Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Christophe » 14/12/18, 18:46

Czy ktoś wie, jakie daty odpowiadają fragmentowi, który wziąłem jako ilustrację do artykułu?

Obraz

Podaje się: 1800-1950
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez SixK » 14/12/18, 22:03

Uczyłem się łaciny! chociaż raz mi się przyda ;)

MDCCC = 1000 + 500 + 100 + 100 +100 = 1800
MCML = 1000 + (1000 - 100) + 50 = 1950

Moneta została wykonana z okazji 150-lecia Banque de France według Google.

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Christophe » 14/12/18, 22:19

Ok dzięki SixK, dzięki Google!

Z drugiej strony już wykonałem obliczenia, ostatecznie konwersję:

Christophe napisał:Podaje się: 1800-1950


Moje lekcje łaciny nie nauczyły mnie liczyć po łacinie (to było bardziej jak rosa, rosam, rosae...), ale wiedziałam już wcześniej... 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Adrien (były nico239) » 14/12/18, 23:26

Christophe napisał:I jeszcze jeden antyspołeczny środek tego gównianego rządu! Jeszcze jeden powód, aby nie zatrzymywać ruchu GJ…

Dlatego pod koniec ubiegłego tygodnia zgłoszono w ostatniej chwili poprawkę mającą na celu usunięcie rezerwy na inwestycje (PPI) przyznawanej dotychczas spółdzielniom. Za tym urządzeniem technicznym jest wiele ze specyfiki SCOP, które są odrzucane.


Cóż, co za nonsens: to jest piekielne.

To jeszcze jedno roszczenie GJ

Z uwagi na zło może wynikać dobro, które po raz kolejny pokazuje głupotę rządzących i daje nowy węgiel ich przeciwnikom.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Adrien (były nico239) » 14/12/18, 23:57

Dobry punkt dla C w powietrzu na 5....

Skansen „wzrost SMIC” został natychmiast poprawiony w „premii aktywności” w nadziei, że zarażenie prawdą rozszerzy się na inne media : Mrgreen:

Nawet jeśli zamiast „przewidywania wejścia w życie środka” nadal używa się terminu „podwyżka”, to jest to postęp…

A obserwatorzy całkiem słusznie wskazują na perfidię (można znaleźć inne określenia, jak dwulicowość) języka rządu.

Aby śledzić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Adrien (były nico239) » 15/12/18, 00:01

I pan na wylewce: zraszacz posypany : Mrgreen: musisz obejrzeć wideo (a priori nie całkowalne)

Włoski wicepremier Matteo Salvini mówi, że „bardzo dobrze rozumie motywacje stojące za ruchem [żółtych kamizelek]” we Francji i uderza we włoską lewicę, mówiąc, że mylili się, wierząc w E Macron.

http://video.lefigaro.fr/figaro/video/g ... 025113001/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16182
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Remundo » 15/12/18, 00:03

w sprawie podwyżki płacy minimalnej o 100 euro: fałszywe wiadomości (fałszywe wiadomości, a nawet carabistouille po francusku!) z wieloma szufladami
1) płaca minimalna nie zostanie podwyższona o 100 euro
2) to premia, która będzie wypłacana przez CAF, a więc finansowana z podatków... Francuzów!
3) CAF są technicznie zaskoczeni: 100 € mogło dotrzeć dopiero w czerwcu 2019 r
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Adrien (były nico239) » 15/12/18, 00:28

Remundo napisał:w sprawie podwyżki płacy minimalnej o 100 euro: fałszywe wiadomości (fałszywe wiadomości, a nawet carabistouille po francusku!) z wieloma szufladami
1) płaca minimalna nie zostanie podwyższona o 100 euro
2) to premia, która będzie wypłacana przez CAF, a więc finansowana z podatków... Francuzów!
3) CAF są technicznie zaskoczeni: 100 € mogło dotrzeć dopiero w czerwcu 2019 r



Na tym polega cały problem z tą formą komunikacji, którą określiłem jako pozorną o godzinie 20:XNUMX w dniu wystąpienia.

Znam to dobrze i często spotykałem się z tym w biznesie.

nie wiem skąd to się bierze?

Niewątpliwie duże firmy konsultingowe, do których kadra kierownicza wyższego szczebla zaprasza się na szkolenia.

