Test długoterminowe (życie) z Żarówki LED Sirius

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: długoterminowym badaniu (LIFE) o Żarówka LED Sirius




przez Christophe » 01/04/16, 21:11

Może to właśnie uszkodziłoby diody LED? Podobnie jak w przypadku ustabilizowanej diety (migotanie po 20V)?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13721
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: długoterminowym badaniu (LIFE) o Żarówka LED Sirius




przez izentrop » 01/04/16, 21:27

Nie, to wiek, zużycie, co to było, życie ogłoszone dla tej lampy?
Wspomniałeś o 11,4 V zasilanym przez żarówkę, niektóre z nich są zwarte, a inne są przeciążone.

Powyżej 20 V przekraczasz dopuszczalny prąd.
Nie doprowadzamy napięcia do diod LED, zawsze musimy ograniczyć prąd.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: długoterminowym badaniu (LIFE) o Żarówka LED Sirius




przez Christophe » 01/04/16, 21:37

Tak, to 11.4V, ale umieszczenie 20V z zasilaczem laboratoryjnym nie zmieni jasności ...
Musiałbym więc przetestować pusty transformator ... tylko po to, aby dobrze zakończyć ten test i sprawdzić, czy to diody LED czy transformator zgasły jako pierwsze. Ponieważ możliwe jest, że to transformator zgasił diody LED (nawet jeśli mieli swój dzień, zgadzamy się ...)

Co do żywotności, nie wiem ... minęło dużo czasu, odkąd nie mam już pudełka tego modelu: 25 do 50 000h zakładam ... w każdym razie nie 80 000h, to na pewno!

Pierwsze modele LED zostały podane raczej dla 50 000h, teraz jest raczej pomiędzy 30 lub 20 000h (bardziej rozsądne i realistyczne, dlatego w rzeczywistych warunkach użytkowania) ...

ps: jak widać na zdjęciu zasilacza, ma on ogranicznik prądu (dzisiejsze testy wykonałem je pod napięciem ...)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119