ECOLO wegetariańskiej alternatywy mięsa, duże zanieczyszczający!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez sicetaitsimple » 30/03/19, 17:42

Janic napisał: To się dowiedz. USA uprawiają (sami tego nie robią, nie szaleńcy) kukurydzę i soję, których potrzebują do hodowli, w Ameryce Południowej (nie wszystkie) i dlatego eksportują (między innymi do Europy) „swoje” zbiory


Źródło?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez sicetaitsimple » 30/03/19, 19:22

sicetaitsimple napisał:
Janic napisał: To się dowiedz. USA uprawiają (sami tego nie robią, nie szaleńcy) kukurydzę i soję, których potrzebują do hodowli, w Ameryce Południowej (nie wszystkie) i dlatego eksportują (między innymi do Europy) „swoje” zbiory


Źródło?


Nie zawracaj sobie głowy szukaniem źródła, ciężko będzie ci przekonać kogoś (przynajmniej nie mnie), że amerykańscy celnicy to borsuki. Są eksporterami netto soi i to w dużej mierze.

Może się zdarzyć, że powiesz coś głupiego i wtedy albo to rozpoznasz, albo nie będziesz się nalegać...

Więc spojrzałem na Chiny i miałeś rację, są to w dużej mierze importerzy netto, a ich głównym dostawcą (z pewnymi wstrząsami od czasów Trumpa) są… Stany Zjednoczone!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez Janic » 31/03/19, 10:36

Nie zawracaj sobie głowy szukaniem źródła, ciężko będzie Ci kogoś przekonać ( przynajmniej nie ja), że amerykańscy celnicy to borsuki. Są eksporterami netto soi i to w dużej mierze.
Wierzcie w co chcecie, nadal mamy demokrację... na razie! :?
Może się zdarzyć, że powiesz coś głupiego i wtedy albo to rozpoznasz, albo nie będziesz się nalegać...
tak jak mówisz!!!
Więc spojrzałem na Chiny i miałeś rację, są to w dużej mierze importerzy netto, a ich głównym dostawcą (z pewnymi wstrząsami od czasów Trumpa) są… Stany Zjednoczone!

https://www.ritimo.org/La-Chine-aide-t-elle-l-Afrique
Zabieranie ziemi
Wykup gruntów rolnych przez Chińczyków przyczynił się do wzrostu niechęci do tych ostatnich. W 2007 roku dyrektor Chińskiego Banku Eksportu-Importu zachęcał chińskich rolników bezrolnych do osiedlania się w Afryce. Chiny mają 22% światowej populacji i tylko 7% gruntów ornych. Według bazy danych Land Matrix nabyte grunty przez Chiny obejmują 290 000 hektarów, czyli 15 razy mniej niż w Stanach Zjednoczonych i 6 razy mniej niż w Wielkiej Brytanii. Wielkość gospodarstw jest stosunkowo niewielka (z wyjątkiem DRK). Znajdują się w Beninie, Mali, Madagaskarze, Mozambiku, Tanzanii, Ugandzie, Zimbabwe, Zambii itp. W Kamerunie spółka Sino Cam Inko [5] utworzyła trzy tereny o łącznej powierzchni 10 000 hektarów przekazane przez państwo. Chiny nie są jednym z największych inwestorów gruntowych w Afryce jak Korea Południowa, kraje Zatoki Perskiej, instytucje zachodnie itp. Pozyskuje dwukrotnie więcej gruntów w Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej.
Jednak także w tej kwestii należy zachować ostrożność ze względu na brak rygorystycznych statystyk oraz brak przejrzystości po obu stronach głównych bohaterów przy zawieraniu umów. Ścierają się dwa obozy ekspertów: ci, którzy twierdzą, że produkcje są przeznaczone dla obywateli i lokalnej ludności, oraz ci, którzy twierdzą, że Afryka posłużyłaby do zagwarantowania samowystarczalności żywnościowej Chin i którzy są sceptyczni co do zasadności chińskich działań. Prawdą jest, że przepływy eksportu produktów rolnych z Afryki do Chin nie są masowe i że istnieje wiele projektów dotyczących rozwoju uprawy ryżu, utworzenia ośrodków rolniczych zajmujących się lokalną produkcją, ale także projektów o charakterze przemysłowym obejmujących produkcję taką jak cukier, maniok , olej palmowy. Wydaje się także, że w negocjacjach dotyczących chińskich inwestycji konsultacje z lokalną ludnością nie mają większego znaczenia.
Artykuł ten nie precyzuje, że Chiny nie tylko kupują, ale wynajmują przez 99 lat za marny czynsz przy bardzo, bardzo taniej lokalnej sile roboczej.
z czym porównać
http://www.iris-france.org/51130-chine- ... pl-wagner/
już cytowałem i przysięgam, że nie jestem autorem tych kilku artykułów!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez Forhorse » 31/03/19, 19:23

