Hulot, minister 100 litrów na godzinę?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Christophe » 31/08/18, 20:52

perplex napisał:Przerośnięte ego i charyzma bliska zeru.


Ja myślę wręcz przeciwnie... facet startujący z Machu Pichu z 46kg ekwipunku na plecach, żaglem z lat 90 i gównianą aerologią budzi szacunek, a co za tym idzie charyzmę...

Wątpię, żebyś kiedykolwiek miał odrobinę jego charyzmy... albo musisz to udowodnić.

Ale wiemy, że jesteś jednym z samolubnych przekupniów... : Mrgreen:
2 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Ahmed » 31/08/18, 21:02

ZrobiłPiszesz:
Oh!!! Zajdą daleko: budować demokrację bezpośrednią biorąc ludzi za idiotów ????

Dokładnie nie, parodia jest krytycznym procesem, który ma skłonić do myślenia i daleka od bycia banalnym „fałszywym”, ta reklama jest wyświetlana taka, jaka jest (z wystarczającą dyskrecją, aby dać internaucie czas na zaskoczenie różnicą w tym, co wie ze zwykłego dyskursu N. Hulot). Krótko mówiąc, mała gra, która spekuluje na temat zdolności osądu widza i jeśli odbiega nieco od zwykłej telewizyjnej owsianki dla kotów, czy powinniśmy się obrazić?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Did67 » 31/08/18, 21:26

Tak. W porządku. Cóż, nie, niekoniecznie musisz się obrażać. Jeśli to było takie oczywiste, to była parodia.

Dowód na to, że tak nie jest, niektórzy z nas tutaj wzięli to dosłownie... Więc wyobrażam sobie, co przeczytałoby 50 milionów Francuzów.

Inaczej masz rację...

Przyznaję, że czasami próbowałem kilku „projekcji”, które miały być humorystyczne, że nie jest łatwo znaleźć właściwą równowagę: jeśli jest to oczywiście parodia, nie ma to wpływu; ale jeśli jest zbyt dyskretny, bierzemy to dosłownie. Pomiędzy nimi droga jest wątła. Byłem oczywiście w drugiej hipotezie, wychodząc z faktu, że zostaliśmy „przyłapani” (przyznaję, że nie kliknąłem; debatę biorę na poziom późniejszych wymian; nie wiem zatem, czy zamierzałem wykryć parodię, czy uwierzyć w „fałszywkę”).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Did67 » 31/08/18, 21:31

Christophe napisał:
Pytanie: porażka, francuska porażka, łatwo i szybko powiedzieć... Jakie to kraje których PKB/mieszkańca jest podobny do Francuzów, którzy radzą sobie lepiej na poziomie globalnej ekologii politycznej? (odpady, CO2, paliwa kopalne, jądrowe...)



Myślę, że musimy rozumieć „porażkę” w odniesieniu do celów lub ambicji: przez wkroczenie, aby znacząco zmienić stan rzeczy; przesuń kursory... Dziennikarze powiedzieli dość: konta nie ma, nawet jeśli bilans wcale nie jest zerowy. Oczywiście poniżej tego, czego się spodziewał. A poniżej tego, na co ogólnie liczył „zielony ruch”… Tak rozumiem porażkę…

[Zabawna rzecz w naszym obecnym postrzeganiu rzeczy: czy pamiętasz tytuł tego wątku? I po co ten tytuł ???]
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Ahmed » 31/08/18, 21:37

„Artykuł” szwajcarskiego dziennikarza na pierwszy rzut oka nie jest zły, ale reszta jego analiz jest dość niejasna.
Kolejny artykuł, który wydaje mi się bardziej interesujący Reporterre.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Christophe » 31/08/18, 22:29

Did67 napisał:[Zabawna rzecz w naszym obecnym postrzeganiu rzeczy: czy pamiętasz tytuł tego wątku? I po co ten tytuł ???]


