Fresnel, JP Petit i słońce: o

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Fresnel, JP Petit i słońce: o




przez Bibiphoque » 02/09/05, 08:29

Witam,
Zaglądając na stronę JP Petit, oto co tam znalazłem:

http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES ... irling.htm

Pomysły, które rozwija, wydają mi się interesujące!
@ ++
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 02/09/05, 12:08

Szkoda, że ​​nie wspomniano o kole Minto... Według niektórych źródeł miałoby ono sprawność konwersji cieplno-mechanicznej bliską 70%... Dla porównania z 15% do 20% dobrego mieszadła...

https://www.econologie.com/forums/un-moteur- ... t1444.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 05 / 11, 16: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 02/09/05, 12:54

Witam,
To prawda!, trzeba mu wysłać maila do JPP, :P
(PS. Lubię JPP, nie przebiera w słowach, nie ma żargonu...)
@++B)
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
analog
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 31/07/05, 10:05
Lokalizacja: Aix en Provence




przez analog » 02/09/05, 18:17

Rzeczywiście pan JPP jest prawdopodobnie najbardziej utalentowanym francuskim fizykiem,
nie ma języka w kieszeni, a w dodatku kilku znawców „fizyki francuskiej” straciło przytomność!
:P
Minęło 40 lat, odkąd wprowadza innowacje i odnosi sukcesy w tym, do czego podchodzi, wywołując wiele zazdrości.
Co więcej, niektórzy są w trakcie przejmowania studiów, których odmówiono im 30 lat temu, jest to mniej więcej opóźnienie fizyki francuskiej w USA
;)
Strona JPP jest godna uwagi, choć część z niej musiała zostać usunięta ze względu na nieprawidłowości legislacyjne.

Jeszcze raz dziękuję, Christophe, twoje podejście ma coś wspólnego z jego podejściem pod względem innowacji.
:)
0 x
Zoyla1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/04/15, 14:33




przez Zoyla1 » 07/04/15, 14:36

A teraz pytanie techniczne. Nie mam jeszcze wystarczającego spojrzenia wstecz, ale jest wiele stron z poradami, poszukaj na econo, będziesz już miał kilka potencjalnych klientów Razz
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123