naturalny ogrzewania domów drewnianych zestawów?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1




przez bolton069 » 11/01/07, 14:18

Witam,

Na początku tego wątku ktoś pytał o informacje na temat pieców masowych, w innym forum, jest na ten temat sporo informacji: linki poniżej:

link 1

link 2

(poczekaj kilka godzin i aspiryna)

Uwzględniono tutaj doświadczenie kogoś, kto samodzielnie zbudował własny budynek z cegieł za 3500 euro. (nawet kilka ton na piec) :zaszokować:

Jeśli chodzi o przewody kominowe, znajomy w trakcie remontu powiedział mi, że zabrania się (przynajmniej w Belgii) umieszczania dwóch źródeł ciepła w tym samym kominie, nawet w różnych kanałach. Szukam oficjalnego linku potwierdzającego to, jak tylko znajdę to zamieszczę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 11/01/07, 19:31

O ile wiem, zasada mówi, że jedno urządzenie na przewód.
jeśli poprowadzisz komin, komin będzie skrzynką, a rura będzie kanałem dymowym. Jako że możemy umieścić kilka przewodów w tej samej puszce, dla mnie jest ok, chyba że ktoś konkretnym tekstem udowodni mi coś przeciwnego.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 211