Uniwersalny podstawowy dochód lub dochód: Debata operacyjny

filozoficzne debaty i firm.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Ahmed » 26/01/18, 12:25

Myślę, że termin „gówno” był dość obszerny (sic!), ale wolałem doprecyzować.
(Czy zauważyłeś, że zgadzam się z Tobą przynajmniej w jednym punkcie? : Lol: : Lol: )
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Christophe » 26/01/18, 12:33

Tak, zauważyłem to przyzwolenie, co nawet trochę mnie zaskakuje : Chichot:

Kto ociera się o drugiego?

A może zmierzamy w stronę tej samej asymptoty mentalnej?

: Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Christophe » 26/01/18, 12:34

Ahmed napisał:Jedna uwaga: idea pomocy najbardziej potrzebującym (w tym imigrantom) jest o wiele bardziej szokująca niż istnienie bardzo dużych dysproporcji, a co więcej, narastających w społeczeństwie francuskim... Zaskakujące, prawda?


Oczywiście, ale to wszystko jest uwzględnione „w wielkim planie”...
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 313

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Piotr » 26/01/18, 15:51

Remundo napisał:Nie musimy kupować badziewia. Osobiście kupuję żywność, mam bardzo ekonomiczne samochody i trochę narzędzi (zrób to sam + ogród). Pasuje mi idealnie. Wszyscy się ze mnie śmieją, bo mam stary, beznadziejny telefon komórkowy i bardzo go lubię.

Tak czy inaczej, w Wielkiej Brytanii czy poza nią, społeczeństwo idiotów ma już ugruntowaną pozycję i można się nawet zastanawiać, czy nie byłaby stymulowana gwarancją posiadania co miesiąc trochę za dużo pieniędzy bez robienia czegokolwiek. Kiedy nic nie robisz, masz więcej czasu, aby pójść do sklepu... i urwać sąsiadowi twarz, żeby wystawić na wyprzedaży jego słoik Nutelli...

Tak, żyjemy w epoce „gównianej gospodarki”. Celem jest sprzedaż bezużytecznych rzeczy za pomocą oszustwa, mody i chęci posiadania czegoś lepszego od sąsiada.
Jeśli chodzi o czas wolny, jest zupełnie odwrotnie: panuje tendencja do zajmowania jak największej liczby osób, aby móc sprzedawać im usługi.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Remundo » 26/01/18, 19:36

Christophe napisał:
Remundo napisał:ale oczywiście rodzina z trójką dzieci za 3 euro miesięcznie z dwójką „psychologicznie wyzwolonych” rodziców. Słuchaj, to mnie inspiruje, mam zamiar porozmawiać o tym z żoną!! Zacznijcie przygotowywać swoje portfele, żeby nam zapłacić, co! : Mrgreen:


Myślę, że całkowicie mylisz się w kwestii finansowania przez Wielką Brytanię...

Czy wiesz, ile kapitału siedzi w bankach za darmo? Nie tworzą prawie żadnej działalności gospodarczej i żadnego ludzkiego szczęścia (z wyjątkiem może zaspokojenia ego-społecznego ich właściciela...)

Kapitały te należą do ich właścicieli lub są blankietami kreacji pieniądza.

Czy nie byłbyś komunistą?
Czy podatek Tobina Ci przeszkadza? Czy przeszkadza Ci zwolnienie z podatku VAT niektórych opłat bankowych? Czy znasz aktualną cenę ubezpieczenia społecznego we Francji w przeliczeniu na mieszkańca? Myślę, że to już blisko 1000 euro za główkę rury! Wielka Brytania to po prostu drastyczne uproszczenie!

Są to rozległe tematy; Nie jestem przekonany, że RU naprawdę upraszcza wszystko, ponieważ jego jednolitość nie dostosowuje się do finezji różnych „przypadków społecznych” (jeśli mogę tak powiedzieć!)
jak na nauczyciela, uważam, że twoje przemówienie jest bardzo „skoncentrowane na ego”. Ile zarabiasz za godzinę pracy w porównaniu do innych Francuzów?
Cóż, to wiąże się z moją uwagą na temat urzędników państwowych! Przykro mi Raymond, ale myślę, że zbłądziłeś...

