Grupowe zakupy energii

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Anielski
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/07/16, 15:59

Grupowe zakupy energii




przez Anielski » 06/07/16, 16:29

Witam, jestem aktywnym działaczem na rzecz lepiej przemyślanej konsumpcji. Od 5-6 lat uczę się o zielonych energiach, żeby zobaczyć, czy mogę coś zrobić na swoją indywidualną skalę, czy naprawdę mogę zmienić naszą konsumpcję.
Mocno wierzę, że osoba, która działa + osoba, która działa + osoba, która działa + >>>> dużo dużych zmian : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Zacząłem więc od zapisania się na ofertę, która obiecywała co najmniej 15% zielonej energii, ale była stosunkowo droga

i wtedy natknąłem się na propozycję grupowego zakupu 100% zielonej energii, ale zastanawiałem się, czy to naprawdę działa? (to trochę oszustwo dla konsumenta) Roll: Roll: Roll:

I wtedy natknąłem się na artykuł http://www.fournisseur-energie.com/blog ... -illusion/

Kto powiedział, że zakupy grupowe są dobre, ale finansowo się nie opłacają

Więc powinniśmy zobaczyć. Chciałbym wiedzieć, co o tobie myślę

Jeśli wykupię abonament (wiedząc, że mogę skończyć z tańszą, ale nie zieloną ofertą, albo z wątpliwą odnawialnością)

Więc tak naprawdę nie wiem.

Potrzebuje twojej rady

Ucz się z wyprzedzeniem

Anielski : Oops: 8) : Idea: : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: hurtowe zakupy energii




przez Christophe » 06/07/16, 17:09

Nie przeczytałem szczegółowo artykułu, przejrzałem go i wydaje mi się to istotne jako analiza :)

Jeśli jesteś aktywistą, zawrzyj umowę z enercoop… tam będziesz miał pewność, że jest w 100% zielony, a nie szary (kopalny) lub fluorescencyjny zielony (nuklearny) pomalowany na zielono…

Zrób to z zamkniętymi oczami! Będzie trochę drożej niż w EdF i consors ale będzie to jeszcze jeden dobry powód do oszczędzania prądu...

Więc 100% zielonej energii elektrycznej + oszczędność energii elektrycznej = wszystko dobrze!
0 x
Anielski
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/07/16, 15:59

Re: hurtowe zakupy energii




przez Anielski » 06/07/16, 19:00

Dziękuję Christophe za szybkość odpowiedzi :-)

Enercoop powiadasz? Nie ma więc zakupów grupowych.

dowiem się o tym.

W każdym razie bardzo dziękuję, wrócę, jeśli będę miał inne pytania !!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: hurtowe zakupy energii




przez Ahmed » 06/07/16, 20:43

Angelizm jest zawsze niebezpieczny: czyż nie mówimy, że dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane?
Zmniejszenie zużycia i płacenie więcej za prąd to krok szczery, wynikający z honoru, ale idący w kierunku, który bardzo pasuje do systemu rynkowego w jego obecnej fazie ponowoczesności. Przez długi czas i prawdopodobnie nadal w wielu dziedzinach akumulacja abstrakcyjnej wartości odbywała się poprzez ilościowe rozmieszczanie coraz większej liczby towarów; dziś znajdujemy się w punkcie zwrotnym, który upatruje początek nowej ery, w której produkcja towarowa zaczyna napotykać fizyczne ograniczenia, a najbliższa przyszłość (jeśli nie jest już obecną rzeczywistością) składa się z nie zezwalania już na wzrost materialny i wzrostu wartości współistnieć. Ponieważ celem wzrostu fizycznego zawsze była wartość abstrakcyjna, istnieje dobry sposób na chwilowe odroczenie upadku, przynajmniej jeśli chodzi o zewnętrzne granice…
Nigdy nie wolno nam zapominać, że kapitalizm praktykuje dialektykę od samego początku, choć nieświadomie, i chętnie używa przeciwnej mu broni, aby obrócić ją na swoją korzyść, co nie będzie chwalebne dla frajerów, którzy są dość naiwni lub ignoranci, by wierzyć, że ekologia mógłby z nim współistnieć.
Wielką zaletą kapitalizmu jest to, że jako system nie musi on być inteligentny, aby metodą prób i błędów znaleźć za każdym razem najlepsze możliwe rozwiązanie, tak aby jego zwolennicy i przeciwnicy niczego nie rozumieli * ...

*Oczywiście to rozwiązanie, dopóki istnieje, będzie zawsze wynikiem działania nieświadomych agentów systemu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: hurtowe zakupy energii




przez Did67 » 07/07/16, 09:09

Zawsze najpierw zadaj sobie pytanie, czego chcesz… Ponieważ wydaje się, że „mieszasz” kilka kwestii: z jednej strony „zieloną energię”, z drugiej strony kupując taniej w ramach zakupów grupowych.. .

Wydaje mi się, że pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy „chce się coś zrobić”, to zacząć ograniczać konsumpcję. W ciągu pół tuzina lat zredukowałem nasze o około 1/3.

Sprzedawana przez większość operatorów zielona energia to sztuczka. Weźmy dostawcę X. Produkuje energię jądrową, hydrauliczną, słoneczną, wiatrową, wszystko połączone razem w tych samych kablach. To się nazywa mieszanie.

