Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9877
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2691

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez sicetaitsimple » 15/12/19, 18:30

Sen-no-sen napisał:Długość życia w latach 65 w rzeczywistości wynosi 19,4 lat,wynika to z faktu, że po przejściu na emeryturę ryzyko, w szczególności związane z transportem (mam na myśli gwałtowne śmierci), zmniejsza się, co zwiększa osiągnięty wiek od tego okresu.
Ogólna długość życia mężczyzny we Francji wynosi 79,4 lat.......


NIE....
Mylicie oczekiwaną długość życia „w chwili urodzenia” z oczekiwaną długością życia „w danym wieku”.
Oczekiwana długość życia „w chwili urodzenia” (według artykułu wynosi 79,4 lat) to średnia obejmująca wszystkie zgony w każdym wieku i bez względu na przyczynę, w tym także kilkutygodniowe niemowlęta.
Nie ma to nic wspólnego z ryzykiem, które można by „zmniejszyć” po przejściu na emeryturę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Sen-no-sen » 15/12/19, 18:57

sicetaitsimple napisał:Oczekiwana długość życia „w chwili urodzenia” (według artykułu wynosi 79,4 lat) to średnia obejmująca wszystkie zgony w każdym wieku i bez względu na przyczynę, w tym także kilkutygodniowe niemowlęta.


Tak, oczywiście, źle się wyraziłem, trudno mieć zespół nagłej śmierci łóżeczkowej w wieku 65 lat… : Lol:
Jednak podniesienie wieku emerytalnego logicznie rzecz biorąc naraża Cię na większe ryzyko wynikające z ograniczeń zawodowych: wypadków, stresu, chorób zawodowych itp.
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16236
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Remundo » 15/12/19, 19:03

Christophe napisał:Jak gdyby praca była obowiązkiem i sens życia, pracować więcej, aby więcej konsumować, aby więcej zanieczyszczać? Nie, dziękuję! : Chichot:

Dowodem jest to, że w naszych społeczeństwach możemy bardzo dobrze, z wyboru lub nie, żyć bez pracy… wystarczy tylko być zaradnym (a niektórzy są bardziej zaradni…)

Dodałbym, że:

Klimat uratują tylko próżniacy!

Hej, bham!! Co na ten temat mówią Macron i Greta? : Chichot:

Zastanawiam się również, czy nie powinniśmy częściowo odłączyć się od systemu.

dzięki reformie Macrona będziemy płacić pełne składki, aby mieć gotówkę za 40 lat. Wszystko, co teraz płacimy, trafia do studni wciąż stosunkowo dobrze obsługiwanych przedstawicieli pokolenia wyżu demograficznego (do których wydaje się zaliczać Sictaitsimple). Za 40 lat puste pudełka, spadek energii itp.

będzie trochę tak, że wszyscy będą dla własnego dobra i prywatnej kapitalizacji na przypadkowych giełdach, ponieważ Macron psuje systemy społeczne (między innymi), aby służyć je swoim gigantycznym plutokratycznym przyjaciołom.

ale każdy człowiek dla siebie samego może być także budową małej lokalnej samowystarczalności i życia na własny rachunek. niestety nie do pomyślenia dla mieszkańców miast, czy będziemy świadkami exodusu z miast? Są pewne początki.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
moulino51
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/02/12, 01:50
Lokalizacja: Na ziemi w pobliżu Reims
x 3

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez moulino51 » 15/12/19, 19:07

nico239 napisał: O to właśnie pytałem wcześniej Moulino51... który mi nie odpowiedział.

Jak działa drugi główny kapitałowy system emerytalny.

Tak mają w USA, prawda?

Hehe, Z grypą, którą aktualnie noszę (i resztą : Mrgreen: ) Nie jestem cały czas 24 godziny na dobę, XNUMX dni w tygodniu forums
daj mi trochę czasu, młody człowieku : Chichot:

Nie będę się wdawał w porównanie tych dwóch systemów, nie znam systemu amerykańskiego.
Chciałem tylko podkreślić bezwładność ówczesnych decydentów, którzy dzisiaj wprowadzają nas w błąd.

Osobiście, gdybym nie został wciągnięty w 35 godzin, wolałbym pracować do 65. roku życia (kochałem to, co robiłem :D



GS
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9877
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2691

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez sicetaitsimple » 15/12/19, 19:15

Sen-no-sen napisał:Tak, oczywiście, źle się wyraziłem, trudno mieć zespół nagłej śmierci łóżeczkowej w wieku 65 lat… : Lol:
Jednak podniesienie wieku emerytalnego logicznie rzecz biorąc naraża Cię na większe ryzyko wynikające z ograniczeń zawodowych: wypadków, stresu, chorób zawodowych itp.


No dalej, powiedzmy niezły piruet w pierwszej części! Oczekiwana długość życia 90-letniego mężczyzny wynosi 4 lata i 2 miesiące... tak dla zilustrowania. Obejrzyj jeszcze raz ten znakomity film „Le Viager”!
A co do drugiej części, hmm… Jeśli dysponujesz statystykami porównawczymi pomiędzy liczbą zgonów osób w wieku pomiędzy 62 a 64 lata (w przybliżeniu) na emeryturze i osób pracujących, nie ma problemu, przyjmę to.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Sen-no-sen » 15/12/19, 19:16

Remundo napisał:ale każdy człowiek dla siebie samego może być także budową małej lokalnej samowystarczalności i życia na własny rachunek. niestety nie do pomyślenia dla mieszkańców miast, czy będziemy świadkami exodusu z miast? Są pewne początki.


