Wymiennik ciepła do pieca na drewno

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ouflala
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/08/17, 08:34

Wymiennik ciepła do pieca na drewno




przez ouflala » 12/09/17, 17:07

Witam,

Chodź, zaczynamy!

Jestem w Marsylii, więc okres grzewczy nie jest zbyt długi, a temperatury nie spadają zbyt nisko na długo.
Pragnę zaznaczyć, że mój dom jest bardzo dobrze ocieplony (na poddaszu wata celulozowa ITE + R8, okna z podwójnymi szybami itp.)
Jest remont, mój dom jest z 1960 roku.

Oto mój projekt, mam piec na drewno (Jotul 520), który będzie ogrzewał parter mojego domu (70m²)
Chciałbym, żeby podgrzewał ciecz, którą będę przesyłał rurami do ściany, aby zrobić ścianę grzewczą na moim pierwszym piętrze (1m²)

Moje pytanie dotyczy wymiany ciepła, którą należy przeprowadzić.
Waham się pomiędzy
1) przeprowadź miedzianą rurkę pomiędzy korpusem grzewczym mojego pieca a owiewką
problem: wykonalne, ale mało miejsca i ograniczona długość rur.
2) Na dole mojego pieca mam większą, ale bardziej kompaktową przestrzeń. Nie wiem czy nie dałoby się w nim umieścić zbiornika albo wymiennika ciepła. Ale czy wtedy cyrkulator będzie w stanie przepchnąć wodę, jeśli postawię zbiornik lub wymiennik ciepła?

Tutaj zaczynam myśleć o moim projekcie, z góry dziękuję.

Widziałem na budowach wymienniki na kanałach kominowych, początkowo nie przypadły mi do gustu ze względu na nieestetyczną stronę.. Wolałbym dostać za 1-2 sztuki...

Dziękujemy za rady i opinie!

Oufllala
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 257