Stodoła

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: podłoga w stodole




przez GuyGadebois » 29/03/20, 21:19

Paul72 napisał:
GuyGadebois napisał:
Paul72 napisał:Brak wzrostu ścian, jeśli zwrócisz uwagę na obieg wody (to legenda, z wyjątkiem domów z cegły)

Legenda? Wspomniałeś o tym powyżej!


Nie, mówiłem o płytach betonowych, które powodują unoszenie się pary wodnej w ścianach, to legenda.

Tak, cóż, legenda zrujnowała mi ściany w domu. Po miesiącach deszczu w sezonie 2017/2018.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: podłoga w stodole




przez Paul72 » 29/03/20, 23:31

GuyGadebois napisał:
Paul72 napisał:
GuyGadebois napisał:Legenda? Wspomniałeś o tym powyżej!


Nie, mówiłem o płytach betonowych, które powodują unoszenie się pary wodnej w ścianach, to legenda.

Tak, cóż, legenda zrujnowała mi ściany w domu. Po miesiącach deszczu w sezonie 2017/2018.


Złe wykonanie, gdzieś zły projekt, ale nie jestem na budowie, nie mogę pomóc... Drenaż jest zawsze mile widziany, jeśli weźmiemy pod uwagę ryzyko wycieku wody... Ale konieczne jest małe kopanie (wkopałem się w głaz).
Nie kładłbym podłogi na ziemi nawet nad pustką, bez uprzedniego ułożenia pod spodem paroizolacji, bez względu na wszystko.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Juju64
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/04/20, 09:31
Lokalizacja: IDF
x 4

Re: podłoga w stodole




przez Juju64 » 25/04/20, 16:44

Witam,

Polecałabym też podłogę podniesioną, ewentualnie ocieploną i pod spodem zostawiamy mini przestrzeń podłogową. Jeśli naprawdę potrzebujesz betonu, ułóż warstwę drenażu z kamienia łupanego (1-2 cm) nad geowłókniną i na koniec wylej beton (ewentualnie piankę na obwodzie w celu rozszerzenia)
0 x
: Arrow: : Chichot: : Arrowl:
owies
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/10/19, 18:36

Re: podłoga w stodole




przez owies » 02/05/20, 12:26

Dziękuję za wszystkie rady! Nie mając możliwości wydatkowania i będąc ograniczonym wysokością stropu, montaż odpływów czy jeży wydaje mi się bardzo trudny.
Rozważałem prostą płytę wapienną ze względu na jej porowatość (nawet jeśli podłoże było miejscami lekko wilgotne) i łatwość montażu. Ale w rzeczywistości płyta tego typu może nie wytrzymać zbyt długo.

Zwrócę się w stronę podłogi, która wydaje mi się najlepiej dostosowana do moich ograniczeń.
0 x
Ludow
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/03/21, 03:01

Re: podłoga w stodole




przez Ludow » 26/03/21, 03:12

Cześć wszystkim,

Chciałbym po prostu przyjść i podziękować, ponieważ potrzebowałem pomysłu na układ podłogi w otwartej stodole i nie wiedziałem, w którą stronę skręcić, chyba zdecyduję się na kostkę betonową lub pokrytą.

Jeszcze raz dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 18