Ogrzewanie wody za pomocą termicznej solarnej lub aerozolowej pompy ciepła?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Ogrzewanie wody w termicznej słonecznej lub aerozolowej pompie ciepła?




przez Christophe » 11/08/16, 13:16

Tak, dla konia +10 :)

Jednakże komitety PAC są wspierane (pośrednio) przez EDF (i władze publiczne). :()...co OGROMNIE zmienia widoczność na rynku dla przeciętnego konsumenta (można by nawet mówić o quasi-nieuczciwej konkurencji...)

Instalacja fotowoltaiczna po zamontowaniu nic już nie wnosi, jest znacznie mniej interesująca dla "systemu"...i dlatego system chce przeładować energię za fotowoltaikę...

fuj...
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250

Re: Ogrzewanie wody w termicznej słonecznej lub aerozolowej pompie ciepła?




przez ne 44 » 14/08/16, 11:50

witam,

hasher napisał: ogrzewanie wody dla domu 4 osobowego.


hasher napisał:orientacja skierowana jest na południe


hasher napisał:Należy pamiętać, że czujnik, jakikolwiek by nie był, zostanie zainstalowany na elewacji południowej i można go będzie pochylać pod dowolnym kątem.


Jeśli nie ma maseczek, to wszystko jest w porządku.

4 do 6 m² (w zależności od lokalizacji) nachylone pod kątem 70° i pojemność od 400 do 500 litrów. Zintegrowany lub standardowy elektryczny wzmacniacz o pojemności 200 l.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Ogrzewanie wody w termicznej słonecznej lub aerozolowej pompie ciepła?




przez Philippe Schutt » 15/08/16, 18:01

Zbiornik termodynamiczny może latem klimatyzować Twój dom, czego nie zrobi ta hybryda pompy ciepła/słonecznej. Ustawiłabym je więc na tym samym poziomie, zwłaszcza, że ​​latem zimna woda jest już letnia i bierzemy mniej gorący prysznic, więc nie konsumujemy tak dużo.
A jeśli będzie zimno, na przykład 0° w szarości, nic nie będzie warte płomienia.
Moim zdaniem potrzebne są 2 energie, więc mieszanka mieszana. Sklasyfikowałbym to następująco, kwota inwestycji nie jest brana pod uwagę:
1.: płomień - energia słoneczna.
2.: płomień - pac lub solar pac
3.: płomień - bezpośredni elektryczny
A ja sklasyfikowałbym płomień:
1 pellet, 2 drewno, 3 gaz i olej opałowy

Ale jeśli wziąć pod uwagę kwotę inwestycji i utrzymania, prawdopodobnie wykluczyłbym cokolwiek Paca.
1 x
hasher
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/08/16, 18:28

Re: Ogrzewanie wody w termicznej słonecznej lub aerozolowej pompie ciepła?




przez hasher » 23/08/16, 15:32

Dziękuję wszystkim, wasze odpowiedzi pomogły mi, nawet jeśli są nadal trochę niejasne. Spotkam się z instalatorem, żeby zobaczył wszystko wyraźniej. Już w przypadku energii słonecznej mówił mi o rentowności w ciągu 20 lat... wydawało mi się to bardzo, bardzo długie... Przy cenie energii elektrycznej myślałem, że będzie to krótsze. W każdym razie odradzał mi to, miał motywację do zamontowania mi balonu termodynamicznego, zrozumiałem, że to jego sprawa.

Christophe napisał:Tak, dla konia +10 :)

Jednakże komitety PAC są wspierane (pośrednio) przez EDF (i władze publiczne). :()...co OGROMNIE zmienia widoczność na rynku dla przeciętnego konsumenta (można by nawet mówić o quasi-nieuczciwej konkurencji...)

fuj...


Wybacz moją naiwność, Christophe, ale dlaczego związki partnerskie są wspierane przez władze publiczne? Na rachunku za prąd, ulgach podatkowych, dotacjach?

