Eksponaty: tajemnice ERIKI wokół przesyłki

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/01/07, 17:20

Witam,

To -20 bez współczynnika wiatru, ze współczynnikiem wiatru -28
ale to normalne w sezonie powinien był to zrobić na początku stycznia i jest już za późno na dobry, gruby lód

W przypadku gazu musztardowego może to nastąpić tylko na dużych głębokościach i nie ma go tak blisko francuskiego wybrzeża. Nie wiem, czy nie postępuje w ten sam sposób w przypadku odpadów nuklearnych.. (Pinochet zrzucił więźniów politycznych na morze ze szczytu samolotu Herkules na otwartym morzu)
Metody się zmieniają, ale zasada zawsze pozostaje ta sama


André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 27/01/07, 18:00

jean63 napisał:Nadal nie idziesz wpędzają nas w poczucie winy na rzecz takich firm jak TOTAL którzy systematycznie odmawiają uznania swoich krzywd i zadośćuczynienia „ofiarom”.


czuję się winny ci, którzy mówią z przyzwyczajeniem i przekonaniem:

To nie ja! To inni!

Choć oni sami są generalnie w takiej samej sytuacji, jak ci, których oskarżają... To jest bardzo eko-ekologiczne zachowanie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/01/07, 18:05

O ERICE:

http://ouest.france3.fr/info/26403193-fr.php

Czy olej opałowy Eriki był bardziej toksyczny niż zapowiadano? Na to pytanie laboratorium w Tuluzie odpowiada: tak. Ryzyko raka związane z wyciekiem ropy Erika mogło zostać niedoszacowane.

Do tej pory mówiliśmy głównie o rodzinie związków rakotwórczych, WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne). Badanie w Tuluzie skupiło się na innej, bardziej szkodliwej rodzinie, heterocyklach siarkowych lub Tiofenie, pobranych z ludzkich komórek. W tej rodzinie ryzyko zachorowania na raka jest najwyższe.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/01/07, 18:17

Czuję się winny wobec tych, którzy z przyzwyczajenia i przekonania mówią:

To nie ja! To inni!

Choć oni sami są generalnie w takiej samej sytuacji, jak ci, których oskarżają... To jest bardzo eko-ekologiczne zachowanie...


Wszyscy jesteśmy winni, zwłaszcza my, internauci za ekranem naszego komputera „wykonanego przez petrochemikaliów”, ale hej, nie możemy ponosić odpowiedzialności za zachowanie wszelkiego rodzaju ptaków drapieżnych, których głównym celem jest „zawsze dużo więcej pieniędzy w kieszeni”, reszta to nie mój problem.

Następnie będziemy mogli szczegółowo omówić poziom odpowiedzialności każdego z nas. Pewne jest, że bezdomni z Kanału Św. Marcina w ogóle nie uczestniczą w systemie, więc nie można im zarzucać, że „to nie ja, to inni”.

W przeciwnym razie od chwili, gdy masz mieszkanie, które jest nieco ogrzane i oświetlone i pójdziesz na zakupy do Auchan lub gdzie indziej (klementynki z Hiszpanii = ciężarówka śmierdząca olejem napędowym od TOTAL, ser Cantal z „Owernii kupiony w Strasburgu = śmierdząca ciężarówka… .etc) tam jesteś w systemie, tak jak twoi przyjaciele. D. Voynet, gdy była Ministrem Środowiska, poprosiła swoją grzejnik, aby przed jej przyjazdem włączył klimatyzację (wyłączenie silnika). Lepiej jest chłodno, gdy w cieniu jest 40°C.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939




przez gegyx » 27/01/07, 19:31

André
A Anglia zachowała się wzorowo: wyrzuciła odpady z ostatniej wojny + odpady atomowe do swoich wód terytorialnych...
w pobliżu Wysp Normandzkich, Jersey, Guernsey, które graniczą z Francją, niedaleko Cherbourga.
To dobrze, bo naprzeciwko jest La Hague, światowe centrum przetwarzania odpadów nuklearnych, w przypadku rażącej radioaktywności powiemy, że to wina Anglików.
----
Christophe
„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni! „, wszyscy jesteśmy Niemcami, wszyscy jesteśmy Polakami, wszyscy jesteśmy Rumunami, wszyscy jesteśmy Rwandyjczykami itd. Znam ten refren, którego wcale nie podzielam. Jesteśmy zaniepokojeni, oczywiście, ale w pełni odpowiedzialni, istnieje duży margines…
Nie jestem bękartem w swoim życiu, ale nie jestem też świętym ani Chrystusem do tego stopnia, aby czuć się winnym i brać na siebie wszystkie grzechy ludzi.
Za zbrodnię uważam postawę Total, właściwych organów ds. zdrowia i urzędników krajowych, mającą na celu zamaskowanie niebezpieczeństwa gromadzenia danych, poprzez świadome narażanie ludzi na plagę, która odbije się na ich życiu, a jednocześnie: deficyt ZUS, za który z pewnością nadal będziemy uznani za „odpowiedzialnych”…
Benzyny używam umiarkowanie, bo to jedyna oficjalna alternatywa poruszania się. Nie wolno mi się emancypować na tym poziomie. To moja wina?
Wyborów energetycznych dokonują ci, którzy mają władzę. Obywatel bierze to, co mu się oferuje. Może sam wprowadzać innowacje, aby ocalić planetę, ale czyni to na własne ryzyko i z naruszeniem praw obowiązujących w jego kraju. W jaki sposób społeczeństwo ponosi odpowiedzialność za te katastrofalne wybory, których celem jest produkcja po najniższych kosztach? O ile wiem, Total zarobił w tym roku więcej zysków niż ja.
Jeśli w domu zostawię deskę z gwoździem i komuś stanie się krzywda, ponoszę za to odpowiedzialność. Nie mam zamiaru atakować producenta paznokci!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 27/01/07, 20:23

