Asfalt przeciwnowotworowy?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/01/07, 14:34

diablotruc napisał:[..] Przyszłe katamarany. samochody tego nie unikną. [...]
Co z UV?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
grakamoule
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/01/07, 15:25
Lokalizacja: Paryż




przez grakamoule » 09/01/07, 14:58

W przypadku tego rodzaju procesu dla tych, którzy wiedzą, gdzie byłoby zlokalizowane zanieczyszczenie? W produkcji materiałów?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/01/07, 17:09

grakamoule napisał:W przypadku tego rodzaju procesu dla tych, którzy wiedzą, gdzie byłoby zlokalizowane zanieczyszczenie? W produkcji materiałów?


Moim zdaniem, choć nie znam się na chemii, znam wielką zasadę Lavoisiera: „Nic nie jest stracone, nic nie jest tworzone, wszystko się zmienia”.

Jeśli weźmiemy tę zasadę, granice tego rodzaju materiału leżą w czasie: kiedy cały tlenek tytanu zawarty w bitumie zareaguje z Nox, działanie zapobiegające zanieczyszczeniom zatrzyma się całkowicie. Wątpię, czy istnieje skuteczny sposób na odwrócenie procesu, więc po pewnym czasie wszystko będzie musiało zostać zastąpione ... silnym uderzeniem koparko-ładowarek !!!!

W przeciwnym razie wydobycie tytanu i jego włączenie do materiału może wiązać się ze znacznymi kosztami (pod względem energii szarej).
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/01/07, 17:38

Targol napisał:[...] Jeśli przyjmiemy tę zasadę, granice tego rodzaju materiału leżą w czasie: kiedy cały tlenek tytanu zawarty w bitumie zareaguje z Nox, działanie zapobiegające zanieczyszczeniom ustanie całkowicie. Wątpię, czy istnieje skuteczny sposób na odwrócenie procesu, więc po pewnym czasie wszystko będzie musiało zostać zastąpione ... silnym uderzeniem koparko-ładowarek diesel !!!! [...]
Katalizator zwykle nie bierze udziału (ilościowo) w reakcji chemicznej, nie pasuje do równania, ale jest tylko po to, aby promować dobre zachowanie tej reakcji ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 09/01/07, 18:00

Drwal napisał:
diablotruc napisał:[..] Przyszłe katamarany. samochody tego nie unikną. [...]
Co z UV?


Odwiedzaj co 15 dni w solarium : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 09/01/07, 19:10

Zac napisał:
Drwal napisał:
diablotruc napisał:[..] Przyszłe katamarany. samochody tego nie unikną. [...]
Co z UV?


Odwiedzaj co 15 dni w solarium : Evil:

@+


Właśnie dlatego młodzi ludzie umieszczają neonowe ultrafioletowe samochody pod samochodami (a co gorsza) jest to przeciw zanieczyszczeniom : Chichot:

Wyprzedzają swój czas ... : Lol:
0 x
***************************
Naukowcy, którzy szukają zostaną znalezione, ale naukowcy odkryli, że szuka.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/01/07, 19:22

nialabert napisał:
Zac napisał:
Drwal napisał:
diablotruc napisał:[..] Przyszłe katamarany. samochody tego nie unikną. [...]
Co z UV?
Odwiedzaj co 15 dni w solarium : Evil:

@+
Właśnie dlatego młodzi ludzie umieszczają neonowe ultrafioletowe samochody pod samochodami (a co gorsza) jest to przeciw zanieczyszczeniom : Chichot:

Wyprzedzają swój czas ... : Lol:
Cześć, cześć, cześć !!! Obraz

Wspaniale, to znaczy ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 211