FRANCJA5: „Wisi w powietrzu” na temat globalnego ocieplenia

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

FRANCJA5: „Wisi w powietrzu” na temat globalnego ocieplenia




przez jean63 » 18/01/07, 21:40

Tego wieczoru był bardzo dobry program na temat klimatu i gospodarki z Jeanem JOUZELEM (klimatologiem, glacjologiem), bardzo znanym prezenterem pogody i 2 ekonomistami, z których jeden jest bardzo dobrze znany (nazwiska mi umykają).

„It's in the air” Yves Calvi o 18:XNUMX

Nie wiem, czy zobaczymy go ponownie na stronie kanału.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: FRANCJA5: „To wisi w powietrzu”




przez lio74 » 19/01/07, 01:24

jean63 napisał:Dziś wieczorem było bardzo dobre przedstawienie
..............
„It's in the air” Yves Calvi o 18:XNUMX

Nie wiem, czy zobaczymy go ponownie na stronie kanału.


tak, widziałem jednym okiem na komputerze, a jednym na telewizorze....
chodziło o łagodną zimę i cenę ropy.....
w każdym razie pamiętam, że planeta nas wkurzy i to szybciej niż oczekiwano : Arrow: zaakcentowanie gwałtownych zjawisk pogodowych !!!

w przeciwnym razie myślę, że jest to ponownie widoczne na stronie ... w przeciwnym razie rzeczywiście istnieje ekonomista, który zrównoważy to na forum dla tych, których to ominęło!

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/01/07, 11:03

Ja też go widziałem (retransmisja około 22) i wydał mi się bardzo ciekawy (choć moim zdaniem klimatolog-glacjolog miał trochę problemów z jasnym sformułowaniem swoich myśli).

Jednym z najciekawszych pomysłów w programie był, moim zdaniem, wkład ekonomisty, który powiedział coś takiego:
To, czego nie udało się osiągnąć wszystkim naukowcom i klimatologom, udało się osiągnąć w raporcie Sterna (*). Od czasu tego raportu większość międzynarodowych korporacji włączyła globalne ocieplenie do swoich wskaźników zarządzania i jako taki parametr ten jest obecnie interesariuszem w podejmowaniu decyzji.


Chociaż z bólem serca zauważa się, że oligarchowie są wrażliwi tylko na kazania boga ciasta, jeśli rzeczywiście ten raport może skłonić ich do słuchania rozsądku, zawsze będzie brany pod uwagę na całej planecie.

(*) Raport Sterna jest raportem napisanym przez angielskiego ekonomistę (byłego głównego ekonomistę Banku Światowego), który podkreśla, że ​​natychmiastowe międzynarodowe działanie mające na celu ustabilizowanie emisji gazów cieplarnianych będących źródłem zmian klimatu na świecie miałoby reperkusje gospodarcze znacznie przekraczające koszty działań podjętych w tym kierunku. Innymi słowy: nic nie robienie będzie kosztować więcej niż wdrożenie środków naprawczych.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 19/01/07, 13:55

Dziękuję za te informacje, nie widziałem wszystkiego, byłem zaniepokojony.

Innymi słowy: nic nie robienie będzie kosztować więcej niż wdrożenie środków naprawczych.


To pewne, ale nawet wierzę, że mając dużo pieniędzy, człowiek nie będzie w stanie odtworzyć tego, co zostało zniszczone na zawsze w pamięci człowieka (mniej więcej paku lodowego w Arktyce, więcej lodu na kontynencie antarktycznym, zwierzęta gatunki, które zniknęły na zawsze - zobacz dodo na Mauritiusie i tysiące innych na całym świecie...)

Chociaż z bólem serca zauważa się, że oligarchowie są wrażliwi tylko na kazania boga ciasta, jeśli rzeczywiście ten raport może skłonić ich do słuchania rozsądku, zawsze będzie brany pod uwagę na całej planecie.

I tak, „bóg pieniędzy” to on steruje światem, szkoda, że ​​jest źle wykorzystywany głównie z powodu „boga ropy” i „boga gazu”; Łączy to, co napisałem na inny temat (przynajmniej). Podczas lektury ostatniego kwartalnika Greenpeace (Dossier climat) odkryłem świetną książkę zatytułowaną „Jak bogaci niszczą planetę” autorstwa Hervé KEMPF autora „Tajnej wojny GMO” nie czytaną (Tribune pt. lepsza").
Czy możemy przeczytać ten artykuł na stronie Greenpeace?

W domu nie mogę oglądać France5 po 19:2007 (przełącza się na ARTE), bo nie mam naziemnej telewizji cyfrowej w regionie... no chyba! Może być już dostępna, zapomniałem, że jest rok XNUMX.

Wszystko czego potrzebujesz to grabie na dachu + pudełko TNT? nie działa z anteną satelitarną?

Cóż, proszę cię o to, ale po prostu wejdź na stronę, na której o tym mówią.... : Chichot:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/01/07, 15:26

jean63 napisał:Wszystko czego potrzebujesz to grabie na dachu + pudełko TNT? nie działa z anteną satelitarną?


głupi : Mrgreen:
Mały niuans, jednak niektóre „stare” anteny nie przechwytują dobrze naziemnej telewizji cyfrowej. Teraz nadal może to być zwód, który zmusza nas do rzucania sprzętem, który nadal działa.

Najlepiej kupić pudełko (+/- 30€) i sprawdzić czy działa, a jeśli nie to zmienić antenę.

Witryna, w której można sprawdzić, czy jesteś objęty ubezpieczeniem
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 19/01/07, 15:46

OK dziękuję francja4 i 5 non stop TNT, działa od czerwca 2006 (pokrycie 50%) nadajnik Puy de Dôme.

Wiem, że 5 (dzienna) jest źle odbierana z rake'em natomiast zanim zadziałała była gdzieś modyfikacja, ekran, orientacja nadajnika??

Aby było to jasne, potrzebujesz paraboli.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
kmala
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/10/06, 20:50
Lokalizacja: Gironde




przez kmala » 19/01/07, 19:39

ten odcinek jest obecnie widoczny na maxtv. Nagrałem to, ale jak ci to wysłać (około 120 MB)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79458
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 19/01/07, 22:14

Mam ftp do Twojej dyspozycji... skontaktuj się ze mną mailowo lub w wiadomości prywatnej.
:)

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 20/01/07, 01:00

kmala napisał:ten odcinek jest obecnie widoczny na maxtv. Nagrałem to, ale jak ci to wysłać (około 120 MB)

kmala =>
Znakomicie odrestaurowany młyn!

Mam taki w Cantal, ale poza przerobionym dachem trwają prace przy remoncie wnętrza (obudowy) i części "wodnej" (koła łopatkowe, kamienie młyńskie). Chciałbym zainstalować turbinę, ale jest ona na małym strumyku w pobliżu Plomb du Cantal, który latem bywa prawie suchy (zwłaszcza jeśli zimą nie pada śnieg, a w ciągu roku nie pada deszcz, co było od 2006).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/01/07, 01:34

jean63 napisał:zobaczyć dodo na Mauritiusie i tysiące innych na całym świecie...)[...]
Dodo z Mauritiusa zniknął przed cywilizacją przemysłową...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84