powitanie

w sumie mam kompletne rozwiązanie

http://www.yaronet.com/posts.php?s=16106&p=2

mają zastosowanie do centrali i głównych akcjonariuszy : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 27/01/07, 21:11

: Arrow: Gegyx
„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni!”
Zgadzam się w takim stopniu, w jakim uczestniczymy w efekcie masy. Kiedy mówisz „nie mam wyboru”, nie zgadzam się. Zawsze mamy wybór, nawet jeśli istniejące rozwiązania są nielegalne lub trudne, zawsze dokonujemy wyboru, czy pozostać legalnym, czy nie, i wybrać łatwą drogę lub nie.
Jeśli ubierasz się w ubrania, których marka wykorzystuje (lub wykorzystywała) dzieci, nawet jeśli nie jesteś bezpośrednio za to odpowiedzialny w tym sensie, że nie sponsorujesz tego, uczestniczysz w tym z pełnej woli, podsycając to zjawisko, i tu leży nasza odpowiedzialność leży w tego typu przypadkach, w tym z olejem.
Częściowo wynika to ze zjawiska marketingowego: jeśli 10.000 1 osób jest gotowych kupić produkt za 10.000 dolara, oznacza to zysk w wysokości 2 3 dolarów. Teraz, jeśli 3000/XNUMX populacji odmówi tego produktu, ponieważ jest on nie do przyjęcia ze względów moralnych „X”, oznacza to jedynie XNUMX dolarów korzyści. Spróbujemy sprzedać bardziej dochodowy produkt - być może. Jedyna trzecia pozostała to ludzie, którzy nie są gotowi odmówić komfortu ze względów moralnych „X”, które można nazwać ropą, fast foodem, odzieżą futrzaną, w skrócie prawie wszystkimi zjawiskami związanymi z koncepcją produktu - konsumentem.
I w tym sensie możemy konsumować: energię, futrzane ubrania, prefabrykowaną żywność, diamentową biżuterię wydobywaną w kopalniach przez dzieci, TYLE rzeczy.
Nie widzę siebie umywającego ręce, przekazując odpowiedzialności i mówiącego „to taki a taki ma działać, nie ja”, ani zamykającego oczy, mówiącego „nie zadaję sobie tego pytania” .
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/01/07, 21:34

abisyński3 =>

Całkowicie się z Tobą zgadzam... z wyjątkiem tego, że:

- Jaki jest twój standard życia w tym społeczeństwie: dom, mieszkanie, samochód itp. wakacje, wyjścia, ubrania, restauracje... itd.?

Wykonaj obliczenia i porównaj się z bezdomnymi nad kanałem Saint Martin: mogliby powiedzieć to samo, co ty.
Już przed ekranem komputera, w momencie stukania w klawisze, musisz zatrzymać tę maszynę, odłączyć ją od prądu i odłożyć do piwnicy w chłodne miejsce, bo jeśli oddasz mnie do centrum recyklingu, to skończy w tych chińskich wioskach, wiesz, gdzie wdychają całe nasze chemiczne gówno, niszcząc nasze nowoczesne urządzenia wypełnione szkodliwymi produktami...........Jestem zniesmaczony...ale Nie czuję się na zewnątrz, chyba że wszystko, co nabyłem, wykorzystuję tak długo, jak to możliwe, aby uniknąć zamienienia go w odpady, ale w ten sposób być może „tworzę” bezdomnych (wyrzuconych ze swojego pudła, którzy nie sprzedają produktu, który ja nie kupił).

To wszystko jest bardzo skomplikowane. Wiem, jak żyli moi przodkowie w młynie oddalonym o 900 metrów, na dnie doliny w Cantal. Zimą musiało być bardzo ciężko, bo leżało wtedy dużo śniegu.

Jest to dla nas bardzo wygodne PRZYWILEJE aby przerobić świat za naszym ciepłym ekranem
, dobrze by było, gdybyśmy zachowali odrobinę pokory i nie chcieli nikomu udzielać lekcji jazdy.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 29/01/07, 22:03

Tak, wideo jest przesyłane strumieniowo na stronie internetowej France 3.

Idź szybko, to bardzo interesujące: Erika, tajemnice otaczające ładunek

Aby zobaczyć, zobaczyć ponownie, zobaczyć ponownie... i zapisać w kącie swojego dysku twardego.

Voila.
0 x

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 39