Ja, lambda, kupuję „normalną” energię elektryczną od X, po takiej cenie: zużywam więc wszystkiego po trochu, w proporcji, w jakiej X to wytwarza. Dla celów demonstracyjnych załóżmy, że na 100 kWh 50 to energia jądrowa, 20 wodna, 10 wiatrowa, 5 słoneczna i 15 termiczna (węgiel, gaz).

Ale teraz X jest sprytny. Oferuje zieloną energię elektryczną, która dla niektórych jest droższa. A niektórzy uważają, że dobrze jest „coś zrobić”. Więc X sprzedaje im hydraulikę 20 kWh, 10 wiatrową i 5 słoneczną „gwarancyjną zieleń”, droższą… Nawet jeśli lambda i tak je zużyje!

Bety, które wykupiły abonament, otrzymają więc całkiem „teoretycznie”, skoro w kablach wszystko się pomieszało, te 35 kWh zielone, droższe.

A ja, lambda, otrzymałbym równie teoretycznie to, co pozostało, 65 kWh energii jądrowej i cieplnej, w zwykłej cenie.

Żadnych oszustw: władze sprawdzają, czy operator wprowadza tyle energii odnawialnej, ile sprzedaje „ekologicznej” energii. Ale jako że duzi dostawcy koniecznie mają odnawialne źródła energii w swoim miksie (tamy, fotowoltaika, które są zobowiązani kupować), początkowo niczego to nie zmienia. Po prostu lepiej sprzedają tę część energii elektrycznej!

Ale bez zmian na poziomie krajowym, w krótkim okresie. Po prostu sztuczka. Krótko mówiąc, „zielony” marketing.

W dłuższej perspektywie, jeśli popyt jest wysoki, więc jeśli beta się pomnoży, zmusi to X do inwestowania w odnawialne źródła energii, aby zaspokoić popyt, gdy przekroczy on swoją zdolność produkcyjną zielonej energii elektrycznej. Nie jestem więc fundamentalnie ani całkowicie krytyczny. Mówię tylko: nie jestem pewien, czy na początku dużo się zmienia…

Czym innym jest wykorzystanie „czystego gracza” w energetyce odnawialnej. Tam wpływ będzie szybki. Bo jeśli uda mu się kupić pewną ilość „odnawialnego” na rynku hurtowym, to będzie musiał dość szybko martwić się o wzrost produkcji OZE… I zainwestować w ten obszar.

Wreszcie, Enercoop będąc spółdzielnią, to z definicji spółdzielnia zakupów grupowych...

Jeśli chodzi o „bycie zielonym”, trzeba bardzo uważać, aby nie paść ofiarą zielonego marketingu, „zielonego prania”. Zawsze działaj jako pierwszy, zmniejszając/dostosowując zużycie. Wolę kogoś, kto zadaje sobie trud suszenia prania na powietrzu, niż kogoś, kto ma suszarkę i uspokaja swoje sumienie, kupując zieloną energię elektryczną do jej zasilania.

To tylko moja opinia.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: hurtowe zakupy energii




przez Grelinette » 07/07/16, 15:59

Dziękuję Did67 za te jasne wyjaśnienia!

Wydaje się logiczne, że w kablach, którymi płynie prąd od producenta do konsumenta, wszystko się miesza.

W rzeczywistości ilości prądu dostępnego na wylocie, w zależności od ich pochodzenia (jądrowe, hydrauliczne, wiatrowe, słoneczne, węglowe, gazowe), są wirtualne.

Dla zobrazowania to tak jakby z jednej strony wszyscy producenci masowo wlewali swoją produkcję do sieci, a z drugiej na końcu sieci, krótko mówiąc rurociągów, konsumenci konsumowali tę mieszankę, EFRR (obecnie Enedis) jest tylko zarządcą sieci.

Jak wskazuje Did, należy mieć nadzieję, że ogłoszone przez organ kontrolny dane liczbowe dotyczące udziału każdego pochodzenia są prawidłowe i że operator, który odsprzedaje pewną ilość „ekologicznej energii elektrycznej”, rzeczywiście ma tę ilość dostępną „w magazynie”. (na jego rachunkach).

Według Wiki, w 2010 roku rozkład według pochodzenia prądu przedstawia się następująco:

Energia cieplna: 12 740 TWh, tj. 68%;
Energia hydrauliczna: 2 TWh, czyli 999%;
Energia jądrowa: 2 TWh, czyli 593%;
Energia odnawialna bez hydrauliki: 474 TWh, czyli 2%.

Czy mamy nowsze dane?

Dodaj: właśnie znalezione ta strona co daje w czasie rzeczywistym rozkład prądu sieci francuskiej według jego pochodzenia.
Ciekawe, że produkcja energii słonecznej jest tak niska i zaczyna się dopiero rano...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: hurtowe zakupy energii




przez chatelot16 » 08/07/16, 14:04

Dziwię się, że nikt nie próbuje tego sprzedać: zielony filtr elektryczny! jest podłączony między licznikiem a domem i przepuszcza tylko elektrony pochodzenia fotowoltaicznego lub innego odnawialnego i blokuje elektrony pochodzenia jądrowego ... taki filtr byłby łatwy do wykonania i nikt nie byłby w stanie sprawdzić jego skuteczności

poważniej, sposobem na promowanie energii odnawialnej byłoby stworzenie firmy zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej, która oferuje zmienną cenę w czasie rzeczywistym w zależności od dostępności energii odnawialnej… aby zachęcić swoich klientów do wprowadzenia automatyzacji w celu zużycia we właściwym czasie chwila
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191