Tytuł został zainicjowany przez Exnihiloest medias/hulot-minister-a-100-litres-al-heure-t15213.html

Wynika to z faktu, że łódź Hulot o mocy 225 KM wydaje (podobno) 100 l na godzinę… co jest mało prawdopodobne w przypadku łodzi o mocy 225 KM (ponieważ zużycie 25 l/h na 100 KM.h dla silnika benzynowego*… innymi słowy, silnik o mocy 225 KM zużyje „pełną moc” nie więcej niż 2,25 * 25 = 56 l/h).

To fałszywe stwierdzenie z bloga sfrustrowanego (lub dezinformatora)… jeszcze jedno: http://corto74.blogspot.com/2015/01/dan ... s-pas.html

* dla morskiego diesla policz 20 l/h dla 100 cv.h, nieco mniej, jeśli to Common Rail (może 18 l… ale niewiele mniej…)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez chatelot16 » 31/08/18, 22:57

czy 100 litrów na godzinę dużego silnika zaburtowego, którego używał pewnego dnia, jest prawdą, czy fałszem, to szczegół

że powiedział, że ponieważ nie odniósł sukcesu jako minister, nie pozostaje nic innego, jak przejść do sabotażu lub terroryzmu, co byłoby znacznie poważniejsze! i uważam za godne ubolewania pisanie tego bez wyraźnie widocznego, jako bardzo czarnego humoru!

Dlatego uważam, że ten tekst z niepozorną parodią to sabotaż i terroryzm intelektualny

nawet Christophe, który nie jest początkującym internetem, nie zauważył, że to była parodia... ale zrozumiał, że takie słowo jest niemożliwe... na ekonologii ta fałszywa informacja nie trwała dłużej niż minutę! ale ilu ludzi być może nadal traktuje to poważnie?
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Christophe » 31/08/18, 23:17

Dużo... ale nie martw się, idiotów, którzy nawet nic już nie czytają jest dużo więcej...

ps: Facebook usunął post...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Did67 » 01/09/18, 09:54

Christophe napisał:
Did67 napisał:[Zabawna rzecz w naszym obecnym postrzeganiu rzeczy: czy pamiętasz tytuł tego wątku? I po co ten tytuł ???]


Tytuł został zainicjowany przez Exnihiloest medias/hulot-minister-a-100-litres-al-heure-t15213.html

Wynika to z faktu, że łódź Hulot o mocy 225 KM wydaje (podobno) 100 l na godzinę… co jest mało prawdopodobne w przypadku łodzi o mocy 225 KM (ponieważ zużycie 25 l/h na 100 KM.h dla silnika benzynowego*… innymi słowy, silnik o mocy 225 KM zużyje „pełną moc” nie więcej niż 2,25 * 25 = 56 l/h).

To fałszywe stwierdzenie z bloga sfrustrowanego (lub dezinformatora)… jeszcze jedno: http://corto74.blogspot.com/2015/01/dan ... s-pas.html

* dla morskiego diesla policz 20 l/h dla 100 cv.h, nieco mniej, jeśli to Common Rail (może 18 l… ale niewiele mniej…)


Chodziło mi o to, że ten wątek był więcej niż krytyczny. Eufemizm.

Wystarczyło, że zrezygnował z hukiem, żeby niektórzy z nas uznali go za całkiem sympatycznego!!! [ja pierwszy; ale nigdy nie byłem tak naprawdę „przeciwny” ani nawet krytyczny – tłumaczyłem się na temat enteryzmu i realizmu polegającego na ubrudzeniu sobie rąk, narażając się na duże rozczarowanie częściej niż można być zadowolonym]
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Hulot, Ministra 100 litrów na godzinę?




przez Christophe » 01/09/18, 10:39

Ja ze swojej strony od początku byłem neutralny (zobacz moją pierwszą interwencję), a raczej po jego stronie (w końcu to normalne między pilotami!)… poza tym krytyka była… Typowe zachowanie narzekających Galów? : Chichot: : Chichot: : Chichot:

W przeciwnym razie zachowanie ofiary (męczeństwo? nie, w każdym razie nie...) często przynosi trochę więcej współczucia... chwilowe...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137