Bezpłatne chłodzenie

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ciekawy 84
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/19, 16:43

Re: Free Cooling




przez ciekawy 84 » 05/11/19, 22:42

Dzięki Ahmed,
Podanie wszystkich parametrów było dla mnie dość trudne, ponieważ wraz z odpowiedziami odkryłem znaczenie niektórych ...
Zdaję sobie sprawę z potrzeby jak najwolniejszej cyrkulacji powietrza, aby uniknąć hałasu i dyskomfortu przeciągów ...
Szukałem w Internecie tego, co może być interesujące, przyznaję, że nie byłem przekonany ... Właśnie dlatego zastanawiałem się, czy nie byłoby łatwiej poddać recyklingowi blok klimatyzatora (odzyskano ... .,) Czy okaże się, czy objętość wody byłaby wystarczająco duża?
0 x
ciekawy 84
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/19, 16:43

Re: Free Cooling




przez ciekawy 84 » 06/11/19, 00:33

Mój odwiert to rurka PVC 110 ze szczelinami na całej długości (wykonana za pomocą szlifierki ...) Otwór jest szerszy (6 cali ...) Ale będąc w skale pustka między rurą a ścianą pozostaje pusta. uzyskałem dostęp do kanału irygacyjnego wkrótce po wykonaniu tej pracy Nigdy nie skorzystałem z wiercenia .... woda wypływa, a czasem nawet przelewa się
Rozważałem usunięcie PCV przed przesunięciem sondy, odradzano mi to, ponieważ najpierw wymiana ciepła nie byłaby lepsza, a przejście sondy mniej łatwe .......
Jest ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9913
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2715

Re: Free Cooling




przez sicetaitsimple » 06/11/19, 12:02

ciekawy 84 napisał:Mój odwiert to rurka PVC 110 ze szczelinami na całej długości (wykonana za pomocą szlifierki ...) Otwór jest szerszy (6 cali ...) Ale będąc w skale pustka między rurą a ścianą pozostaje pusta. uzyskałem dostęp do kanału irygacyjnego wkrótce po wykonaniu tej pracy Nigdy nie skorzystałem z wiercenia .... woda wypływa, a czasem nawet przelewa się
Rozważałem usunięcie PCV przed przesunięciem sondy, odradzano mi to, ponieważ najpierw wymiana ciepła nie byłaby lepsza, a przejście sondy mniej łatwe .......
Jest ...


Rzeczywiście, jeśli możemy uznać za pierwsze przybliżenie, że woda zawarta w odwiercie jest stale wymieniana z powodu ruchów wód gruntowych i "próżni" między rurą a ścianą, ryzyko nagrzania, o którym wspominaliśmy (w przypadku Ahmeda) jest znacznie zmniejszone.
1 x
ciekawy 84
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/19, 16:43

Re: Free Cooling




przez ciekawy 84 » 06/11/19, 14:46

Witam, dzięki zainteresowaniu, jakie wzbudziło moje pytanie, szukam niezbędnego sprzętu.
Podczas poszukiwań w Internecie zauważyłem, że system nazywa się „Geocooling” ...
Dla sondy znalazłem w Internecie (z dealerem niedaleko od mojego domu ...)
Pozostaje pompa obiegowa (którą, jak sądzę, łatwo mogę znaleźć u dystrybutorów artykułów do ogrzewania hydraulików ...)
Tam, gdzie blokuję, chodzi o wymiennik ... Nagrzewnice powietrza oferowane do sprzedaży są raczej przemysłowe ...
Będę musiał obejść firmy klimatyzacyjne, aby zobaczyć możliwość nabycia jednego lub więcej wymienników ...
Ciąg dalszy nastąpi ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9913
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2715

Re: Free Cooling




przez sicetaitsimple » 06/11/19, 15:20

ciekawy 84 napisał:Tam, gdzie blokuję, chodzi o wymiennik ... Nagrzewnice powietrza oferowane do sprzedaży są raczej przemysłowe ...


To naprawdę nie jest oczywiste ... Ponieważ jest to również problem komfortu, a zwłaszcza hałasu.
Wydaje mi się, że rozwiązanie poprzedniego przewodu (grzejnika samochodowego) nie wchodzi w grę. Kiedy wysiadam z samochodu w środku lata i słyszę wentylację działającego grzejnika, wydaje mi się oczywiste, że w pomieszczeniu byłoby to nie do zniesienia. obudowa, nawet jeśli efektywne chłodzenie. Z wyjątkiem tego, aby działał tylko podczas jego nieobecności, co w niektórych przypadkach można wziąć pod uwagę w zależności od jego stylu życia.
Faktem jest, że nie było kontynuacji, jak mi się wydaje, wideo, w którym przedstawiono zasadę systemu.

Nie będąc specjalistą, przyjąłbym problem w następującej kolejności:
- zanotuj nominalny przepływ zalecany dla sondy, którą planujesz kupić, lub zakres przepływu.
- sprawdź, ale a priori nie jest problemem, że są przeznaczone cyrkulatory.
- z drugiej ręki poszukuje elementów klimatyzacji. którego nominalny przepływ wody jest stosunkowo bliski, nawet jeśli w razie potrzeby oznacza to równoległe ustawienie dwóch.
- powinno pozwolić, z innymi cechami na odzyskanie lub oszacowanie (powierzchnia wymiany, przepływ powietrza), aby mieć niejasne pojęcie o mocy wymienialnej z wodą do 15 ° C jako danych wejściowych przed uruchomieniem ,
1 x
ciekawy 84
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/19, 16:43

Re: Free Cooling




przez ciekawy 84 » 06/11/19, 18:01

Dziękuję, dziękuję
Byłem dobrze zrozumiany, a twoja odpowiedź idzie dokładnie w kierunku, który sobie wyobrażałem ...
Oczywiście grzejniki samochodowe nigdy nie wydawały mi się wygodnym pomysłem ...
Myślę, że mogę pobierać co najmniej X watów 3500 ... Muszę obliczyć natężenie przepływu płynu, aby wymiennik mógł dać mi satysfakcję w porównaniu z pożądaną Deltą ... Zaczynam widzieć w tabelach możliwych do interpretacji w Internecie ...
Miłego wieczoru
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9913
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2715

Re: Free Cooling




przez sicetaitsimple » 06/11/19, 19:01

ciekawy 84 napisał:Myślę, że mogę narysować przynajmniej waty 3500 ...


??? Aby "wystrzelić" 3500W, potrzebujesz dwóch! Sonda z jednej strony, ale też to, co jest wymieniane po stronie „wymiennika klimatyzacji”.

Czy masz dokumentację techniczną sondy, którą zauważyłeś? (jest dostępny na stronie, którą zaproponowałeś, ale aby go pobrać, musisz się zarejestrować, czego nie zamierzam robić).
0 x
ciekawy 84
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/19, 16:43

Re: Free Cooling




przez ciekawy 84 » 06/11/19, 19:58

To nie ten, będę szukać i umieścić dokument w pj
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212