czy żelbet jest wystarczający do przeprowadzenia VMC?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
hountsi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 18/10/19, 01:22

czy żelbet jest wystarczający do przeprowadzenia VMC?




przez hountsi » 18/10/19, 01:33

Halo

Zrobiłem izolację od wewnętrznej strony stropu żelbetowego i zastanawiam się czy na betonie nie będzie skraplania się, jeśli kilka wież przepuszcza powietrze
Ten beton jest dość szorstki
Nie wiem, czy miałbym formację grzyba i czy powinienem wtedy użyć hygroragable vmc
instalacja paroizolacji nie będzie niezawodna, a miejsce bardzo krzywe, aby uniknąć ryzyka wycieku powietrza
konfiguracja tego miejsca jest bardzo złożona i pomyślałem o wewnętrznej cyrkulacji powietrza z bardzo suchym powietrzem na poddaszu l
ponieważ u podstawy planuje się wentylację izolatorów latem w celu odprowadzenia ciepła betonu nagrzewającego się na słońcu poprzez wloty i wyloty powietrza z zewnątrz

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29

Re: czy beton zbrojony jest wystarczająco oddychający, aby obejść się bez vmc?




przez wirbelwind262 » 19/10/19, 23:04

dobry wieczór
żelbet jest wodoszczelny, a nie „oddychający”, dlatego należy zapewnić wentylacyjną szczelinę powietrzną
0 x
hountsi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 18/10/19, 01:22

Re: czy beton zbrojony jest wystarczająco oddychający, aby obejść się bez vmc?




przez hountsi » 20/10/19, 00:42

wirbelwind262 napisał:dobry wieczór
żelbet jest wodoszczelny, a nie „oddychający”, dlatego należy zapewnić wentylacyjną szczelinę powietrzną


Dziękuję
szczelina powietrzna tak, zrobiłem taką, ale będę musiał przewietrzyć wnętrze suchym powietrzem
Wyobrażam sobie kilka możliwości
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214