Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
bryłka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/12/18, 08:08

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez bryłka » 04/12/18, 08:25

Witam,

Różnica się powiększa.
W pewnym momencie banki się rozpadają.
Woda wdziera się i wyrządza coraz więcej szkód.
Co robić.

Jesteśmy blisko tego obrazu.

Bogaci stają się coraz bogatsi.
Biedni coraz biedniejsi.
Klasa średnia upadła.


Dotyczy to większości krajów na świecie.
Francja zaczyna reagować.
Trochę jak w 1789 roku.

Żółte kamizelki: czy wezwanie z 17 listopada jest uzasadnione?
To zależy od kategorii, do której należysz.

W każdym razie NIEUZASADNIONE, jeśli ktoś jest częścią RICH.

Nie.
Wszystko jest powiedziane.
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 418
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 65

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez pogmatwać » 04/12/18, 08:49

nugget napisał:Dotyczy to większości krajów na świecie.
Francja zaczyna reagować.
Trochę jak w 1789 roku.



Nie dajmy się nabrać, w 1789 roku umieraliśmy z głodu ... Chodzi o to, żeby napełnić swój zbiornik ... przynajmniej ...

OK, ile żółtych kamizelek 2 000 000 milionów (bardzo duże) i 67 000 000 milionów mieszkańców.
Powiedz sobie, że solidaryzuję się z żółtymi, ale nic nie robię !!!! i tam się zbliżamy.

A ++
0 x
Świat jest doskonały !!!
bryłka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/12/18, 08:08

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez bryłka » 04/12/18, 09:12

Co prawda nie jesteśmy jeszcze w sytuacji z 1789 r., Ale tendencja do zbliżania się do niej jest bardzo widoczna. Dlatego dodałem słowo „trochę”.

Prawdą jest również, że we Francji tak naprawdę nie umieramy z głodu, ale wielu nie ma już dość jedzenia, nawet przy całej dostępnej pomocy (żywnościowej).

W Niemczech, bogatym, zamożnym kraju, z nadwyżkami na wszystkich poziomach… jedna szósta populacji jest klasyfikowana jako „biedna”, a ludzie ci nie są już w stanie wyżywić się tak, jak powinni.
Nie znam liczby dla Francji.

W XXI wieku powinno to należeć do przeszłości.

Demonstracje (nie zerwanie) są moim zdaniem całkowicie uzasadnione, aby zainicjować tendencję do blokowania obecnego systemu.

Cordialement
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez izentrop » 04/12/18, 09:17

perplex napisał:Nie dajmy się nabrać, w 1789 roku umieraliśmy z głodu ... Chodzi o to, żeby napełnić swój zbiornik ... przynajmniej ...
To nie tylko opowieść o ropie, ale o koniecznym całkowitym odwróceniu polityki i naszego stylu życia.
Światowy produkt krajowy brutto [PKB] nadal rósł. Aż do lat 1990., kiedy paliwa kopalne były tanie, wzrost ten generował dobrobyt i umożliwiał zmniejszenie różnicy w dochodach między bogatymi a biednymi.
Już tak nie jest, ponieważ obecnie wzrost PKB jest w dużej mierze napędzany przez wydatki generowane przez zanieczyszczenie i zmiany klimatyczne, takie jak naprawy związane z powodziami lub podnoszącymi się wodami.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Janic » 04/12/18, 09:23

Nie dajmy się nabrać, w 1789 roku umieraliśmy z głodu ... Chodzi o to, żeby napełnić swój zbiornik ... przynajmniej ...
pojęcie głodu jest dość względne, ponieważ zapominamy, że większość populacji była wiejska i dlatego nie umarłaby z głodu, więc dotyczyło to tylko dużych miast zależnych od dostaw ... tak jak obecnie i tam rzeczywiście była nędza (restauracje serca i inne popularne akcje także dotyczą tylko mieszkańców miast) historia powtarza historię, ale tylko w różnych formach.
OK, ile żółtych kamizelek 2 000 000 milionów (bardzo duże) i 67 000 000 milionów mieszkańców.
Powiedz sobie, że solidaryzuję się z żółtymi, ale nic nie robię !!!! i tam się zbliżamy.
nie tak powinno być! GJ to tylko jeden aspekt ogólnego znudzenia, który dotyczy prawie wszystkich Francuzów i nie jest tak, ponieważ ta forma irytacji niekoniecznie odpowiada temu, co wszyscy czują, że nie minimalizuje nie dla wszystkich, którzy mają dość generała. sondaże pokazują jednakowo ogromną większość fizycznego lub moralnego poparcia dla tych demonstrantów (w większości pokojowych), obecnie 67 milionów mieszkańców, którzy liczą się, mężczyzn, kobiet, dzieci, starców, a nie tych, którzy - prawnie - są upoważnieni do wypowiadają się i co za tym idzie wyborcy, czyli 000 mln „tylko”.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Ahmed » 04/12/18, 09:32

