Regeneruje akumulator samochodu kempingowego SOLAR?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Regeneruje akumulator samochodu kempingowego SOLAR?




przez bleusideral » 08/08/16, 13:38

Cześć!
Cierpliwie przeczytawszy kilka postów poruszających ten problem, nie znalazłem odpowiedzi na mój problem: akumulator solarny (90 Ah) w moim kamperze wykazywał wyraźne oznaki zmęczenia (13 lat), użytkowanie akcesoriów ograniczone do po 2 godz. ....
Miałem taki na stanie, bardzo mało używany i przechowywany, "czekał" kilka lat w garażu, więc wymiana i adaptacja zacisków, normalna praca ale bardzo krótka, bez wychodzenia z pojazdu. Do tej pory nie da się nic użyć, brakuje soku, panel sterowania pokazuje mi 11,6V, gdy tylko próbuję go użyć, buf, miga wadliwie...
Dowiedziałem się właśnie, może na swój koszt, że tych akumulatorów żelowych nie można przechowywać wiecznie bez konserwacji (?!), sprzedawca wtedy w 2008 roku zapewniał mnie, że można je przechowywać 10 lat i nadal było Dobry...
Moja instalacja: Mam 2 panele słoneczne po 80 W każdy, ale nie ma już soku z akcesoriami, regulator mówi mi „ładowanie”, wejście panelu 18 V, drugi mówi mi „czekam” lub „niski poziom naładowania akumulatora”, a wejście panelu 2 V
test na zaciskach akumulatora: 11,6 V
przełączenie separatora akumulatora ok po uruchomieniu pojazdu i wszystko działa!
Stąd moje pytanie, czy powinienem kupić trzecią baterię? czy wtedy zregenerować jeden zobacz dwa akumulatory (oryginalnie zamknięte, to żel)??
Mając nadzieję, że podałem właściwe szczegóły, zapraszam do "oświecenia" mnie trochę, bo jestem trochę zagubiony, moja maszyna musi jechać ze mną na wakacje bardzo zmęczona, za 10 dni wreszcie wakacje!!!! ! Roll:
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104