Bardzo możliwe.
Wzrost PKB sprzyjał zjawisku koalescencja miast zobacz więcej ostatnio makrocefalia miejska(to choroba uleczalna! : Mrgreen: ) i są następstwem exodusu ze wsi.
Spadek dostaw energii powinien logicznie rzecz biorąc sprzyjać a upadek miasta:Upadek miast odnosi się do wspólnego procesu niżu demograficznego i osłabienia gospodarczego, który strukturalnie wpływa na dwa elementy składowe miasta – gęstość zaludnienia i funkcje gospodarcze, generując istotne skutki społeczne (Martinez-Fernandez, Audirac, Fol, Cunningham-Sabot 2012). W przeciwieństwie do rozwoju miast, pojęcie upadku miast podkreśla łączną utratę populacji, miejsc pracy i bogactwa, która skutkuje stratą przestrzenną (nieużytki, pustostany), ale niekoniecznie kurczeniem się miast z marginesów.
http://www.hypergeo.eu/spip.php?article592

Jest bardzo prawdopodobne, że tego typu zjawisko będzie miało miejsce, możemy zatem zadawać pytania (tak jak niedawno zrobił Janco) o zasadność i miliardy pochłonięte przez „wielki Paryż”.
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79437
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Christophe » 15/12/19, 19:25

Szczerze mówiąc, Remundo, nie ufam prywatnym funduszom emerytalnym jak zaraza… nawet bardziej niż „państwowym”: co je chroni przed bankructwem, Madoffem i spółką? Zupełnie nic! Czy nie doszło ostatnio do skandalu z udziałem amerykańskich funduszy emerytalnych?

Malakoff Mederic we Francji ma status stowarzyszenia non-profit... tak, ok... https://fr.wikipedia.org/wiki/Malakoff_ ... d%C3%A9ric

Cytuję:

Malakoff Médéric to wspólna, mutualistyczna grupa non-profit zajmująca się ochroną socjalną, która powstała 1 lipca 2008 r. w wyniku połączenia dwóch historycznych graczy w tym sektorze: grupy Malakoff i grupy Médéric.


Z wyjątkiem tego, że:

1) Chciałbym zobaczyć odcinki wypłat członków zarządu...

Jej lider: https://fr.wikipedia.org/wiki/Thomas_Saunier

To dobrze znany „biznesmen”... : Chichot: w organizacji non-profit? Ok zrobię to... : Chichot:

2) Co by się stało, gdyby ich (potworny) kapitał był źle zarządzany? Widziano już członka zarządu, który schrzanił sprawę z funduszem (lub tylko jego część... wystarczy, aby zapewnić mu 10 000 lat emerytury...), ale hej, nie popadajmy w paranoję: zamierzamy zamiast tego rozmawiać, błąd rozmieszczenia/zarządzania... : Chichot:

3) Krótko mówiąc, nic nie gwarantuje ich stabilności finansowej w wieku 50 lat (ale także w skrócie)! Zwłaszcza, gdy czytasz to: ekonomia, finanse /-większe-ruina-Financial-of-all-the-historia-będzie-być produkowane po 2019-t16137.html

4) Wreszcie istnieją również dane utracone podczas przenoszenia działalności...

Krótko mówiąc, biedni my!
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9877
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2691

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez sicetaitsimple » 15/12/19, 19:29

Remundo napisał: pokolenia wyżu demograficznego, które nadal są stosunkowo dobrze obsługiwane (do których wydaje się zaliczać Sictaitsimple).


Tak, pisałem na początku tego wątku, że niedawno odszedłem w wieku 62 lat z pełną karierą. Więc nie ma potrzeby pisać „wydaje się”, jakbyś miał mnie wskazać jako podejrzanego, którego zauważyłbyś dzięki swojej legendarnej przenikliwości i skazał go na powszechną mściwość!
Bardzo mi przykro, że urodziłem się w 1956 roku, ale szczerze mówiąc, absolutnie nie jestem za to odpowiedzialny!

Ale to nie ma nic wspólnego z tematem, tematem jest przyszłość systemów emerytalnych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79437
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Christophe » 15/12/19, 19:40

Drobne i żałosne zazdrości międzyludzkie, szczerze mówiąc, nie będą miały już znaczenia, gdy nadejdzie oczekiwany krach finansowy. ekonomia, finanse /-większe-ruina-Financial-of-all-the-historia-będzie-być produkowane po 2019-t16137.html

A jeśli nie ten, to fizyczny upadek związany z zasobami uderzy nas w twarz!

Po prostu i ze smutkiem zauważam (w imieniu ludzkości), że dzisiaj ci, którzy najlepiej radzą sobie z ochroną socjalną, to często ci, którzy najbardziej ślinią się na innych…

Zabawne, ludzkość: jesteś zazdrosny o emeryturę swojego sąsiada, ale nie o jego raka... : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Sen-no-sen » 15/12/19, 20:47

sicetaitsimple napisał:A co do drugiej części, hmm… Jeśli dysponujesz statystykami porównawczymi pomiędzy liczbą zgonów osób w wieku pomiędzy 62 a 64 lata (w przybliżeniu) na emeryturze i osób pracujących, nie ma problemu, przyjmę to.


Wiele osób będzie musiało znacznie przekroczyć wiek kluczowy, aby zapewnić sobie godną emeryturę, ale Ciebie to oczywiście już nie dotyczy.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 71