Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 12/04/20, 23:00

Nie martw się, wszystko jest wybaczone!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16240
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Remundo » 13/04/20, 00:57

Toff, zapal się, a potem przeproś

to denerwujące :P

a tak na poważnie, kontynuuj Christophe'u swój projekt, ale naprawdę ciężko ci pomóc. : Idea:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 13/04/20, 02:21

Nie martw się, w tej chwili nie potrzebujesz pomocy...

Kiedy prototyp będzie gotowy, porozmawiam o tym z zespołem Raoulta (muszę się z nimi skontaktować... ahahaha)! : Chichot:

Normalni ludzie już mnie nie interesują! : Mrgreen:
1 x
Padawan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 260
Rejestracja: 05/01/06, 13:27
x 6

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Padawan » 13/04/20, 13:54

Witam wszystkich,
Szczerze szanuję Christophe'a, nie wróciłem do forum na chwilę, bo mnie też poproszono o pomysł na maskę z zimną plazmą!
Niektórzy w GREMI mówią mi, że testują ten pomysł w środowisku epidemiologicznym… zobaczymy :D
Twój prototyp wydaje się rozwijać. Szacunek dla zapału, jaki w niego wkładasz. Często dzieje się tak dzięki eksperymentatorom takim jak Ty.
innowacja jest na końcu drogi… jak powiedziałby przyjaciel Franky Zappata : Wink:
do zobaczenia wkrótce ;-)
1 x
Powrót do przyszłości
Padawan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 260
Rejestracja: 05/01/06, 13:27
x 6

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Padawan » 13/04/20, 14:00

Od tego zacząłem!
Zapalniczki „plazmowe” mają ciekawą autonomię i moc cieplną łuku elektrycznego, która nie jest bez znaczenia

wirująca plazma.png
plazma z zapalniczki
spinning Plasma.png (401.67 KB) Wyświetlono 2721 razy
zapalniczka plazmowa.jpg
obrotowa zapalniczka plazmowa
zapalniczka plazmowa.jpg (307.05 KB) Konsultowano 2721 razy
0 x
Powrót do przyszłości
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 13/04/20, 14:05

Dziękuję Padawana!

Padawan napisał:Niektórzy w GREMI mówią mi, że testują ten pomysł w środowisku epidemiologicznym… zobaczymy :D


Dokładnie, to jedyny sposób, aby udowodnić jego skuteczność... a w obecnym stanie rzeczy oczywiście nie mam na to środków!

Ale ponieważ świat medyczny chce tylko podwójnie ślepych testów, naprawdę nie wiem, jak to przetestować! : Mrgreen:
1 x
Padawan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 260
Rejestracja: 05/01/06, 13:27
x 6

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Padawan » 13/04/20, 14:06

Na masce mniej więcej tak to wygląda : Wink:
tuba plazmowa.jpg
„filtrowanie” plazmy

maska-do nurkowania plazmowego.jpg
filtry ozonowe i z węglem aktywnym
plazma-diving-mask.jpg (185.13 KB) Przeglądano 2719 razy


Obecnie testują skuteczność leczenia zarazków poprzez obrotowe wyładowanie zapalniczki.
1 x
Powrót do przyszłości
Padawan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 260
Rejestracja: 05/01/06, 13:27
x 6

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Padawan » 13/04/20, 14:08

Błąd w schemacie... :zaszokować: :zaszokować:
to nie NO3, ozon to O3... Poprawiłem, przepraszam
0 x
Powrót do przyszłości
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 13/04/20, 14:19

Biorąc pod uwagę wysokie temperatury plazmy, nie jest wykluczone, że oprócz O3 wytworzysz także NOx...jest to nawet prawie pewne! :? :? :?

Jaką całkowitą moc elektryczną planujesz zainstalować?
0 x
Padawan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 260
Rejestracja: 05/01/06, 13:27
x 6

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Padawan » 13/04/20, 15:36

Tak w przypadku tlenków azotu, ale nie w ilościach wystarczających, aby były szkodliwe
zdecydował się na filtr z węglem aktywnym i cienkowarstwowy filtr strefowy, zresztą badacze GREMI nie wydają się
się tym martwić, ponieważ mają metody przetwarzania przepływu powietrza, z którymi radzą sobie lepiej niż ja.

„moc” mam pod ręką tylko zapalniczkę, ale dla mocy wiedząc, że jest ona przeznaczona
300 mAH na 1 godzinę ładowania (akumulator Li-Ion) i powiedzmy, że jest to napięcie 3.7 V, powinniśmy mieć moc
o mocy 1.1 W i dla 12 łuków obrotowych P = 13.1 W.
To już nie ja zarządzam tym wszystkim Christophe, mają zapalniczki plazmowe, poprosił mnie o szkic
jeden przepływ powietrza do wewnątrz i drugi na zewnątrz, nic trudniejszego!
i wykonują badanie chromatografii gazowej na wyjściu i widmo promieniowania, a następnie testują je w obecności zarazków na wejściu
dużo pracują nad medycyną plazmową...nowotworem...leczeniem itp...
Jak zarządzasz chłodzeniem przepływu powietrza docierającego do twojego prototypu?
powodzenia Christophe, do zobaczenia
1 x
Powrót do przyszłości

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Robob i goście 124