Przedmiot TPE 1ere S

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
kekette6
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/12/06, 09:25
Lokalizacja: Grenoble

Przedmiot TPE 1ere S




przez kekette6 » 12/12/06, 09:39

Cześć!

Jestem na pierwszym roku S i jako przedmiot TPE wybraliśmy „Zanieczyszczenie samochodowe i jego następstwa”.

Dlatego szukamy jednego lub więcej prostych eksperymentów w celu zilustrowania globalnego ocieplenia spowodowanego emisją gazów takich jak CO2 lub ozon.

Dziękuję za odpowiedzi!

Kevin i Constance
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Odp .: Temat TPE 1ere S.




przez drwal » 12/12/06, 11:14

kekette6 napisał:Cześć!

Jestem na pierwszym roku S i jako przedmiot TPE wybraliśmy „Zanieczyszczenie samochodowe i jego następstwa”.

Dlatego szukamy jednego lub więcej prostych eksperymentów w celu zilustrowania globalnego ocieplenia spowodowanego emisją gazów takich jak CO2 lub ozon.

Dziękuję za odpowiedzi!

Kevin i Constance
Bardzo aktualne na ten temat ...

Tuż przed rozpoczęciem VSE należy zapoznać się z minimum podstawową wiedzą.

Po pierwsze, ozon nie jest gazem cieplarnianym (jest 6 bezpośrednich gazów cieplarnianych i 4 pośrednie, O3 nie jest jednym z nich), a po drugie nie. ”wydane„przez samochody, z którymi ma tylko pośredni związek, w przeciwieństwie do CO2.

Link do dokumentu na stronie

PS: kiedy podpisujesz z dwoma, lepiej jest mówić w pierwszej osobie liczby mnogiej ...

EDYCJA: zbyt długa modyfikacja linku
Ostatnio edytowane przez drwal 12 / 12 / 06, 14: 14, 1 edytowany raz.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 12/12/06, 11:52

Dla twojego „prostego” eksperymentu… konieczna byłaby symulacja efektu cieplarnianego, na przykład wynikającego z CO2 (ozon nie bierze bezpośredniego udziału w efekcie cieplarnianym i przez to trudniejszy do eksperymentowania z ozonem).

Aby to zrobić, potrzebujesz „tylko” termografu, litra benzyny lub kilku kawałków węgla, urządzenia (w miarę możliwości szklanego, ale przezroczystego we wszystkich przypadkach) umożliwiającego odizolowanie gazu od spalania (zaczynając od butla CO2 byłoby jeszcze łatwiej) ....

Zrób zdjęcie gorącego źródła przez to urządzenie za pomocą termografu, włóż CO2 i zrób to samo zdjęcie ... Wyniki będą "interesujące" i bardzo pouczające!

W przeciwnym razie bez termografu potrzebujesz termometru i gorącego źródła, które symulowałoby słońce, aby ogrzać urządzenie i pokazać, że temperatura wzrasta o 2 bcp szybciej z COXNUMX niż bez ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130