Destylacja słoneczna olejku eterycznego

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Noor
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/10/16, 11:36

Destylacja słoneczna olejku eterycznego




przez Noor » 11/10/16, 11:59

Witam,

Czy możesz mi powiedzieć, dlaczego nie ma działającego generatora pary z kuchenką słoneczną?
byłoby to bardzo korzystne ekonomicznie i ekologicznie
Szukałem i nie znalazłem nic oprócz tego wypracowania z liceum...
http://www.vaucanson.org/php5/Accueil/i ... stilla-sun

Nawet jeśli potrzebujesz bardzo dużego naczynia, mini dźwigu... to i tak jest ciekawsze niż sadzenie hektarów drewna przeznaczonego na spalenie
Marzę o zebraniu specjalisty od destylacji i jednego od radiacji / kuchenki słonecznej, aby zobaczyć, czy rozwiązanie do destylacji słonecznej „pod klucz” byłoby możliwe i zbywalne

opinie?

Dzięki!
PS: Mówię oczywiście o klasycznej destylacji z tego typu alembików http://alambic-inox.com/ i nie majstrować przy szybkowarze - nawet jeśli podejście jest znaczące
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Destylacja słoneczna olejku eterycznego




przez chatelot16 » 11/10/16, 14:04

jak chcesz zrobić dobrej jakości destylację to musisz grzać dokładnie tak jak chcesz a nie z losową mocą z chmurami przechodzącymi przed słońcem

ogrzewanie słoneczne byłoby użyteczne tylko wtedy, gdy energia słoneczna znacznie przewyższa moc użyteczną, poprzez zwiększenie energii słonecznej za pomocą innej maszyny i przyznanie pierwszeństwa

czekając na tego rodzaju instalację gazową, słońce zmagazynowane przez drzewa w lesie jest najprostszą metodą na dobrze kontrolowane ogrzewanie
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29

Re: Destylacja słoneczna olejku eterycznego




przez wirbelwind262 » 21/10/16, 13:38

1 x
Noor
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/10/16, 11:36

Re: Destylacja słoneczna olejku eterycznego




przez Noor » 26/10/16, 16:33

wirbelwind262 napisał:słońce-para http://jean.boubour.pagesperso-orange.fr/


Hm ciekawe! Nie zamierzam się z nimi kontaktować, dziękuję wirbelwind262
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2

Re: Destylacja słoneczna olejku eterycznego




przez cień » 26/10/16, 17:58

Pytanie > gdy region jest bardzo mało nasłoneczniony, na przykład Skandynawia, destylacja z panelami jest utrudniona?
0 x
Rysować bez wyczerpania
Noor
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/10/16, 11:36

Re: Destylacja słoneczna olejku eterycznego




przez Noor » 27/10/16, 01:18

Cień napisał:Pytanie > gdy region jest bardzo mało nasłoneczniony, na przykład Skandynawia, destylacja z panelami jest utrudniona?


Jeśli chcesz destylować przy użyciu słońca, musisz to robić w nasłonecznionym miejscu, inaczej nie ma to sensu...

ze swojej strony celuję w kraje południowe o silnym nasłonecznieniu, które często są ofiarami wylesiania
Zacząłem zbierać informacje od lewej do prawej. Otrzymałem wiele niezbyt zachęcających opinii. pomysł jest prosty, ale kiedy przyjrzysz się bliżej, okazuje się, że jest bardzo złożony, zwłaszcza gdy nie masz doświadczenia w tej dziedzinie, takiego jak ja :?

Ale dzisiaj skontaktowałem się z panem Jeanem Boubourem (sun-steam), który jest bardzo miły i ma dobre doświadczenie z energią słoneczną.

Wszystko, czego potrzebuję, to specjalista od destylacji z zielonym zacięciem, który byłby dostępny, aby odpowiedzieć na wiele pytań
ktoś zna kogoś?

dziękuję
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2

Re: Destylacja słoneczna olejku eterycznego




przez cień » 27/10/16, 15:50

Dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź :)
Jeśli chcesz uzyskać wskazówki dotyczące destylacji
Co do reszty, chciałem tylko położyć palec na szczęściu niektórych (krajów), które nie są porównywane z innymi
Następnie, biorąc pod uwagę liczbę ludzi, którzy chcą iść na słońce, pojawi się kolejny problem : Oops:
Dziękuję i życzę WSZYSTKIM miłej lektury
0 x
Rysować bez wyczerpania

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124