Bardzo umiejętna forma komunikacji, która doskonale sprawdza się w zamkniętym, a przede wszystkim HIERARCHICZNYM środowisku, w którym władza kierownictwa firmy jest wszechpotężna i zdolna do przełamania sprzeczności i przeciwników, gdy tylko kładą palec na perfidii mowy.

Nawet w małej grze związkowej pomiędzy biznesem a władzą istnieje do pewnego momentu gra typu „Mam ciebie, ty masz mnie za bródkę”, stąd niepokój związków w tej sprawie.

Problem polega na tym, że w tym przypadku żadna hierarchiczna więź ani władza, dymisja czy sankcja nie łączy władzy wykonawczej z protestującą ludnością.

Termin wybrany celowo, ponieważ nie możemy ograniczać tego protestu do GJ, wciąż wspieranych głównie przez ludność...

A więc wszystko to po to, by powiedzieć, że ten sposób komunikacji dwulicowości wydaje mi się samobójczy nie tylko dla władzy, ale i dla jakiejkolwiek władzy.

Cóż, to powiedziawszy, sondaż dla Europejczyków daje lrem na .... 18%, co wyraźnie studzi entuzjazm anty-lremu, ponieważ te 18% odpowiada dokładnie jego wynikowi zgłoszonemu zarejestrowanym wyborcom podczas 1. tury wyborów prezydenckich ( wobec blisko 25% głosujących).

Jeśli sonda jest poprawna, oznacza to, że baza wyborcza prezydenckiego ruchu politycznego nadal istnieje, jeśli nie bardzo solidna.


Paradoksalnie, nie sądzę, że to ludzie naprawdę doprowadzą do upadku władzy, jeśli tak się stanie, ale wielcy gracze ekonomiczni, którzy ją ulokują tam, gdzie jest.

Ponieważ trzeba zobaczyć, że zatrudniony starszy menedżer już zawiódł w swojej misji, to na pewno i niektórzy uczniowie czarnoksiężnika muszą dziś gryźć się w palce.
Więc jeśli konieczne byłoby lobbowanie, byłoby to z dużymi zbiórkami pieniędzy, które musiałyby być wykonane.

Bo nie wolno nam marzyć o wielkich finansach (w sensie „wielkości w gospodarce”) potrzebuje wszystkiego oprócz chaosu: czyli z grubsza przeciwieństwa tego, czego obecnie doświadczamy.

Gospodarka (i jej najpotężniejsi bohaterowie) potrzebuje STABILNOŚCI.

Kiedy odpuszczą (jeśli musieli odpuścić)???
To jest wielkie pytanie, które możemy zacząć sobie zadawać.
2 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez być chafoin » 15/12/18, 00:48

W każdym razie nie chodzi o natychmiastowe powtarzanie prezentów.

Dużo mówimy o fałszywym podwyższeniu płacy minimalnej, ale środek, który najwyraźniej będzie kosztował najwięcej, to zwolnione z podatku (i odsocjalizowane) nadgodziny.
Nie było to częścią żądań Żółtych Kamizelek (choć niektórzy mogli o to prosić). Z drugiej strony jest to prośba Roux De Bézieux o MEDEF podczas spotkania z Macronem w dniu przemówienia prezydenta!
Wstyd: wykorzystuje ruch społeczny do uchwalenia ustawy dla pracodawców, co schlebia prawu republikanów!

To, co pan wspomniał o sondażach dla Europejczyków, jest moim zdaniem jedną z przyczyn przemocy. Macron nie czuł obaw wyborczych z powodu ogólnego odrzucenia klasy politycznej. W rezultacie dokładnie rozegrał kartę rozpadu, pomimo licznych ataków w sali posiedzeń i ze strony tradycyjnych partii, zupełnie nowego ruchu społecznego i bardzo silnego poparcia społecznego. Wystarczyło „wystarczyło” wyrwać muskuły i zaprowadzić na ulicach surowy porządek.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Ahmed » 15/12/18, 13:22

Nico239Piszesz:
Jeśli sonda jest poprawna, oznacza to, że baza wyborcza prezydenckiego ruchu politycznego nadal istnieje, jeśli nie bardzo solidna.

Myślę, że nie można analizować wyborów europejskich wyłącznie w świetle wyborów prezydenckich: do niskiego wyniku Macroniana powinniśmy zaliczyć (?) wszystkich tych, którzy taktycznie głosowali w ten sposób „przeciw” blondynce. U Europejczyków ten rodzaj wyboru binarnego nie będzie reprezentowany...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202