Linky: żarty i podróbki krążące w Internecie!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez Piotr » 25/02/19, 19:17

Obawy związane z falami pochodzą z USA, gdzie komunikujące się liczniki przesyłają dane w łańcuchu za pomocą fal radiowych.

sicetaitsimple napisał:Nigdy nie widziałem artykułu (ale nie widzę wszystkiego) mówiącego „z Linky (było to już wcześniej z niektórymi miernikami) będziesz miał dostęp do maksymalnego zużycia i być może będziesz mógł, z zastrzeżeniem ewentualnego zrobienia kilka drobnych gestów, przełącz się na niższy abonament”.

Dziwne, prawda?

Na skanie udostępnionym przez PVresistif jest jednak napisane: Operacja jest bezpłatna przez 1 rok od zainstalowania linky (ograniczona do 2 wzrostów i 1 pojedynczego spadku).
Dlaczego tylko 1 kropla? Oczywiste jest, że faworyzowany jest wzrost abonamentu.

PS: 3 wiadomości następujące po sicetaitsimple, enedis płaci zatem za liczbę wysłanych wiadomości : Wink:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9917
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2715

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez sicetaitsimple » 25/02/19, 20:04

Petrus napisał:
PS: 3 wiadomości następujące po sicetaitsimple, enedis płaci zatem za liczbę wysłanych wiadomości : Wink:


Możliwe, nie wiem, ale w moim przypadku bardziej, bo mam powolny mózg..... 8)

A mówiąc poważniej, to prawda, że ​​mam dość patrzenia na facetów płaczących w całym kraju z powodu ich małego problemu, który mogą doskonale rozwiązać, biorąc się za ręce, aw najgorszym przypadku płacąc 20 € więcej rocznie.

Gdy w dodatku to samo na innym przewodzie zaczyna gadać bzdury na temat oleju to mnie to utwierdza w mojej opinii.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez Christophe » 05/08/19, 13:58

To nie jest podróbka:



Nawet jeśli "zakłócenia" są bardzo subiektywne... : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13763
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez izentrop » 06/08/19, 00:58

Christophe napisał:Ten nie jest fałszywy
ale ok ! : Mrgreen:
Decyzja ta opiera się w szczególności na kilku zaświadczeniach lekarskich sporządzonych przez niejakiego profesora Dominique Belpomme, uznanego onkologa, który od kilku lat specjalizuje się w elektrowrażliwości.

Decyzja wydana przez sąd w Tours nie mówi, że ten lekarz jest co najmniej kontrowersyjny. W lutym 2018 r. Rada Zakonu Lekarskiego złożyła przeciwko niemu skargę, twierdząc, że od 2009 r. przyjął tysiące pacjentów w paryskiej klinice Alleray-Labrouste i zdiagnozował u nich „elektronadwrażliwość”. są powiązane z miernikiem Linky'ego - zespołem szeroko dyskutowanym przez społeczność naukową, nawet jeśli Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje objawy osób wrażliwych na elektryczność za rzeczywiste, bez związku przyczynowego z ekspozycją na fale. Z naszych informacji wynika, że ​​profesor Belpomme został skazany w lipcu 2018 r. zwykłym upomnieniem, co skłoniło Radę Zakonu do złożenia we wrześniu ubiegłego roku apelacji: „procedura jest w toku”, jak nam powiedziano.

Ponadto dwa zaświadczenia lekarskie przedłożone przez powodów przed sądem w Tours opierają się na badaniu lekarskim zwanym „encephaloscan” w celu przeciwwskazania do instalacji licznika Linky. Okazuje się jednak, że to badanie lekarskie - polegające na użyciu urządzenia do pomiaru pulsacji w mózgu pacjenta w celu zdiagnozowania u niego lub nie wrażliwości na fale - ma skuteczność, która nie została naukowo udowodniona, d' po Radzie Zakonu Lekarskiego. Z drugiej strony, encefaloskan nigdy nie został uznany przez Ubezpieczenie Zdrowotne ani przez Wysoką Władzę ds. Zdrowia... https://www.capital.fr/economie-politiq ... rs-1346387
https://www.pseudo-sciences.org/Dominiq ... -la-plaque
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez Christophe » 06/08/19, 12:06

W ciągu kilku dni sąd w Nanterre zwolnił ponad 400 użytkowników Linky...