Ale przynajmniej pracuję jak wielu innych, a nawet przynoszę pracę do domu, co podwaja czas spędzony przed studentami… co więcej, miałem jedne z najwyższych dyplomów, jakie istnieją we Francji w moich obszarach specjalizacji… i uwierz mi, wciąż daję z siebie dużo w obliczu pewnych małych żartownisiów.

Więc bez wątpienia się zgubiłem, ale czekam, aż bataliony ludzi „nie straconych za grosz”, którzy czekają na swoje RU na tle postępowego lotu lirycznego… zrobią to samo!
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Christophe » 23/03/20, 16:10

Czy dobrze przeczytałem? Uszczypnij mnie!

0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Remundo » 23/03/20, 17:04

SAPIR o tym mówił, ach, muszę ci znaleźć ten film, nazywa się „pieniądze z helikoptera”

podsumowując EBC sra miliardy euro rysa nasze komputery rozdajemy idiotom i to ma wspierać gospodarkę. Problem w tym, że większość fabryk jest za granicą, więc utrata waluty obcej + dewaluacja + wzrost zadłużenia...



kolejna analiza

2 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Grelinette » 24/03/20, 14:33

Ahmed napisał:... idea pomocy najbardziej potrzebującym (w tym imigrantom) szokuje znacznie bardziej niż istnienie bardzo dużych dysproporcji, a co więcej, narastających w społeczeństwie francuskim... Zaskakujące, prawda?

* Produkcja to sektor schyłkowy w porównaniu z sektorem usługowym...

Oczywiście pomoc dla najbardziej potrzebujących jest szokująca, ponieważ jest liczna (ale minimalna), bezpośrednia i mocno nagłośniona, podczas gdy bardzo duże dysproporcje, jeśli chodzi o bardzo wysokie wynagrodzenia i dochody, są bardzo niejasne, bardzo trudne do oceny lub nawet „ legalnie” ukryte.

Kto może podać dokładną wysokość dochodów dyrektorów generalnych, takich jak Carlos Ghosn, Xavier Niel, Bernard Arnaud czy polityków, zwłaszcza gdy ci ostatni kumulują pensje, dodatki i inne drobne wydatki, które przechodzą przez techniczne i skomplikowane ustalenia, które zacierają ślady?...
Natomiast w przypadku płacy minimalnej nie ma świadczeń rzeczowych, opcji na akcje, uczestnictwa, konta zagranicznego itp., a zadeklarowany, zarejestrowany i sprawdzony jest najmniejszy grosz wpłacony z wynagrodzenia, odszkodowania, zasiłku dla bezrobotnych czy pomocy społecznej przez administracje kontrolne.

Ale przede wszystkim nie możemy sobie pozwolić na stwierdzenie, że częste poruszanie tematu pomocy najbardziej potrzebującym jest swego rodzaju „spiskiem”, który pozwala wskazać osoby odpowiedzialne za deficyty krajowe i odwrócić uwagę daleko, daleko, z bardzo wysokich dochodów. , mogłaby być strategią naszych przywódców politycznych, finansowych i innych elitarnych... Cóż, tak, pozwolę mu to powiedzieć... To wszystko, złapałem wirusa spisku!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Grelinette » 24/03/20, 15:07

Tak długo, jak rozmawialiśmy o tej Wielkiej Brytanii!...
jak często zwraca mi uwagę mój koń roboczy:

Marchew obywatelska.jpg
Marchew obywatelska.jpg (125.01 KB) Przeglądano 2451 razy
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Dochód podstawowy lub dochód uniwersalny: funkcjonowanie, debata




przez Ahmed » 24/03/20, 18:01

GrelinettePiszesz:
...podczas gdy bardzo duże dysproporcje, jeśli chodzi o bardzo wysokie wynagrodzenia i dochody, są bardzo niejasne, bardzo trudne do oceny, a nawet „prawnie” ukryte.

Innym powodem tego mniejszego podekscytowania jest cała ideologia merytokratyczna, którą klasy rządzące były w stanie wdrożyć.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140