Prototyp Renault NEXT: co teraz?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 21/09/06, 14:48

Cóż, to właśnie reklamują... Nie wiem więcej... ale wydaje mi się to też trochę "lekkie"... aby zobaczyć wykończenie i wyposażenie...

Dokładnie jeśli chodzi o silniki... taki silnik jest wart od 1000€ do 1500€ (lub mniej) w zależności od zamawianej ilości, ale silnik to nie wszystko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 21/09/06, 21:44

2003 challenge bibendum, zrobiliśmy to niewielkimi środkami.

„Kolejnym projektem przyciągającym uwagę jest Mercury Sable (zdjęcie obok) przygotowany przez studentów Uniwersytetu w Davis. Samochód ten oryginalnie wyposażony był w 6-cylindrowy 3-litrowy silnik, który studenci zastąpili mechanicznie bardzo małym silnikiem o pojemności 500 cm3, współpracującym w mocny silnik elektryczny. W ten sposób zmodyfikowany i dzięki ultrazaawansowanej elektronice sterującej ten duży 5-miejscowy sedan będzie teraz zużywał mniej niż 2 litry na 100 km. Ustalili to już uczniowie (i ich nauczyciele) i kilku konstruktorów.

http://www.moteurnature.com/actu/2003/michelin.php
http://www.moteurnature.com doskonała strona o paliwach alternatywnych
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/09/06, 21:59

Christophe napisał:[…]Dokładnie dla silników... taki silnik jest wart od 1000€ do 1500€ (lub nawet mniej) w zależności od zamawianej ilości, ale silnik to nie wszystko...
No cóż, skoro już o wilku mowa...

Link do automatycznych innowacji
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Prototyp Renault NEXT: co teraz?




przez Leo Maximus » 07/11/06, 13:50

Drwal napisał:Znalazłem to przypadkiem, za pośrednictwem strony VE: Wideo na stronie INA.
Widziałem ten reportaż, kiedy się ukazał i to prawda, że ​​choć trochę go pamiętałem, to wyleciało mi to z głowy...

Arkusz informacyjny dotyczący prototypu NEXT

Widząc to ponownie zeszłej nocy, zastanawiałem się, dlaczego Renault nie kontynuowało tej drogi, skoro było prawie tak zaawansowane w swoich badaniach jak Toyota, która wypuściła swojego pierwszego Priusa w 1999 roku…

Wciąż mam nadzieję, że kontynuowali prace nad ścieżką hybrydyzacji i nie pozwolili, by to nabyte doświadczenie „umarło”.


Toyota Prius to nie 1999 tylko 1997 i to jest komercjalizacja, to znaczy, że za nią stoi fabryka z jej liniami produkcyjnymi, to coś innego niż prezentacja prototypu. Prius został zaprezentowany w 1996 roku w salonach i spotkał się z niemal powszechną obojętnością.
Na zasadzie Renault Next, ale wiele lat wcześniej, istniało hybrydowe Audi Duo, prototyp oparty na Audi Quattro, termicznym napędzie na przednie koła i elektrycznym napędzie na tylne koła. W tym samym czasie, pod koniec lat 80., pojawił się dwusprzęgłowy Golf z silnikiem diesla i silnikiem elektrycznym.
Należy zauważyć, że Prius nie jest jedynym samochodem hybrydowym, ponieważ Toyota/Lexus ma w swoim katalogu kilka innych modeli, a Honda również od lat sprzedaje samochody hybrydowe.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 07/11/06, 15:58

[tryb głupiego humoru]Kiedy mówimy NEXT nie oznacza to: następny?[/tryb głupiego humoru]
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/11/06, 21:51

1997 także w Europie? Musiałem gdzieś przeczytać „1999” naszego autorstwa…

Poza tym mówiłem o Priusie, ponieważ był to pierwszy model wprowadzony na rynek.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Surfeurseb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 01/12/05, 11:51
Lokalizacja: Bretania
x 1




przez Surfeurseb » 07/11/06, 22:03

Loremo powinno być przykładem dla innych producentów.
Ale z pewnością jest to dalekie od przypadku.

Myślę, że inżynierowie z Loremo muszą utrzymać ten koszt na poziomie 10000 XNUMX euro, żeby stracić trochę blasku.
W przeciwnym razie, czy warto skończyć z samochodem typu „Jetcar”, sprzedawanym za ponad 35000 XNUMX euro?
http://www.clean-auto.com/article.php3?id_article=3945
Cena musi pozostać przynajmniej rozsądna, w przeciwnym razie…

Zanim ludzie byli gotowi kupować samochody o mniejszych rozmiarach,
przy minimum egzystencji będziemy musieli zrobić coś odwrotnego do tego, co robią dzisiaj producenci, czyli sprzedawać nam coraz większe pojazdy.

Czytałem bardzo ciekawy temat dot forum z admirabledesign.com, o Paris Auto Show. Wyraźnie pokazują, że producenci zamykają się na uproszczony obraz. Dominuje strona „machismo”, siła i dominacja na drodze (i nie tylko), co ilustrują te wszystkie koncepcje, bo z rozpustą źrebiąt pod maską.
Można powiedzieć, że nawet twingo tamtędy przechodzi!

Czy możemy odwrócić ten trend, czy nie jest już za późno?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 07/11/06, 22:38

Surfeurseb napisał:Czy możemy odwrócić ten trend, czy nie jest już za późno?


Myślę, że producenci od dawna i zawsze kierują się najbardziej pierwotnymi instynktami człowieka: potrzebą władzy, dominacją... Odwrócenie trendu jest więc może raczej kwestią podejścia psychologicznego niż technologicznego... Wreszcie tak to widzę ale zasługuje na debatę!

W każdym razie Loremo wezmę jednego… jeśli pewnego dnia wyjdzie i dotrzyma obietnic (zarówno technicznych, jak i finansowych… chociaż w kwestiach finansowych zawsze można się postarać…)
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 23/11/06, 10:12

Christophe napisał:[tryb głupiego humoru]Kiedy mówimy NEXT nie oznacza to: następny?[/tryb głupiego humoru]

Mocno podejrzewam, że Renault ukradło nazwę „Next” Steve’owi Jobsowi, współtwórcy Apple Computers i Macintosha. W połowie lat 80. stworzył firmę Next Computers i wypuścił na rynek mikrokomputer „Next”, maszynę dość niezwykłą jak na swoje czasy i bardzo cenioną przez biura projektowe. Renault jest znane jako wielki innowator w dziedzinie motoryzacji, ale także wiele kopiowało, na przykład Twingo jest kopią… japońskiej (!) dzisiejszej Hondy. Poszukaj za pomocą Google.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/11/06, 10:29

Co prawda wyglądają „trochę” podobnie (ale niewiele bardziej niż inne modele tamtych czasów, jeśli w stylu Axe?):

Obraz
Obraz

Ale kto obecnie nie pompuje? Wszystkie dobre pomysły są kopiowane, plagiatowane, ponownie pompowane bez żadnych skrupułów ze strony „copisseurs”.... Przykład apt z ich szpadą jest dobrym przykładem, prawda?

Obecny świat jest też taki, że...trzeba się do tego przyzwyczaić...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118