Kalkulator ROI Przypomnijmy oświetlenie LED gospodarcza / Neony

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79416
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11079

Kalkulator ROI Przypomnijmy oświetlenie LED gospodarcza / Neony




przez Christophe » 24/11/15, 15:15

Właśnie zaktualizowałem kalkulator żarówek (zrobiony już w 2009 roku) i zintegrowałem go ze sklepem: https://www.econologie.com/shop/infos/c ... gie-co2-11

Cóż, z diodami LED wiele się zmieniło...

Przeprowadziłem kilka testów: wymiana 10 żarówek halogenowych 35 W na żarówki LED 4 W za 10 €... może zaoszczędzić ponad 1000 €... przy inwestycji od 50 do 100 €! Kto mówi lepiej? Na pewno nie twój bankier!!

Mówię „można”, ponieważ żywotność żarówki LED musi być zgodna z obietnicą… tym bardziej powód, aby kupować żarówki wysokiej jakości (nie w 100% chińskie, dlatego No Name)…

Trwała jakość jest tym, czym jest Twój sklep forums ulubione oferty: https://www.econologie.com/shop/eclaira ... ique-c-100

nowa forum akceptuje włączenie kalkulatora bezpośrednio (wreszcie częściowo, ponieważ podczas walidacji w dowolnym polu nie można przejść do strony 2 kalkulatora na forum):
Ostatnio edytowane przez Christophe 12 / 12 / 15, 12: 19, 1 edytowany raz.
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 26/11/15, 18:04

Z tego co widziałem, diody LED powinny być trwalsze z upływem czasu niż żarówki energooszczędne w tym nawet marek (ale wszystkie made in China, spędziłem kiedyś pół godziny szukając nieskrępowanej!) szybko się przepaliły.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 26/11/15, 18:14

Nie ma absolutnie żadnego zainteresowania zaopatrywaniem się w Chinach, jeśli myślimy o kwestiach ubezpieczenia na wypadek pożaru!

Potwierdzam, są to też dość wątpliwe oszczędności, więc łatwo wydrukować CE na opakowaniu bez posiadania rzeczywistej certyfikacji (to ryzyko, którego bym nie podjął) tutaj jest coś, co europejski sprzedawca może dość łatwo sprawdzić...

Po co się go pozbawiać za kilka roros? Zdecydowanie warto tu kupować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 27/11/15, 09:12

Christophe.. Czy twój dostawca żarówek LED ma diody bagnetowe 12 V do zastąpienia na przykład żarówek samochodowych?
Mała lampka nocna (12v5W)
duży na kierunkowskaz i światło przeciwmgielne (12v21W)
Podwójna lampka nocna +stop (12v21/5W)
Ewentualnie zamiennik dla H4 i H1 (ale wątpię)
Historia oszczędzania energii elektrycznej na VE... Bo to wszystko nie wydaje się dużo, ale rozpalenie samochodu w pozycji ognia to co najmniej 60ene W plus 120W dla 200W świateł mijania zaciągnięć. Albo energia facet, który już bardzo mocno pedałuje...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/11/15, 12:02

Ale przy okazji... Wiem, że kilka lat temu był wątek na ten temat. Czy te żarówki ledowe, zarówno 230 V, jak i 12 V, uwzględniają wydajność zasilacza?

Krótko mówiąc, kiedy podłączysz amperomierz szeregowo do pierwotnego źródła zasilania (lub do 230 V), czy naprawdę zużywasz to, co jest wskazane?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 27/11/15, 12:18

Słoń napisał:Ale przy okazji... Wiem, że kilka lat temu był wątek na ten temat. Czy te żarówki ledowe, zarówno 230 V, jak i 12 V, uwzględniają wydajność zasilacza?

Krótko mówiąc, kiedy podłączysz amperomierz szeregowo do pierwotnego źródła zasilania (lub do 230 V), czy naprawdę zużywasz to, co jest wskazane?
W przypadku żarówek 12V na pewno nie (skoro można włożyć różne zasilacze).

Myślę, że w przypadku żarówek 230 V tak, ale biorąc pod uwagę precyzję wartości, nie jestem pewien, czy zauważymy różnicę.

Napięcie sieciowe wynoszące 230 V + lub - 10%, tj. 207 do 253 V, moc żarówki może różnić się o ponad 40%.
Oznaczenie 60 W przy 230 V oznacza moc, która może wahać się od 48,6 W do 72,6 W ::

W przypadku diody 5W, jeśli wydajność zasilacza zwiększy pobór do 6W, mieści się on w granicach oznaczenia...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79416
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11079




przez Christophe » 27/11/15, 17:02

Słoń napisał:Ale przy okazji... Wiem, że kilka lat temu był wątek na ten temat. Czy te żarówki ledowe, zarówno 230 V, jak i 12 V, uwzględniają wydajność zasilacza?

