Nowość etyczna: świerszcze

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Manon21
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/16, 16:42

Nowość etyczna: świerszcze




przez Manon21 » 16/09/16, 20:32

Cześć wszystkim !!

Właśnie natknąłem się na nowy pomysł etyczny: pokarm dla owadów! Ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie je owady. czy jesteś gotowy na krok w stronę zrównoważonej konsumpcji? Ja robię! https://www.kickstarter.com/projects/se ... et-protein

do zobaczenia wkrótce!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Nowość etyczna: świerszcze




przez Janic » 17/09/16, 12:58

cześć mano
co w tym przypadku oznacza termin etyka? :?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Nowość etyczna: świerszcze




przez chatelot16 » 18/09/16, 22:12

W naszym domu zawsze jadaliśmy świerszcze. https://fr.wikipedia.org/wiki/Grillon_(p%C3%A2t%C3%A9), ale to nie są owady... to są prawdziwe świnie

w końcu adres URL nie przechodzi w PHPBB3: musisz dodać ostatni nawias, aby został przekazany... Nie jestem pewien, czy znajdę sposób na wystarczająco szybką edycję

https://fr.wikipedia.org/wiki/Grillon_(p%C3%A2t%C3%A9)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Nowość etyczna: świerszcze




przez Philippe Schutt » 19/09/16, 12:42

Owady nie są nowością, Christophe sprzedawał je w swoim sklepie. I jadłem to jako wytrawny aperitif jakieś trzydzieści lat temu.
Przypuszczam, że w niektórych budynkach, biorąc pod uwagę hodowlę karaluchów, moglibyśmy rozważyć życie w samowystarczalności...
0 x
Manon21
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/16, 16:42

Re: Nowość etyczna: świerszcze




przez Manon21 » 25/10/16, 08:02

Janic napisał:cześć mano
co w tym przypadku oznacza termin etyka? :?


Etyczne, ponieważ produkcja świerszczy jest źródłem pracy na świecie. Rozsądne jest także spożywanie owadów, ponieważ nie cierpią one w przeciwieństwie do naszej obecnej diety. Dziękuję za Twoją odpowiedź :)
0 x
Manon21
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/16, 16:42

Re: Nowość etyczna: świerszcze




przez Manon21 » 25/10/16, 08:04

Philippe Schutt napisał:Owady nie są nowością, Christophe sprzedawał je w swoim sklepie. I jadłem to jako wytrawny aperitif jakieś trzydzieści lat temu.
Przypuszczam, że w niektórych budynkach, biorąc pod uwagę hodowlę karaluchów, moglibyśmy rozważyć życie w samowystarczalności...


Myślę, że koncepcja jest innowacyjna we Francji... Wierzę, że w przyszłości ważniejszy będzie zakup owadów, ale wymaga to czasu :)
0 x
Manon21
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/16, 16:42

Re: Nowość etyczna: świerszcze




przez Manon21 » 25/10/16, 08:05

chatelot16 napisał:W naszym domu zawsze jadaliśmy świerszcze. https://fr.wikipedia.org/wiki/Grillon_(p%C3%A2t%C3%A9), ale to nie są owady... to są prawdziwe świnie

w końcu adres URL nie przechodzi w PHPBB3: musisz dodać ostatni nawias, aby został przekazany... Nie jestem pewien, czy znajdę sposób na wystarczająco szybką edycję

https://fr.wikipedia.org/wiki/Grillon_(p%C3%A2t%C3%A9)


Witam, w ogóle nie wiedziałem! To wygląda smakowicie!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Nowość etyczna: świerszcze




przez Ahmed » 25/10/16, 12:14

Manon, wydaje Ci się, że masz łatwą etykę (etykietę?), piszesz:
Etyczne, bo produkcja świerszczy jest źródłem pracy na świecie.
Przypuszczam, że ponieważ Twoje wyjaśnienie jest lakoniczne, masz na myśli zapewnienie aktywności biednej ludności, która lokalnie ma niewielkie możliwości znalezienia zatrudnienia?
Z jednej strony, jak w przypadku każdej uprawy eksportowej, hodowla ta prawdopodobnie przyniesie szkodę uprawom spożywczym (wykorzystywanym bezpośrednio do żywienia miejscowej ludności), zwłaszcza że to białka odwracane są od miski z pożywieniem, często ich brakuje. element. Z drugiej strony podkreśla orientację na działalność monetyzowaną, co pociąga za sobą nieuniknione ekscesy (spekulacje, konfiskaty, nierówne warunki wymiany, wzrost nierówności i konflikty wewnątrzwspólnotowe), krótko mówiąc, niewiele w tym kwestii etycznych. .. Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 71