„Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez chatelot16 » 14/10/16, 20:31

Vaudois kwadrans: sztuka spóźniania się.

twierdzi, że jest to samo w Charente ... kwadrans Charentais: kwadrans znacznie dłużej niż kwadrans, kiedy spóźniliśmy się w Charente
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez 1360 » 14/10/16, 20:41

W domu, w kantonie Vaud, mówią, że kwadrans w Vaud to jedyne pół godziny, które trwa 45 minut ...

To powiedziawszy, jestem bardzo uczulony na opóźnienie, jest to we mnie niezdrowe ...

A+
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez Ahmed » 14/10/16, 20:49

To powiedziawszy, jestem bardzo uczulony na opóźnienie, jest to we mnie niezdrowe ...

Można to bardzo dobrze potraktować młotkiem: złam zegarek! W twoim przypadku patologia jest bardziej zakorzeniona, jest wiele do złamania: nic wielkiego, twoje serce będzie ci wdzięczne! : Lol:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez Obamot » 14/10/16, 21:05

Istnieją bardzo stare, mniej znane wyrażenia, takie jak:

„1 dzban jest wart 2 poczwórne” (co właściwie oznaczało: 1 Vaudois był wart 2 berneńczyków, w oparciu o stare pomiary ilościowe ziarna), które mogły później podać: "ostrzeżony jest uzbrojony ”

Le "Kto to jest dla jednego?" co to znaczy: "kto to jest?"

Ślicznotka, "przewijanie do tyłu" powiedzieć: "pogodzić»

Zabawna dziewczyna z mojego kąta „Tylko to widzę, widzę”, aby powiedzieć, że: "to jest oczywiste" do tego stopnia, że ​​jest karykaturą.

Nieco dalej niż Vaud (ale nie tak daleko pod okupacją) la Bariera Rösti lub „röstigraben„co nadal psychologicznie oddziela niemieckojęzyczne (niemieckojęzyczne) od francuskojęzycznych (francuskojęzycznych) w końcu lekką ksenofobię? Rösti to placek ziemniaczany, typowy dla niemieckojęzycznej Szwajcarii, ale spożywany w całej Szwajcarii (i danie niemieckojęzyczne, jakby trzeba było wskazać „sprawcę”). : Mrgreen: : Twisted:
Zamiast tego zobaczylibyśmy źle:bariera papet vaudois» Obraz ( Waadtländer Eintopf Graben byłoby ciężkie do strawienia)
1 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez 1360 » 14/10/16, 21:31

Ahmed napisał:
To powiedziawszy, jestem bardzo uczulony na opóźnienie, jest to we mnie niezdrowe ...

Można to bardzo dobrze potraktować młotkiem: złam zegarek! W twoim przypadku patologia jest bardziej zakorzeniona, jest wiele do złamania: nic wielkiego, twoje serce będzie ci wdzięczne! : Lol:


Moja bardzo wysoka alergia na opóźnienie nie jest kwestią zegarków (nawet jeśli mam pasję do zegarmistrzostwa), ale po prostu kwestią szacunku i działa w obie strony ...

Wracając do tematu: Obamot, jest tak wiele do omówienia po tym, co powiedziałeś (napisałeś). Nie mam czasu dzisiaj ani jutro, ale pracuję nad tym w niedzielę.

Jutro w pracy jest vigaitse ... Robimy rodzynki.

A+
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez Dirk Pitt » 14/10/16, 21:55

przypomina mi wyrażenie z Quebecu: jest obrzydliwe, co oznacza dokładnie przeciwieństwo stylu:
to obrzydliwe, jakie to jest dobre!
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez Obamot » 14/10/16, 22:18

...Tak, dziękuję. Tłumaczę : co się dzieje? => jak się masz? => witam bez wątpienia do pracy ...? ^^

Stąd moja pierwsza uwaga, Vaudois i Bernese są powolni, więc nadrabiają zaległości, pracując w WE (żartuję ...)

A jeśli Vaudois byłby powolny, Berneńczyk byłby postrzegany nawet znacznie wolniej : Chichot: - stąd legendarna szwajcarska powolność i wyrażenie: „nie ma ognia do jeziora"- ale to wszystko to tylko miejskie legendy ... Czekając na żarty z nas, Szwajcarzy:


- Mówi się o Vaudois, że jest „protestanckim sabaudzem, zmieszanym z berneńczykiem i który próbuje mówić po francusku”

Berneńczyk, samotny w nocy w Lozannie, wychodzi ze swojego pokoju hotelowego i budzi recepcjonistkę.
- Czy mogę prosić o szklankę wody?
Recepcjonistka podaje mu szklankę wody i wraca do łóżka. 15 minut później ten sam klient wychodzi ze swojego pokoju i prosi o kolejną szklankę wody, a recepcjonistka podaje szklankę wody i wraca do łóżka. I tak to trwa przez godzinę! Recepcjonista wkurzył się:
- Ale co mogłeś zjeść, żeby być tak spragnionym?
- Nie jestem spragniony, w moim pokoju jest ogień.


Dlaczego zakładają trzy prezerwatywy?
Aby nie zabrudzić środkowego.

: Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79367
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez Christophe » 15/10/16, 00:51

Obamot napisał:Potwierdzam Christophe czasami odgrywa toyet : Mrgreen: (Kładę kursywą, ponieważ jest prawie obcym języku) ...


To jest pewne! ^^

Próbuję się wyleczyć ... ale często mam nawroty! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79367
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez Christophe » 15/10/16, 11:48

Tiens Obamot użył wyrażenia w 2012 roku: społeczeństwo-i-filozofia / holandia-kontra-sarkozy-kto-wyjdzie-z-tego-pojedynku-t11759-260.html # p235058

Obamot napisał:Nadal nie jest to takie oczywiste, z 1,6% wyprzedzeniem w wyborach prezydenckich. Jestem „rozczarowany dobrem” : Mrgreen: : Chichot: zrezygnował, bo nie wystarczy na reformy „od góry do dołu ...!”


: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: „Jestem rozczarowany dobrem”: to szwajcarskie wyrażenie!




przez Obamot » 15/10/16, 12:23

Miło jest móc się z siebie śmiać : Lol:

Co to jest tac-tac co 5 minut?
► Pokaż tekst

Dlaczego nie powinieneś dawać naczyń mieszkańcom Zurychu do wycierania?
► Pokaż tekst

Jaka jest różnica między bogatym Szwajcarem a biednym Szwajcarem?
► Pokaż tekst

Dlaczego powietrze we Fryburgu jest takie czyste?
► Pokaż tekst

Gdzie ludzie z Fryburga chowają swoje oszczędności, myśląc, że nigdy ich nie można znaleźć?
► Pokaż tekst

Eksperymenty naukowe w kantonie Vaud na ludzkim mózgu.
Wybraliśmy świnkę morską, „całkowicie normalną” [...]
Zaczynamy usuwać lewą tylną część mózgu. Na pytanie, ile to 45 (+) 45? on odpowiada:
- dziewięćdziesiąt ”.

Zabieramy teraz właściwą część, na to samo pytanie, odpowiada boleśnie iz opóźnieniem
- uhh ............. katre-dwadzieścia i dziesięć?

Po tych wynikach naukowcy ostatecznie decydują się na usunięcie prawie całego mózgu, pozostawiając tylko kilka gramów szarych komórek, zawsze zadaje mu to samo pytanie, czy odpowiada:
► Pokaż tekst
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144