Krótko mówiąc, kiedy podłączysz amperomierz szeregowo do pierwotnego źródła zasilania (lub do 230 V), czy naprawdę zużywasz to, co jest wskazane?


Tak, dlatego żarówki led 12v mają lepszą wydajność niż 230v...ale przy 12v są straty w transformatorze...w końcu jest naprawdę dobrze.

W sklepie generalnie staram się podawać wydajność żarówek i zasilaczy...
0 x
tarassboulba
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/05/10, 11:14

Re: Przypomnienie kalkulatora ROI ekonomicznego oświetlenia LED/Fluo




przez tarassboulba » 10/02/16, 10:37

Witam,
Jeśli chodzi o tabelę, (ROI) uważam ją za nieco prostą w obliczeniach.
Użytkownika interesuje ilość docierającego do niego światła (w lux = lumen na m2)
Ponieważ nie jest możliwe poznanie parametrów wpływających na współczynnik wykorzystania instalacji, podano jedynie strumień świetlny żarówek.

Gdyby już ten kalkulator pozwalał na dokonanie porównania równoważnego strumienia świetlnego (w lumenach), byłby już trochę bardziej pouczający.
Jaki jest sens porównania, które nie jest oparte na równoważnej usłudze?
W zależności od rodzaju „klasycznej” żarówki wydajność może różnić się o 30%, a najmocniejsze żarówki mają lepszą wydajność.
Byłoby jeszcze lepiej, gdyby również wyraźnie wskazano cechy charakterystyczne zwykłej żarówki użytej jako punkt odniesienia.
Gdyby dodatkowo wskazać rodzaj oświetlenia miejsca (miejsce przejścia, timer oświetlenia, czujka, salon, sypialnia itp.) można by uwzględnić ilość cykli rozruchowych, ważny czynnik w czasie życia w zależności od rodzaju oświetlenia.
Gdyby wskazać rodzaj oprawy i jej skład (żyrandol z 3 klasycznymi żarówkami e14 o mocy 40W lub 15 żarówek G9 itp.) można by rozsądniej ocenić celowość wprowadzenia modyfikacji.

Pojawiły się również nowe typy lamp LED, które przypominają model żarnika Edisona, których żywotność może wymagać oceny w czasie na podstawie informacji zwrotnych. Wskazania na opakowaniu w żadnym wypadku nie stanowią gwarancji dokładności, ani w odniesieniu do lumenów, ani żywotności, tylko pobrana moc jest dokładna.

Jeśli chodzi o współczynnik wykorzystania (wydajność między emisją światła u źródła a „świadczoną usługą” na poziomie użytkownika) możemy mieć wyobrażenie z tabelami wartości według kierunkowości oświetlenia (bezpośrednie/pośrednie ) oraz kolor ścian i sufitów.

Referencje:
http://www.repereelec.fr/dossier-ecl.htm
http://mach.elec.free.fr/transfo/cours_transformateurs.pdf
http://www.cooling-masters.com/articles-36-2.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79416
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11079

Re: Przypomnienie kalkulatora ROI ekonomicznego oświetlenia LED/Fluo




przez Christophe » 10/02/16, 12:24

tarassboulba napisała:Witam,
Jeśli chodzi o tabelę, (ROI) uważam ją za nieco prostą w obliczeniach.
Użytkownika interesuje ilość docierającego do niego światła (w lux = lumen na m2)


Uh, myślę wręcz przeciwnie, że jest to już dość skomplikowane dla większości użytkowników Internetu (których inteligencja nawigacyjna została w dużej mierze zniszczona przez facebooka, twittera i snapshata itp.)

Tak, koncepcja lumenów / luksów jest ważna (jeśli użytkownik wie, co to oznacza), ale większość żarówek ekologicznych (czy to fluorescencyjnych, czy ledowych) nadal określa równoważność ze starymi żarówkami (co ludzie w związku z tym rozumieją) i co moim zdaniem interesuje użytkownika co więcej: jest to cena: a więc cena zakupu i cena użytkowania (= zużycie i żywotność żarówki).

Ponieważ zgadzamy się co do tego, że równoważności są teraz znormalizowane (co wcześniej nie miało miejsca, zwłaszcza na początku diod LED)

ps: nowy forum akceptuje włączenie kalkulatora:
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124