@ Samorodek: Sytuacja przedrewolucyjna była inna, ponieważ społeczeństwo francuskie w XVIII wieku znajdowało się w fazie ekspansji gospodarczej (pomimo sporadycznych słabych zbiorów), podczas gdy my jesteśmy w fazie recesji.
W pierwszym przypadku klasa kupiecka, której rozwój utrudniała arystokratyczna organizacja kastowa, zinstrumentalizowała lud, aby obalić tę przeszkodę na „rynku”. W drugim są to przedstawiciele zawężającej się klasy średniej, a za nimi ludzie, którzy „są niczym” (dixit Macron), która walczy z tym spadkiem, który wynika z pełnego rozwoju społeczeństwa komercyjnego (i jego postępującej porażki, która byłaby jeszcze bardziej widoczna bez uciekania się do takich rozwiązań jak branża finansowa lub normatywne starzenie się transformacji energetycznej), które są stopniowo spychane na margines, kiedy nie są całkowicie i po prostu wykluczone.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 418
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 65

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez pogmatwać » 04/12/18, 09:40

Francuzi nie wierzą już w klasyczną politykę ... 85% wstrzymało się ostatnio w Evry, Macron 24% głosów ...

Poprę tylko tę sprawę, jeśli zagłosujemy ponownie, reszta to zbieg korporacyjnych walk, które mogą tylko doprowadzić do chaosu.
Aby to osiągnąć, nie trzeba wszystkiego niszczyć, wszyscy jedziemy do Paryża i my Usiądź, w ciągu godziny wszystko jest załatwione.

A ++
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/12/18, 10:38

Myślę, że nie jest prawdą, że większość ludzi staje się „biedniejsza i biedniejsza”, jak napisano powyżej! Nawet jeśli istnieje prawdziwe ubóstwo. Poziom życia klasy średniej nadal rośnie (a jeśli tymczasowo spadł, dla niektórych kategorii, to czasami wynosi 0,5 lub 1%, z wyjątkiem prawdziwych biednych, kwestia stanu!). Rozwój nadal istnieje i dezorientuje nasze umysły. Nawet jeśli są mniej energiczne. Kiedy pomyślimy o „degrowth” ??? (szczęśliwy, bo zrozumiany, uzgodniony, poddany arbitrażowi - gdzie każdy ma swój udział w tym, co istotne).

Ludzie mają coraz większe wymagania, chcą coraz więcej konsumować.

To prawda, że ​​przepaść się powiększa. I szybko. I że wszyscy znajdują u swoich drzwi ludzi, którzy mają „więcej niż oni”. Wygodniejszy lub lepiej ogrzewany dom, ładniejszy samochód, najnowszy iPhone, tanie wakacje na Martynice (losowo) ...

Więc frustracja rośnie, to oczywiste.

Z wściekłością, by rozwalić to, co powinno należeć do bogatych (kogo to nie obchodzi; odrzutowcem są gdzie indziej, aby konsumować w spokoju; Dubaj otwiera luksusowe hotele i nieskończone centra handlowe ze stokami narciarskimi. .). „Uzależnieni” zawsze stają się agresywni lub agresywni, kiedy są w potrzebie!

Oczekiwania wobec państwa są „nieskończone”, ponieważ wydaje się, że „są pieniądze, bierzcie!”. To nie jest fałszywe. Tam jest trochę. Ale to nie jest do końca sprawiedliwe. W każdym razie nie jest to rozwiązanie trwały : zabiera tort urodzinowy do bogatego dzieciaka, zjedz go, co masz następnego dnia ???