Nie mam więc źródeł, jeśli jest to informacja oparta na faktach, myślę, że łatwo ją zweryfikować.
Wydaje się, że 50% zbóż uprawianych na świecie w pewnym momencie okazuje się „nienadających się do spożycia przez ludzi” (zgodnie z naszymi europejskimi kryteriami bezpieczeństwa żywności, to znaczy...) z wielu powodów (skażenie przez owady, toksyczne pleśnie itp.)
Zatem „recykling” tych zbóż na karmę dla zwierząt, a tym samym na mięso, byłby mniejszym złem w porównaniu z czystymi stratami.
Wszystko to oczywiście pozostaje do sprawdzenia.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez sicetaitsimple » 31/03/19, 22:20

Forhorse napisał:Nie mam więc źródeł, jeśli jest to informacja oparta na faktach, myślę, że łatwo ją zweryfikować.
Wydaje się, że 50% zbóż uprawianych na świecie w pewnym momencie okazuje się „nienadających się do spożycia przez ludzi” (zgodnie z naszymi europejskimi kryteriami bezpieczeństwa żywności, to znaczy...) z wielu powodów (skażenie przez owady, toksyczne pleśnie itp.)
Zatem „recykling” tych zbóż na karmę dla zwierząt, a tym samym na mięso, byłby mniejszym złem w porównaniu z czystymi stratami.
Wszystko to oczywiście pozostaje do sprawdzenia.


Czytałem (lub widziałem, chyba nasz nieopisany Konrad Schreiber), że też to mam jeszcze pewne wątpliwości w tym zakresie, że procent zbóż przeznaczonych do spożycia przez ludzi (żywność) jest wyższy niż procent przeznaczony na paszę dla zwierząt zgodnie z dokumentem FAO o których mowa poniżej (strona 1, która nie jest pierwszą stroną!). A ponieważ nie dajemy zwierzętom „zepsutego” zboża…

http://www.fao.org/3/ca0239en/CA0239EN.pdf

Bardzo ciekawy dokument także dla całej gamy rzędów wielkości.

PS: być może dzięki dodaniu biopaliw do pasz zwierzęcych stanie się to bardziej wiarygodne.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez sicetaitsimple » 01/04/19, 18:27

Janic napisał:
"Więc dowiedz się. USA uprawiają (nie robią tego sami, nie wariaci) kukurydzę i soję, których potrzebują do hodowli, w Ameryce Południowej (nie wszystko), a zatem eksportują ( w kierunku Europy,) „ich„ zbiory ”.


Tak więc, zgodnie z cytowanym powyżej dokumentem FAO:

W przypadku kukurydzy USA w sezonie 2017 / 2018 produkowałyby 356,6Mt, importowały 1,2Mt i eksportowały 54Mt na światową produkcję 1044Mt

Dla nasion oleistych ogółem (łącznie z soją) produkcja 131,6 Mt, import 1,8 Mt, eksport 57,8 Mt przy światowej produkcji 584 Mt.

Tutaj, tutaj .....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez Exnihiloest » 01/04/19, 18:38

Forhorse napisał:Nie mam więc źródeł, jeśli jest to informacja oparta na faktach, myślę, że łatwo ją zweryfikować.
Wygląda na to, że 50% zbóż uprawianych na świecie w pewnym momencie staje się „nienadających się do spożycia przez ludzi”...

a nawet w 100%, po ich strawieniu : Lol:
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113