Zadzwoniłem do firmy APPER (dzięki Forhorse), która obliczyła moją instalację i niektóre dane pozostają zapieczętowane, a mianowicie, że te liczby dotyczą regionu Angers, ze zbiornikiem o pojemności 300 litrów i czujnikami termicznymi o powierzchni 6.30 m60 ustawionymi pod kątem XNUMX°:

- wskaźnik energii słonecznej w systemie: 70.5%
- Roczna oszczędność energii: 3153.4 KwH, 6 kW rezerwowe elektryczne / 0 kWh: Grzałka zanurzeniowa 3
- łączny uzysk pola kolektorowego: 2838 kWh/rok
- całkowita energia końcowa oddana do instalacji referencyjnej (zużyte paliwo i energia elektryczna z sieci): 1603.8 KwH/rok

Jeśli masz pomysł, jak mógłbym to zinterpretować, byłoby świetnie.

Zasadniczo, podsumowując, tak to zapamiętałem, zgadzasz się?

-z ekologicznego punktu widzenia > energia słoneczna
-z punktu widzenia autonomii sieci > energia słoneczna
-z punktu widzenia konserwacji > energia słoneczna
-z punktu widzenia rentowności RSI > termodynamiczna lub aerosolarna pompa ciepła
-z punktu widzenia wydajności > energia słoneczna
-z punktu widzenia instalacji > energia słoneczna

Forhorse napisał:
PAC w zasadzie i na papierze to świetna rzecz ... w rzeczywistości prawie zawsze wygląda to na oszustwo.


Myślę, że to może być konkluzja. Ale biorąc to pod uwagę, jeśli wybiorę CESI, czy myślisz, że będę potrzebować 2 piłek?

AD 44 napisał:witam,

4 do 6 m² (w zależności od lokalizacji) nachylone pod kątem 70° i pojemność od 400 do 500 litrów. Zintegrowany lub standardowy elektryczny wzmacniacz o pojemności 200 l.


To bardzo komplikuje instalację i nie jestem już pewien z punktu widzenia prostoty. Jak radzicie sobie z pracą balonu elektrycznego i jego oporem? Zatrudniasz programistę? Poza tym, jeśli chodzi o przestrzeń, wcale nie jestem pewien...
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250

Re: Ogrzewanie wody w termicznej słonecznej lub aerozolowej pompie ciepła?




przez ne 44 » 23/08/16, 15:42

Witam,

hasher napisał: Spotkam się z instalatorem, żeby zobaczył wszystko wyraźniej. Już w przypadku termicznej energii słonecznej opowiadał mi o rentowności na przestrzeni 20 lat...

hasher napisał:Zadzwoniłem do firmy APPER (dzięki Forhorse), która obliczyła moją instalację i niektóre dane pozostają zapieczętowane, a mianowicie, że te liczby dotyczą regionu Angers, ze zbiornikiem o pojemności 300 litrów i czujnikami termicznymi o powierzchni 6.30 m60 ustawionymi pod kątem XNUMX°:


podobnie jak forhorse, również zainstalowałem CESI (który od tego czasu nieco ewoluował) poprzez APPER.

300L i 5m² nachylony pod kątem 60° SUD+15

Nie rozumiem zbyt wiele historii o rentowności, jednak nie sądzę, że musisz czekać 20 lat, aby stanąć na nogi… ale hej, wszystko zależy od tego, jak z tego skorzystasz (rysunek… ).
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250

Re: Ogrzewanie wody w termicznej słonecznej lub aerozolowej pompie ciepła?




przez ne 44 » 23/08/16, 15:44

hasher napisał:
AD 44 napisał:witam,

4 do 6 m² (w zależności od lokalizacji) nachylone pod kątem 70° i pojemność od 400 do 500 litrów. Zintegrowany lub standardowy elektryczny wzmacniacz o pojemności 200 l.


