Poszukuję skrzynki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
hountsi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 18/10/19, 01:22

Poszukuję skrzynki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury




przez hountsi » 20/10/19, 02:40

Halo


Nie wiem jak nazywa się urządzenie, które pozwoli mi mieć 10 sond podłączonych do długich kabli, które mogę umieścić w różnych miejscach pomiarowych w celu sterowania różnymi nawiewami
Ponieważ chcę stworzyć wentylację za wewnętrzną izolacją w okresach upałów, aby schłodzić beton poprzez przechwytywanie lub odrzucanie właściwych przepływów powietrza
dziękuję
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 667
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 251

Re: Poszukuję puszki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury




przez ne 44 » 20/10/19, 03:44

Witam,

Regulator (lub regulacja).
0 x
hountsi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 18/10/19, 01:22

Re: Poszukuję puszki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury




przez hountsi » 20/10/19, 12:07

AD 44 napisał:Witam,

Regulator (lub regulacja).


Dziękuję, czy regulatory mogą wysłać inne polecenie w zależności od czujnika, aby aktywować różne klapy wentylacyjne?

Przyjrzałem się tej obudowie, wersja programatora, um...

https://ecoinfo.cnrs.fr/wp-content/uplo ... 170316.pdf
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Poszukuję puszki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury




przez Forhorse » 20/10/19, 17:57

Tak bez zastanowienia powiedziałbym przemysłowy programowalny sterownik logiczny, jeśli nie coś bardziej DIY opartego na przykład na Arduino.
0 x
hountsi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 18/10/19, 01:22

Re: Poszukuję puszki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury




przez hountsi » 20/10/19, 20:32

Forhorse napisał:Tak bez zastanowienia powiedziałbym przemysłowy programowalny sterownik logiczny, jeśli nie coś bardziej DIY opartego na przykład na Arduino.


dziękuję

cóż, problem polega na tym, że nie jestem pythonem ani innym programistą i mieć serwer, który w pewnym momencie powoduje błędy, gdy nas tam nie ma

gdyby skrzynka miała przyciski do przypisania sond i akcji według każdej sondy i dla każdej żaluzji.. byłoby lepiej
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Poszukuję puszki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury




przez Piotr » 25/10/19, 16:33

Miałem wtedy uratowany dyktafon cyfrowy, którego zasilacz naprawiłem, coś takiego, ale starszy model: https://www.us.endress.com/en/field-ins ... ta-Manager
Można było podłączyć termopary, 100-przewodowe, 2-przewodowe i 3-przewodowe sondy temperatury PT4, mierzyć napięcia itp. Posiadał 6 wejść analogowych i mógł przełączać 3 przekaźniki według zdefiniowanych progów, wszystko programowano intuicyjnie przyciskami na elewacji (nie miałem instrukcji i nie przeszkadzało mi to w używaniu). Dane można było przenieść na dyskietkę, aby wykorzystać je na komputerze PC.
Krótko mówiąc, było to świetne narzędzie, które niestety skończyło się śmiercią na dobre :(
Ponieważ jest to materiał przemysłowy, kosztuje rękę i nogę, zastanawiam się, czy ktoś już zrobił coś równoważnego w oparciu o raspberry pi lub inną platformę open source.
1 x
hountsi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 18/10/19, 01:22

Re: Poszukuję puszki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury




przez hountsi » 25/10/19, 17:25

Petrus napisał:Miałem wtedy uratowany dyktafon cyfrowy, którego zasilacz naprawiłem, coś takiego, ale starszy model: https://www.us.endress.com/en/field-ins ... ta-Manager
Można było podłączyć termopary, 100-przewodowe, 2-przewodowe i 3-przewodowe sondy temperatury PT4, mierzyć napięcia itp. Posiadał 6 wejść analogowych i mógł przełączać 3 przekaźniki według zdefiniowanych progów, wszystko programowano intuicyjnie przyciskami na elewacji (nie miałem instrukcji i nie przeszkadzało mi to w używaniu). Dane można było przenieść na dyskietkę, aby wykorzystać je na komputerze PC.
Krótko mówiąc, było to świetne narzędzie, które niestety skończyło się śmiercią na dobre :(
Ponieważ jest to materiał przemysłowy, kosztuje rękę i nogę, zastanawiam się, czy ktoś już zrobił coś równoważnego w oparciu o raspberry pi lub inną platformę open source.


Dziękuję, spotkajmy się
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13762
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Poszukuję puszki do podłączenia kilku sond kontroli temperatury




przez izentrop » 25/10/19, 23:20

Nie trzeba znać języka C C+ dla tego rodzaju automatu https://www.technic-achat.com/automate- ... _EX_XX.cfm

Dokument techniczny https://document.technique-achat.com/IM ... art_fr.pdf
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 229