Źródła:

https://www.clubic.com/energie-renouvel ... ogies.html
https://www.20minutes.fr/justice/257656 ... es-justice

Idź zrozumieć! : Mrgreen:
Nanterre: Ponad 400 anty-Linky zwolnionych w sądzie

NADWRAŻLIWOŚĆ Sąd w Nanterre stwierdził, że nie ma dowodów na związek przyczynowy między ich patologią a ekspozycją na mierniki Linky


Nanterre tribunal de grande instance oddalił kilkuset powodów, którzy domagali się usunięcia lub niezainstalowania licznika Linky w ich domach.

Odwołania przeciwko miernikowi Linky następują po sobie w szalonym tempie, ale nie są do siebie podobne. W piątek 2 sierpnia Sąd Najwyższy w Nanterre odrzucił 457 osób, które wnioskowały o usunięcie licznika ze swoich domów lub które nie chciały, aby był on montowany w ich domach. Sędzia odmówił uwzględnienia argumentu medycznego, w przeciwieństwie do argumentu TGI z Tours, który w poprzednim tygodniu dał powód 13 powodom.


Ciekawe, który z 2 orzeczeń będzie stanowił prawoznawstwo... No ale ale ale??? Czy druga nie jest dokładnie „nielegalna”, ponieważ powinna korzystać z orzecznictwa pierwszej? Cóż, jest więcej do dzwonienia i wywoływania tego...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez Did67 » 07/08/19, 10:54

Sprawiedliwość nie jest bynajmniej „prosta”. Lub „kwadrat”.

Opieranie opinii na orzeczeniach sądów jest więc co najmniej ryzykowne. To ludzki teatr, w którym taki wrzaskliwy prawnik uniewinni winowajcę za „brak dowodów” lub „wady formalne” (patrz prawnicy, którzy uniewinnili ścigających, ponieważ radar nie był skalibrowany, lub że policjant, który werbalizował, był nie ten, który obserwował i inne sztuczki prawne...). A taki prokurator skaże niewinnego...

Nie wspominając już o tym, że istnieją różne prawa: cywilne (odszkodowania), karne (grzywny, pozbawienie wolności)... Możesz zostać oczyszczony z zarzutów karnych i skazany w postępowaniu cywilnym...

Dwie zbrodnie nie są oceniane w ten sam sposób w dwóch różnych miejscach.

Sprawiedliwość jest jedną z najwspanialszych konstrukcji ludzkich. Coś jak demokracja. To najlepsze, co zrobiliśmy, jeśli nie najgorsze!

Tak więc spieranie się o „naukowy” fakt na podstawie orzeczeń sądowych wydaje się co najmniej daremne!

Podoba mi się ten zawór nie wiem kto o Mitterrandzie i jego dwóch „prawnikach”, którzy otaczali go przez całe życie: „Mitterrand do Badintera za prawicę i Dumasa za pokręconych!”

I zastanawiam się, w gąszczu fal elektromagnetycznych, które nas otaczają (TNT, GSM, resekwencje zarezerwowane dla wojska, Long Waves / FM, CB, wszelkiego rodzaju podłączone urządzenia, Wi-Fi), jak możemy uciec od nagłówków i być uczuleni na.. Linki! Jeśli nie w głowie.

Szkoda, że ​​Enedis nie ma dość humoru, żeby instalować atrapy Linky w domach ludzi wrażliwych na elektryczność i czekać na proces. Uważam, że reżyserowi Enedis dramatycznie brakuje humoru!!! Nadal nie jest trudno znaleźć w sieci dużą liczbę działaczy przeciwko; włożenie pustych pudełek nie jest skomplikowane - do środka włożyłbym pluszowego misia i oczywiście kalkulator Casio, który symulowałby zużycie, żeby cyfry się poruszały, a diody migały... Szybko byśmy wiedzieli... Możemy też schować Linkys w starych licznikach, bo chyba ci ludzie nie proszą o odłączenie? Ponieważ jeśli postawią PV, zjedzą trochę więcej fal z falownikami itp.)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez Did67 » 07/08/19, 11:00

Christophe napisał:
Ciekawe, który z 2 orzeczeń będzie stanowił prawoznawstwo... No ale ale ale??? Czy druga nie jest dokładnie „nielegalna”, ponieważ powinna korzystać z orzecznictwa pierwszej? Cóż, jest więcej do dzwonienia i wywoływania tego...


