Wideo, Ripostes: skok ropy, jak daleko?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 08/05/06, 16:44

Czuję, że będziemy konsumować węgiel łopatą.
Ale proces uwalnia maksymalnie co2. bardzo nudne dla tych, którzy podpisali Protokół z Kioto...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 08/05/06, 16:47

Cóż, można sobie wyobrazić, że CO2 wytwarzany podczas „skraplania” jest wychwytywany… co jest dalekie od przypadku CO2 ze spalania uzyskanego paliwa…

Cóż, jesteśmy bliżej tego, prawda? Więc nie martw się, efekt cieplarniany jest dopiero na samym początku... katastrofy!

Po (lub w trakcie) upłynniania węgla nastąpią masowe uwolnienia (naturalne lub antropogeniczne) hydratów gazowych z oceanów i wiecznej zmarzliny. Jednocześnie torfowiska i lasy uwolnią miliardy ton dodatkowego CO2 w wyniku wzrostu aktywności biologicznej w glebie...

Krótko mówiąc, piękny obraz w perspektywie, który sprawia, że ​​coraz częściej myślę o wymieraniu permu… z tą różnicą, że tym razem to my byliśmy „iskrą”: https://www.econologie.com/l-extinction- ... s-932.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 11 / 08, 13: 22, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 08/05/06, 17:27

oj nie o tym myślałam. Sygnatariusze będą musieli zwolnić, zwiększyć koszty, podczas gdy niesygnatariusze będą mogli produkować w lepszych warunkach ekonomicznych, pochłaniać udziały w rynku innych, korzystając jednocześnie z ich wysiłków.
: Wink:

ale rzeczywiście w naszym interesie leży znalezienie sposobu na masowe wychwytywanie węgla w mniej lub bardziej stabilnej formie i zastosowanie go w praktyce
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 08/05/06, 18:27

Philippe Schutt napisał:oj nie o tym myślałam. Sygnatariusze będą musieli zwolnić, zwiększyć koszty, podczas gdy niesygnatariusze będą mogli produkować w lepszych warunkach ekonomicznych, pochłaniać udziały w rynku innych, korzystając jednocześnie z ich wysiłków.
: Wink:

ale rzeczywiście w naszym interesie leży znalezienie sposobu na masowe wychwytywanie węgla w mniej lub bardziej stabilnej formie i zastosowanie go w praktyce


Szczególnie w naszym interesie jest, aby bardzo szybko zmienić zdanie, ponieważ wydobywając z uśpionej skamieniałości i odrzucając straty w postaci ciepła w środowisku zewnętrznym, każdego dnia trochę bardziej zaburzamy cykl termodynamiki planetarnej , która do tej pory była raczej stabilna.
Dopóki nie podłączymy naszych maszyn do trybików natury, zanieczyszczamy, traconego dla nas ciepła nigdy nie ma, zawsze gdzieś trafia.
Zanieczyszczenie powietrza to nie jedyne zanieczyszczenie, o które musimy się martwić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 08/05/06, 23:50

tak! a jesteśmy już bardzo zaawansowani, nadmiar CO2 już w atmosferze wystarczy do szacowanego wzrostu o 1,5° do 9°, według analiz w ciągu następnych 100 lat.
ale będziemy kontynuować, a nawet przyspieszyć... :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 15/10/06, 16:24

Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 11 / 08, 13: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 15/10/06, 17:21

Fajny filmik Krzysztof.

A skoro przeczytałem post od początku

Zac napisał:ale mój mały granik i mój mały homar na aperitif, którego chcę.
Więcej oleju = więcej przełowienia = powrót do małego lokalnego rybaka = zachowane dno = świeży homar pod łodzią : Lol:
@+

Zac, ogrzej mnie homarem, jeśli chcesz, idę : Lol:
Reunion=brak ogrzewania=brak drewna do ścinania=brak piły łańcuchowej=brak benzyny do zużycia. : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131