Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez Christophe » 26/08/19, 17:31

Dziś rano zauważyłem, że mój telefon w trybie „przesyłania” 4G poważnie zakłóca działanie anteny wewnętrznej TNT.

Na 3 m obraz i dźwięk przeskakują mniej więcej regularnie, co sprawia, że ​​oglądanie jest bardzo bolesne... ale gdy telefon znajduje się 20 cm od anteny... kosz, ekran jest czarny lub zielony... nie glob!

Sieć GSM, w której przebywałem, była dość wydajna, ponieważ przesyłałem dane z maksymalną szybkością 2,6 Mb/s. Wszystko z Samsungiem S8, który ma nieco ponad rok.

Czy mógłby ktoś zrobić ten sam test (4G w trybie wysyłania) i sprawdzić, czy to rzeczywiście jest zaburzenie elektromagnetyczne? (jeśli nie to: skąd to może pochodzić?)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez Forhorse » 26/08/19, 23:23

4G zakłóca naziemną telewizję cyfrową, to nie nowość.
Znalezienie filtrów do włożenia pomiędzy antenę a telewizor jest dość łatwe, mniej więcej spełnia swoje zadanie (przynajmniej dla mnie od jakiegoś czasu prawie niemożliwy jest odbiór naziemnej telewizji cyfrowej bez filtra)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez izentrop » 27/08/19, 00:10

Witam,
Przedwzmacniacze anten wewnętrznych to prawdziwe sita. Dzięki prostym grabiom możesz nie mieć problemu, zwłaszcza jeśli znajdują się one na dachu. : Mrgreen:

W takich warunkach filtr będzie nieskuteczny, zwłaszcza że 4G pojawiło się mniej więcej w tym samym czasie co naziemna telewizja cyfrowa, ponieważ część częstotliwości została odzyskana z uwolnionych kanałów telewizyjnych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez Christophe » 27/08/19, 13:48

Mmmmm, pytanie jest tak złożone...

Czy sygnał jest zakłócony PRZED czy PO odbiorze przez antenę?

To znaczy w fazie „powietrznej” czy w fazie „elektrycznej”? Twoje dwie odpowiedzi są dość sprzeczne... :?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez izentrop » 27/08/19, 15:13

Antena elektroniczna zasilana czy nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez GuyGadebois » 27/08/19, 15:22

izentrop napisał:Witam,
Przedwzmacniacze anten wewnętrznych to prawdziwe sita. Z prostymi grabiami nie zrobiłbyś tego może nie ma problemu, szczególnie jeśli jest na dachu. : Mrgreen:

I cóż, nie. : Mrgreen:
https://telesatmedias.com/risques-dinte ... -et-la-4g/
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez izentrop » 27/08/19, 15:53

GuyGadebois napisał:
izentrop napisał:Witam,
Przedwzmacniacze anten wewnętrznych to prawdziwe sita. Z prostymi grabiami nie zrobiłbyś tego może nie ma problemu, szczególnie jeśli jest na dachu. : Mrgreen:

I cóż, nie. : Mrgreen:
https://telesatmedias.com/risques-dinte ... -et-la-4g/
Rzadko zdarza się to w przypadku anteny dachowej, moce są słabe i trzeba mieć nadajnik skierowany w stronę anteny i w bardzo bliskiej odległości, lub przedwzmacniacz szerokopasmowy. Ponieważ zacięcie ma charakter trwały, sprawca jest szybko wykrywany i rozwiązywany bezpłatnie.

Ale rzeczywiście, ponieważ w Belgii 4G ogólnie działa w paśmie 800 MHz, również przechodzi przez anteny wewnętrzne bez przedwzmacniacza. Anteny są już selektywne (LTE) od 2012 roku.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez Christophe » 27/08/19, 16:12

izentrop napisał:Ponieważ zacięcie ma charakter trwały, sprawca jest szybko wykrywany i rozwiązywany bezpłatnie.


Oh? I jak? Przez odcięcie przekaźnika 4G? A może używasz innego typu anteny?

izentrop napisał:Ale rzeczywiście, ponieważ w Belgii 4G ogólnie działa w paśmie 800 MHz, również przechodzi przez anteny wewnętrzne bez przedwzmacniacza.


Zauważyłem to we Francji z anteną pokojową, czarną płytką o wymiarach około 25x25 (nieznana marka i typ, zapytam, to tak jak na zdjęciu poniżej)... Nie wiem nawet, czy w Belgii istnieje naziemna telewizja kablowa (telewizja kablowa była wdrażane niemal wszędzie od lat! Cóż, nie o to chodzi...)

Antena TNT.jpg
Antena TNT.jpg (12.71 KiB) Przeglądano 6167 razy


Link cytowany przez Guya jest zatem sprzeczny z moją obserwacją:

Kto może być dotknięty?

Jeśli odbierasz naziemną telewizję cyfrową za pośrednictwem anteny Hertza umieszczonej na dachu, możesz odczuwać zakłócenia między naziemną telewizją cyfrową a siecią 4G. Widzowie odbierający telewizję w trybie alternatywnym do anteny rake nie są tym zainteresowani.


Ja zauważyłem coś zupełnie odwrotnego: ogromne zakłócenia (blokada) na antenie wewnętrznej... ale przy telefonie "w intensywnym użytkowaniu" niedaleko...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez izentrop » 27/08/19, 18:28

Twoja antena jest wstępnie wzmocniony, ale nawet z wbudowanym filtrem 4G, pasmo 800 MHz jest tak blisko częstotliwości DTT, że żaden filtr nie jest w stanie uniknąć tak bliskiej transmisji. Lepsza byłaby antena niewzmacniana, skierowana na nadajnik znajdujący się niedaleko i umieszczona na zewnątrz (balkon).
Wpisując tutaj swój adres, możesz poznać jego położenie https://www.tnttest.org/ Pomimo mojej prośby o wypłatę, adres mojej starej skrzynki jest nadal zamknięty od 2013 roku.
Christophe napisał:izentrop napisał:
Ponieważ zacięcie ma charakter trwały, sprawca jest szybko wykrywany i rozwiązywany bezpłatnie.
Oh? I jak? Przez odcięcie przekaźnika 4G? A może używasz innego typu anteny?
Często poprzez renowację starej instalacji z kilkoma antenami i przedwzmacniaczem szerokopasmowym, z jedną dobrze zorientowaną anteną (LTE) i nowym kablem. : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej i zakłócenia 4G (i 5G?): możliwe?




przez Gaston » 28/08/19, 11:04

Christophe napisał:
Kto może być dotknięty?

Jeśli odbierasz naziemną telewizję cyfrową za pośrednictwem anteny Hertza umieszczonej na dachu, możesz odczuwać zakłócenia między naziemną telewizją cyfrową a siecią 4G. Nie ma to wpływu na widzów odbierających telewizję w trybie alternatywnym do anteny typu rake.


Ja zauważyłem coś zupełnie odwrotnego: ogromne zakłócenia (blokada) na antenie wewnętrznej... ale przy telefonie "w intensywnym użytkowaniu" niedaleko...

W artykule wyraźnie przywołano przypadek anteny nachylonej zakłócanej przez nadajnik przekaźnika.
Może się to zdarzyć w przypadku anteny wewnętrznej (nawet jeśli nie ma ona kształtu nachylonego). : Wink: ).

W Twoim przypadku odbiór zakłóca nadajnik telefonu (znacznie słabszy niż przekaźnik, ale znacznie bliżej anteny wewnętrznej).

Czyż nie jest najłatwiejszym (i najtańszym) rozwiązaniem odsunięcie telefonu od anteny wewnętrznej?
0 x

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140