Solar ECS - nadprodukcja?!

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Christophe » 17/09/18, 20:17

Tak basen, SPA ... lub bufor cieplny o pojemności kilku m3 ... albo zaopatrzenie sąsiada w ciepłą wodę użytkową (ale tego "system" nie chce) ...

Nieźle pomysł odblasku, ale ograniczyłbym to do odbicia w zimie, a nie pokrowca, do pokrycia wystarczy wyciągnąć elastyczny materiał pokryciowy (najlepiej biały) ... co uprościłoby prześwit, a zatem rozmiar i koszt instalacji.

W rzeczywistości przyjął koncepcję piekarnika słonecznego Ulog: Solar-termiczny / solar-kuchenka-ulog-build-a-performance-t10753.html

I to mocno przypomina mi pomysł opracowany tutaj przez Flytox (w 2009): ogrzewanie izolacja / dom-double-wschód t7157.html

ps: powiesz, że jest po drugiej stronie? Mam wątpliwości ... : Chichot: : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Gaston » 18/09/18, 14:17

Christophe napisał:Nieźle pomysł odblasku, ale ograniczyłbym to do odbicia w zimie, a nie pokrowca, do pokrycia wystarczy wyciągnąć elastyczny materiał pokryciowy (najlepiej biały) ... co uprościłoby prześwit, a zatem rozmiar i koszt instalacji.
Ale to stworzyłoby dwa oddzielne systemy (a więc dwie motoryzacje i być może trudności w mechanicznym współistnieniu tych dwóch systemów).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Christophe » 18/09/18, 15:02

Oczywiście, ale łatwiej jest mechanicznie rozwinąć żaluzję niż odwrócić lusterka (ciężkie, kruche ...)

Uważam, że funkcja „podwójnego południa” w tym systemie jest bardziej interesująca niż funkcja „osłony przeciwsłonecznej” ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Gaston » 18/09/18, 15:40

Christophe napisał:Oczywiście, ale łatwiej jest mechanicznie rozwinąć żaluzję niż odwrócić lusterka (ciężkie, kruche ...)
„Lustra” to metalowe płytki w tym zestawie.

Christophe napisał:Uważam, że funkcja „podwójnego południa” w tym systemie jest bardziej interesująca niż funkcja „osłony przeciwsłonecznej” ...
Interesujący wydaje mi się fakt, że można to zrobić bez dodatkowych komplikacji.
0 x
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez president13 » 18/09/18, 15:44

Myślę, że częściowe ukrycie paneli jest dość łatwe, w istocie z napędzaną silnikiem "żaluzją", trochę podobną do okiennic świetlików.
Aby poprawić wydajność w zimie, może soczewki Fresnela mogą zapewnić nieco więcej.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Ahmed » 18/09/18, 15:56

Soczewki Fresnela koncentrują się tylko na mniejszej powierzchni, co oznaczałoby wymiary znacznie większe niż wymiary paneli odbiorczych, co wydaje mi się dość trudne w praktyce ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Gaston » 18/09/18, 15:58

President13 napisał:Myślę, że częściowe ukrycie paneli jest dość łatwe, w istocie z napędzaną silnikiem "żaluzją", trochę podobną do okiennic świetlików.
Tak, jeśli chcesz tylko tę funkcję.

President13 napisał:Aby poprawić wydajność w zimie, może soczewki Fresnela mogą zapewnić nieco więcej.
Możliwe ...
Jest znacznie cięższy i bardziej skomplikowany niż system reflektorów.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 245

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez ne 44 » 18/09/18, 16:12

Witam,

Zainstalowałem reflektor-okultyzm (niezmotoryzowany), jest nieco więcej niż 2ans i pół (wkrótce 3 ...): http://www.apper-solaire.org/Pages/Expe ... occultant/

i już wtedy byłem w dużej mierze zainspirowany tym montażem, który uznałem za bardzo sprytny: http://www.apper-solaire.org/Pages/Expe ... /index.pdf

Jeszcze raz dziękuję jej autorowi.
0 x
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez president13 » 19/09/18, 14:25

Ahmed napisał:Soczewki Fresnela koncentrują się tylko na mniejszej powierzchni, co oznaczałoby wymiary znacznie większe niż wymiary paneli odbiorczych, co wydaje mi się dość trudne w praktyce ...


nawet z jedną soczewką na komórkę?
0 x
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez president13 » 19/09/18, 14:26

Gaston napisał:
President13 napisał:Myślę, że częściowe ukrycie paneli jest dość łatwe, w istocie z napędzaną silnikiem "żaluzją", trochę podobną do okiennic świetlików.
Tak, jeśli chcesz tylko tę funkcję.

President13 napisał:Aby poprawić wydajność w zimie, może soczewki Fresnela mogą zapewnić nieco więcej.
Możliwe ...
Jest znacznie cięższy i bardziej skomplikowany niż system reflektorów.


Myślałem więcej o soczewkach Fresnela, które wkładamy na panel, na przykład jednej na komórkę.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 204