Element różnicowy C20 Legrand HS po burzy?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
gaspard69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/06/15, 20:12

Element różnicowy C20 Legrand HS po burzy?




przez gaspard69 » 08/06/15, 20:26

dobry wieczór
Po wczorajszej burzy przeżyłem burzę. Od tego czasu mam element różnicowy Legrand.. (na linii gniazdek elektrycznych w mojej kuchni)
co zaraz po uzbrojeniu powoduje, że wszystko przełącza się na główny wyłącznik automatyczny EDF
Nie mam nic podłączonego do gniazdek co mogłoby powodować

Mam tylko element legrand stolik C20 2005 czy może być uszkodzony?

Dziękuję za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 08/06/15, 22:55

Cześć Gaspardzie.

Nie martw się, jeśli masz choćby najmniejsze wątpliwości, po prostu doważ i kup nowy.

a jeśli z nowym nie będzie dobrze, będziesz musiał poszukać.

: Idea:


Widzisz, całą elektrykę zrobiłem w domu, markę, model, do wszystkiego, miałem w rezerwie czterobiegunowe, wątpliwe, trochę stare, a Hop, śmieci, nie wolno się nimi bawić, to nadal twoje dom.


U mnie w domu nad stołami znajduje się czujnik dymu, a poniżej gaśnica.

Mam w domu trzy czujki, trzy czujki i alarm przeciwpożarowy.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Hic
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 995
Rejestracja: 04/04/08, 19:50
x 5

Re: Element różnicowy C20 Legrand HS po burzy?




przez Hic » 09/06/15, 09:52

gaspard69 napisał:dobry wieczór
Po wczorajszej burzy przeżyłem burzę. Od tego czasu mam element różnicowy Legrand.. (na linii gniazdek elektrycznych w mojej kuchni)
co zaraz po uzbrojeniu powoduje, że wszystko przełącza się na główny wyłącznik automatyczny EDF
Nie mam nic podłączonego do gniazdek co mogłoby powodować
Mam tylko element legrand stolik C20 2005 czy może być uszkodzony?
Dziękuję za pomoc

Cześć, gaspar69
Twoje mechanizmy różnicowe działają odkąd skaczą,
ale powinieneś spróbować

sprawdź swoje obwody,
masz wyciek na ziemię!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 09/06/15, 11:02

Jeśli (naprawdę tak... bo jeśli nie masz planu okablowania lub nie wykonałeś instalacji samodzielnie, nadal może być coś do tego podłączone) nic nie jest podłączone do tego wyłącznika i jeśli przeskakuje, to może to być tylko wyłącznik automatyczny... lub kabel za tym wyłącznikiem, który został uszkodzony (dowiesz się tego, instalując inny wyłącznik)!

W przypadku piorunów nie ma niespodzianek, a obrażenia są często okrutne.

Pamiętam, że w 2012 roku przegrałem podczas burzy (tylko przez promieniowanie elektromagnetyczne, bo piorun w ogóle nie dotknął mojego domu, byłem obecny):

- laptop, który był w trybie hibernacji (...podczas gdy inny biegał po górze bez żadnych uszkodzeń!)
- 3 akumulatory motocyklowe w garażu! (2 zamontowane na motocyklu, jeden w rezerwie, jeden zamontowany miał mniej niż 1 rok!)

Jeśli chodzi o baterie, niewiele osób w to „wierzy”, kiedy opowiadam tę historię (i nie bez powodu też byłoby mi trudno w to uwierzyć)… a jednak istnieją fakty i 3 baterie to za dużo, aby mogło to być zbiegiem okoliczności!

Jeśli generał skacze z Legrandem, to już dlatego, że Legrand jest spóźniony: powinien skoczyć przed generałem. Co wskazywałoby, że to on cierpiał.

Możesz przeczytać ten temat dotyczący osobistego problemu z 2 wyłącznikami, z których 1 był dość złośliwy! https://www.econologie.com/forums/attention- ... 13073.html
0 x
gaspard69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/06/15, 20:12

Element Legrand C20




przez gaspard69 » 09/06/15, 11:59

Halo

Dziękuję za wiadomość

Czy można winić sam element?....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 09/06/15, 13:06

Spróbuj odłączyć wyłącznik w jego części wyjściowej i włączyć go ponownie...jeśli się przepali, to prawdopodobnie jest to wina wyłącznika...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 09/06/15, 14:40

Tak, gaspard69, pojedynczy wyłącznik automatyczny może „zepsuć się” wewnętrznie, co może być bardzo szkodliwe!

Przeczytaj temat, który Ci wskazałem w poprzedniej wiadomości: oto co zdiagnozowałem

a) Pierwszy problem: przewód neutralny przechodzi, ale nie jest już fazą! Powoduje to przeskok 1 mA 30 z 1 razy po włączeniu, ale nie powoduje przeskoku 3 mA pozostałe 2/3 razy, gdy pozostaje włączony...

b) Drugie jeszcze bardziej okrutne: roleta przestała działać, rozbieram włącznik, sprawdzam styki, fazy śrubokrętem dla elektryków, wszystko wydaje się ok...

Jak śrubokręt wykrywa fazę to chyba nie biorę woltomierza...błąd...więc nie rozumiem, sucho mi...chyba spalił się silniczek rolety! Jednakże... rezystancja (silnik) pomiędzy fazą neutralną a fazą wysoką/niską jest w porządku i identyczna w obu przypadkach (około 2 omów)... Suszę, suszę...

Jednak po sprawdzeniu wyłącznika za pomocą woltomierza okazuje się, że na wyjściu wyłącznika ON pozostaje tylko 8V AC...

Do włączenia śrubokręta elektryka wystarczy 8V AC, o czym nie wiedziałem!?!


Dobry pomysł Macro, spróbuj tego, co zasugerował, od razu zobaczysz, czy jest to problem (wewnętrzny) z wyłącznikiem automatycznym (chociaż gdy jest pusty, niekoniecznie będzie reagował tak samo jak przy obciążeniu… nawet małym.. .) ale to już pierwsza próba!
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94