W debacie brakuje nie tyle ekologii (nawet jeśli jest ona obecna w jej „karzącej” formie opodatkowania, a zatem „wzmocnienia frustracji związanej z swobodnym konsumpcją” - i zanieczyszczania, co spowoduje z!).

Brakuje samej idei przyszłości ludzkości poza utartymi szlakami konsumpcji - a więc poza masową zagładą.

Kontynuuj historię Francji po rewolucji. To nie była tylko radość !!!!!!!!!!!!!

Jak wszyscy, czasami jestem sfrustrowany. Chciałem zamienić mój stary Windowsphone na smartfon z Androidem (och, coś za 150 euro). Powód (prawdziwy): mogłem pobrać aplikację firmy Nikon, która istnieje tylko na Androida, która pozwoliłaby mi używać smartfona jako monitora i zdalnie sterować trybem wideo. A moja żona z prostym pytaniem strzela do mnie: „Po co ci to ???”. Kliknąłem na mały krzyżyk w prawym górnym rogu przeglądarki. Dopiero co mnie dogoniła na skraju przepaści konsumpcyjnej. Mój Windowsphone nadal działa poprawnie. W każdym razie, mój dramat to zapomnienie o podłączeniu, mój smartfonie !!!!!! Niezależnie od modelu. „Nigdy nie jesteś osiągalny!”. Tak. „Nie jestem uzależniony od tych rzeczy. Taki wolny”.

Mógłbym założyć żółtą kamizelkę, bo stan, ponad rok, wraz ze wzrostem CSG, „zaplanował” mnie bardziej niż cena tego smartfona. To lekcja, aby to zobaczyć. Reakcja „sfrustrowana”.

Ale przypomniałem sobie mój atak serca. I jak zostałem bezpłatnie uratowany przez SAMU wtedy szpital publiczny.

To było warte głupiego telefonu do sztuczki, nie ????????

Jest to oczywiście bardzo osobiste: jak często powtarzam na moich wykładach, nie każdemu ma szczęście „umrzeć i wciąż żyć!”. I nie życzę nikomu „przechodzenia” ...

Pozwólcie, że wyjaśnię: należę do klasy średniej, która ma się dobrze. Nawet jeśli codziennie, dokonuję finansowych kompromisów. Nie jestem w biedzie. Ale czy jesteśmy tu bardzo biedni ?????
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Adrien (były nico239) » 04/12/18, 11:02

phil53 napisał:To nie jest debata, ale propaganda w tym wątku zalana filmami.


Tak, szkoda, że ​​genialne interwencje władzy nie rozpychają się u bramy.

Tym bardziej niefortunny, że jest to nadzieja, którą zrodził.

Francehement, który by uwierzył, że ta genialna moc (w sensie inteligentnym, a nie krzykliwym, to kolejna : Mrgreen: ) najwyraźniej na początku zanurzylibyśmy nas w takiej m .... osobie.

Wręcz przeciwnie, przez cały początek pięciolecia atomizował konkurencję, która zresztą wciąż nie jest aż tak bardzo.

Właśnie zaniedbał komponent ... Pozwolę ci to zdefiniować: bezzębny, palacz, galijski, kierowcy diesla ... albo państwo wszyscy itd.

Szczerze mówiąc, dla dobrego funkcjonowania naszych instytucji wolałbym, żeby zastępca lrem latał żółtą kamizelką ... niestety ...

Kiedy oglądamy ten nowy film, również jesteśmy przerażeni: ok to forma propagandy, ale jeśli trzymamy się wypowiedzi zainteresowanej osoby, jest to jednak rzeczowe i pozwala lepiej zrozumieć bale emerytów.
Podaję, że media są po lewej stronie, przynajmniej to jasne

0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Odp: Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez Gaston » 04/12/18, 11:16

Uważam tę analizę bardzo interesujące.

Niestety wniosek nie jest optymistyczny:
„Najczęściej satysfakcja z jego wściekłości jest głównym motorem przejścia do brutalnego aktu bez innego celu, jak nieustanne satysfakcjonowanie, ponowne przeżywanie regresywnej satysfakcji odczuwanej w chwili zerwania wszystkiego, przerażenia, odwrócić codzienną równowagę sił, którą odczuwamy jako przytłaczającą i sprzeczną z instynktowną afirmacją siebie. "
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159