Istnieją dwa aspekty orzecznictwa:

a) istnieje hierarchia prawa; i są to decyzje „wyższe” (sąd kasacyjny itp.), które w pewnym sensie dają „la” w zakresie interpretacji tekstu;

b) wszystko to, jeśli nie ma kakofonii między różnymi decyzjami; to znaczy, jeśli pewna liczba decyzji zmierza w tym samym kierunku… Pojęcie prawoznawstwa implikuje, że decyzje są spójne; jeśli nie, to właśnie nie ma orzecznictwa i ten, kto uzyska niekorzystną decyzję, będzie się odwoływał na większą skalę, aby mieć rację na tej podstawie, że miał ją inny; i tam rzeczywiście wyższą decyzję podejmie „prawoznawstwo”.

nie ma nas tutaj.

Wydaje mi się, że Enedis odwołał się...

Zapomniałem to powiedzieć, ale sprawiedliwość to także teatr, a więc szeroko nagłośniony dziś wszechświat. A więc „pokaz”!
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez Janic » 07/08/19, 12:37

Szkoda, że ​​Enedis nie ma dość humoru, żeby instalować atrapy Linky w domach ludzi wrażliwych na elektryczność i czekać na proces. Uważam, że reżyserowi Enedis dramatycznie brakuje humoru!!! Nadal nie jest trudno znaleźć w sieci dużą liczbę działaczy przeciwko; włożenie pustych pudełek nie jest skomplikowane - do środka włożyłbym pluszowego misia i oczywiście kalkulator Casio, który symulowałby zużycie, żeby cyfry się poruszały, a diody migały... Szybko byśmy wiedzieli... Możemy też schować Linkys w starych licznikach, bo chyba ci ludzie nie proszą o odłączenie? Ponieważ jeśli postawią PV, zjedzą trochę więcej fal z falownikami itp.)
Pomysł nie jest zły, choć nierealny. Problem z tą wrażliwością polega na tym, że nie można jej zmierzyć jak innej alergii, takiej jak alergia na pyłki lub orzeszki ziemne, na którą większość ludzi nie jest wrażliwa, ale która może być śmiertelna, nawet w niewielkich dawkach u niektórych alergików. Jednak te alergie można kontrolować za pomocą specjalnych testów, ale jak dotąd nie za pomocą środków ważnych tylko dla zwykłych obywateli.
Jednak wskazany sąd nie ma naukowych umiejętności, aby to ocenić, a ich jedyne kryterium niezanieczyszczania pochodzi od samych zanieczyszczających. Sędzia i strona jednocześnie, to nie jest ani poważne, ani wiarygodne.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 270

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez thibr » 07/08/19, 18:47

jest dobrze znany na poziomie anten przekaźnikowych do telefonu objawy pojawiają się przy montażu anteny niezależnie od daty jej uruchomienia :(
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: linky: niespodziankach i podróbki krążących w Internecie!




przez eclectron » 08/08/19, 09:49

Tylko po to, aby zaświadczyć, że Linky jest rzeczywiście miłym oszustwem dla konsumenta.
W nowo wyposażonym mieszkaniu w linky włączyłem kilka energochłonnych urządzeń i linky się odcięło, mimo że bezpiecznik nie widział problemu.

Rozwiązanie majstrowania przy przyciskach linky zainstalowanej w szafie w oficynie która jest .... zamknięty. : Mrgreen:
Inne rozwiązanie, odłącz instalację, odczekaj chwilę (kilka sekund), zresetuj wyłącznik i gotowe.
potem przestawić zegary, piekarnik czy inne, na czas...

Linky nie ma absolutnie żadnej tolerancji na maksymalny prąd, co zmusza cię do przejścia na wyższą subskrypcję.

W przypadku odmowy zmiany linku, osoba będzie musiała dalej się poruszać, aby odczytać licznik, a EDF zapłaci za przejazd (ile?), podczas gdy wcześniej ta usługa była uwzględniona w fakturach.

W przeciwnym razie musisz wziąć wyższą subskrypcję, aby być cicho. (zapłać dodatkowo)

Klient traci finansowo bez względu na wszystko. : Evil:

Nie popełnij błędu, przejście na linky zostanie płynnie wsunięte w rachunki wszystkich, pomimo redukcji etatów dla tych, którzy przyszli czytać liczniki.

Próbowałem z magnesem cios zadany przez oli 80, czuję przyciąganie magnesu ale niestety był za słaby żeby załączyć przekaźnik (magnes duży ale ferrytowy a nie neodymowy...)
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149