To bardzo komplikuje instalację i nie jestem już pewien z punktu widzenia prostoty. Jak radzicie sobie z pracą balonu elektrycznego i jego oporem? Zatrudniasz programistę? Poza tym, jeśli chodzi o przestrzeń, wcale nie jestem pewien...


Ups, przepraszam… co, moim zdaniem, komplikuje instalację?

To Twój wybór! Albo bierzesz zbiornik solarny ze zintegrowanym oporem i bastąlub pozostawisz istniejący zbiornik elektryczny na miejscu (jeśli oczywiście taki istnieje), który w razie potrzeby będzie służył jako rezerwowy.

Absolutnie nie ma potrzeby posiadania dwóch balonów!!! Jest to możliwość, to wszystko.

Przepraszam, że wprowadziłem zamieszanie do Twojego myślenia...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Ogrzewanie wody w termicznej słonecznej lub aerozolowej pompie ciepła?




przez Christophe » 23/08/16, 17:13

hasher napisał:Wybacz moją naiwność, Christophe, ale dlaczego związki partnerskie są wspierane przez władze publiczne? Na rachunku za prąd, ulgach podatkowych, dotacjach?


Nie przepraszaj :) jesteśmy tutaj, aby się uczyć i rozumieć :)

Widzę 2 elementy, które mogłyby uzasadniać zainteresowanie państwa promowaniem PAC: pieniądze i CO2...

Państwo nadal jest właścicielem 85% EDF... więc jest zainteresowane przejściem z ogrzewania kopalnego na energię elektryczną...

Program Promotelec (polegający na dofinansowaniu instalacji ogrzewania elektrycznego: instalatorzy otrzymywali nawet premie od EDF za każdy projekt!) w latach 80. i 90. był także w dużej mierze wspierany przez EDF (a więc i państwo). ..Przez 10 lat z pompy ciepła było tak samo, jest po prostu bardziej „czystsze” i oszczędniejsze w wyglądzie…

PAC z COPA (rocznym COP) niższym niż 2.58/0. 85 = jest mniej interesujący pod względem energii pierwotnej niż jakikolwiek kocioł o sprawności 85%...

Mógłby także przedstawić argument dotyczący CO2 (państwa „muszą”, lol, zmniejszyć swoje emisje): energia jądrowa (w tym pompy ciepła) nie wytwarza CO2 lub wytwarza go w bardzo małych ilościach…

Niestety to nieprawda: energia jądrowa produkuje CO2 i to nie tylko w niewielkiej ilości, patrz:
energia-kopalna-jądrowa/emisje-co2-by-kwh-t9500.html
Energie-kopalnych jądrowa / jądrowy-skutkowy-of-cieplarnianych GES-co2-i-EDF-t8139.html

To tak, jak niemiecki samochód elektryczny, który emituje więcej CO2 niż samochód z silnikiem Diesla, ponieważ niemiecka energia elektryczna nadal prawie w 50% wytwarzana jest z węgla (ale to szybko spada!!)…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Ogrzewanie wody w termicznej słonecznej lub aerozolowej pompie ciepła?




przez Forhorse » 23/08/16, 21:59

hasher napisał:Dziękuję wszystkim, wasze odpowiedzi pomogły mi, nawet jeśli są nadal trochę niejasne. Spotkam się z instalatorem, żeby zobaczył wszystko wyraźniej. Już w przypadku termicznej energii słonecznej opowiadał mi o rentowności na przestrzeni 20 lat...


Rentowność kopalni obliczono na około 13 lat, przy tym samym stopniu pokrycia energią słoneczną (70%) i po aktualnej cenie energii elektrycznej
Wiedząc, że cena energii elektrycznej w nadchodzących latach nieuchronnie (i to gwałtownie) wzrośnie, czas zwrotu inwestycji może się skrócić.
Szczególnie, że ze swojej strony zaplanowałem zbiornik z 2 wężownicami, aby móc uzupełniać drewno (ta część pozostaje do zrobienia, ale jeśli prąd znacznie wzrośnie, będzie to mnie zmotywować)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135