samochód elektryczny i transport, aktualności drutu

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez moinsdewatt » 23/09/18, 16:49

Volkswagen prezentuje elektryczną platformę MEB

Obraz

W poniedziałek zaprezentowano kamień węgielny programu elektrycznego grupy Volkswagen, platformę MEB. Ogłoszony kilka lat temu projekt będzie podstawą dla 10 milionów pojazdów elektrycznych różnych marek grupy. Od 2019 roku narodzi się pierwszy model: Volkswagen „ID”.
........

http://www.automobile-propre.com/volksw ... e-meb/amp/
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Christophe » 05/10/18, 00:03

https://www.lesechos.fr/industrie-servi ... 210562.php

Zanieczyszczenie samochodów: Parlament Europejski zajmuje twarde stanowisko

Posłowie przyjęli w środę cel polegający na zmniejszeniu emisji CO40 z nowych pojazdów o 2030% do 2 r. Do 2025 r. co piąty nowy samochód musi być elektryczny. Branża potępia nierealne cele.

(...)


Mnie też trudno w to uwierzyć... Europa stawia sobie ambitne cele, ale jaki budżet przeznacza na ich osiągnięcie?

Miliardy konwencjonalnych producentów, którzy przyczyniają się do podążania tą samą drogą (i to błędną): budowanie samochodów o masie 2000 kg za mniej niż 10% masy użytecznej…
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13746
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez izentrop » 05/10/18, 01:21

Zaczęło się od przeglądu technicznego.
Moja stara fiesta już się nie odbywa :(, Przeniosłem się dziś po południu za darmo. Na szczęście nie pobrali mi opłat.
Dla mnie jest w porządku, miał dziury w karoserii, które naprawiłem niedrogo.

Teraz nie ma już więcej napraw za pomocą sintoferu lub nitowanej blachy, tak jak ja. Nie jestem jeszcze gotowy na elektrykę, mam inne priorytety.

Nie należy mi współczuć, najgorsze musi być dla młodych ludzi, którzy naprawili starą rzecz, aby móc zabrać się do pracy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Adrien (były nico239) » 11/10/18, 00:25

Jak to często bywa, musimy także „wyjść z pudełka”, aby zobaczyć inne strategie.

Z kilkuletnim opóźnieniem przemysł samochodowy podąża jedynie śladami przemysłu płytowego.

Według zdematerializowanego schematu winylu, k7, CD, kolosalna flota pojazdów z silnikiem Diesla stanowi równie kolosalną gratkę, którą można przekształcić w flotę benzynową... (przy współudziale rządzących? Pytanie wymaga zbadania)

I wspólnie (choć niewątpliwie z pewnym opóźnieniem) we flocie elektrycznej.

Każdy ma swoje zdanie na temat reakcji konsumentów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gaston » 11/10/18, 11:14

izentrop napisał:Zaczęło się od przeglądu technicznego.
Moja stara fiesta już się nie odbywa :(, Przeniosłem się dziś po południu za darmo.
Mam znajomego, który „porzucił” kamper mający około 25 lat, który działał bardzo dobrze, ponieważ reflektory nie przechodziły już przeglądu technicznego (odblask uszkodzony) i nie można było znaleźć części zamiennej.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez moinsdewatt » 14/10/18, 14:57

PSA wprowadzi elektryczne pojazdy użytkowe

13/10/2018

Około połowy 2020 roku producent zaoferuje Citroëna Jumpy i Peugeota Experta w wersji w 100% elektrycznej. Zamierza tym samym zareagować na zaostrzenie przepisów dotyczących poruszania się pojazdów z silnikiem diesla w centrach miast.

Według informacji Les Echos cała gama pojazdów użytkowych PSA będzie elektryczna do 2025 r. „Uważamy, że lepiej jest wybierać się na pojazdy wyłącznie elektryczne niż hybrydy typu plug-in”, wyjaśnia Philippe Narbeburu, codzienny „UV” w PSA „menadżer. „Celem w zakresie autonomii baterii jest pokrycie 85% zastosowań naszych klientów” – precyzuje.

Pierwszymi modelami, które zostaną poddane konwersji, będą Peugeot Expert i Citroën Jumpy, które zjadą z linii produkcyjnych około połowy 2020 roku. „Możemy zelektryfikować ten program K-zero bez większego nakładu pracy i w akceptowalnych warunkach ekonomicznych” – mówi Philippe Narbeburu w Les Echos. Po drugie, Berlingot i Partner zostaną zamienieni na litowo-jonowy. Duże pojazdy użytkowe, montowane dziś we Włoszech przez Fiata, będą ostatnimi.

Aby sprostać potrzebom swoich klientów, PSA rozważa również zaoferowanie akumulatorów o dwóch różnych rozmiarach.

15% sprzedaży z pierwszych lat
Ten duży plan elektryfikacji ma być odpowiedzią na zaostrzenie przepisów dotyczących poruszania się dieslami w centrach miast. Chodzi zatem o zaoferowanie alternatywy profesjonalistom i logistykom, którzy muszą zapewnić dostawę „ostatniej mili”.

PSA zamierza oferować identyczny miesięczny czynsz pomiędzy wersją elektryczną i termiczną. Chce w ten sposób uczynić energię elektryczną atrakcyjną dla swoich profesjonalnych klientów, którzy już są zainteresowani niskimi kosztami utrzymania tej technologii. „Udział energii elektrycznej w sprzedaży? Wszystko będzie zależeć od przepisów” – ostrożnie sugeruje Philippe Narbeburu. Ale producent nadal stawia na 15% udział w sprzedaży z pierwszych lat.

https://www.bfmtv.com/economie/psa-va-d ... 43526.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Christophe » 14/10/18, 15:31

Hm, elektryczne Berlingo (i spółka) już istnieją… co nowego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Forhorse » 14/10/18, 17:32

Nowością jest to, że w to wierzą i naprawdę zamierzają je sprzedawać, w przeciwieństwie do starych modeli, które były głównie wizytówką i „demonstratorami” (których niewypowiedzianym celem było właśnie pokazanie, że elektryka nie ma przyszłości, nie zainteresowała klientów i nie odpowiadały ich potrzebom)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Christophe » 14/10/18, 18:51

Tak, tak, myślę, że oni głównie zamierzają wciskać te miliony w najróżniejszą i najróżniejszą pomoc publiczną...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Forhorse » 14/10/18, 20:30

Nie wiem, czy ich celem jest pomoc coś więcej. Przede wszystkim zmienia się rynek. Już teraz wydaje się, że Renault/Nissan jest w stanie zarobić na Zoe/Leaf, jeśli rynek stanie się rentowny, zainteresuje zatem innych producentów.
Wtedy nowy standard WLTP, przy obecnym stanie rzeczy, będzie oznaczać, że wszystkie lub prawie wszystkie pojazdy cieplne będą podlegać karze ekologicznej, z wyjątkiem elektrycznych, które będą miały bonus… który niewątpliwie zadecyduje o wielu ludzi przesiada się na pojazdy elektryczne, dlatego też jest to ponownie rynek, którego producenci nie chcą przegapić: przybywając na rynek za późno, stracą w międzyczasie znaczny udział w rynku na rzecz tych, którzy mają spójną ofertę elektryczną... - pewien, że rząd dostosuje stawkę kary/premii za CO2 w odniesieniu do tej nowej normy (wydaje się, że w Belgii już planowano „opóźnić” uwzględnienie nowej stawki CO2 WLTP, w przypadku Francji nie wiemy już)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70