Płyta piekarnik, jakie zanieczyszczenia?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Polifem
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 22/02/15, 23:17




przez Polifem » 23/02/15, 15:41

Cóż, w zasadzie lubię swój piec i szkoda by mi było go zmieniać, ale lubię też swoją żonę.
Do wyboru wybieram piec.
Ale przekażę mu wszystkie te uwagi, aby nie była to tylko moja historia.
Alain
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/02/15, 16:23

Oczywiście, jeśli twoja żona wie, jak korzystać z kuchenki. . . . :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/02/15, 00:57

Temperatura 180°C wydaje się zbyt niska, aby ponownie wykonać zerwane spawy

aby przerobić lut trzeba osiągnąć stopienie cyny, ale nawet jeśli przerobi się złamany lut, to szczególnie ryzykuje wylutowaniem wielu rzeczy, które są w złym kierunku i spadną pod własnym ciężarem

180°C jest po prostu dobre do wysuszenia niewłaściwie umieszczonej wilgoci lub wybudzenia kondensatorów elektrochemicznych

180°C nic się nie rozkłada, więc ryzyko trwałego zanieczyszczenia piekarnika jest niewielkie

jeśli chcesz mieć pewność, wyczyść go dobrze zwykłym produktem

Podzielam to, co zostało powiedziane w poprzedniej wiadomości, jestem również ostrożny w stosunku do pieca do dekapowania, który usuwa, ale nie ma gwarancji, że nie zanieczyszcza ... to cios, aby skończyć z głową Alice Sapritch
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/02/15, 01:48

Na przyszłość staraj się unikać robienia tego w obecności żony.

Po 22 latach małżeństwa mogę zapewnić, że są doświadczenia
Lepiej zrobić to dyskretnie. Po tym, jeśli to działa, nie rób tego
też wprowadź ds szczegóły rozwoju.
Ogólnie rzecz biorąc, nie jest zbyt zainteresowana środkami, tylko wynikiem
konto. O ile pamięta coś, co ją interesuje
drobne szczegóły bez zainteresowania.
Zwłaszcza, że ​​będziesz się nim cieszyć przez długi czas, mam ku temu dobry powód
uwierzyć, że mają więcej pamięci niż my.

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 24/02/15, 14:54

Powiedziałbym, że nie ma obaw.

Płytka drukowana musi zostać podgrzana do temperatury powyżej 350°C, zanim zacznie się topić lub nawet do temperatury niższej, aby wydzielały się pozostałości.
W przypadku spoin najniższy punkt nagrzewania to lokalnie 200°C.

Oprócz umożliwienia ucieczki wilgoci, nie ma sushi.
To wyraźnie nie jest tak, jak w Chinach, gdzie palą PCB i przykładają do niego nos, aby dowiedzieć się, czy nadaje się do recyklingu, czy nie.

Jeśli w piekarniku zagubią się molekuły, nadal muszą znaleźć drogę do potrawy przy następnym użyciu piekarnika.
W najgorszym przypadku dobre czyszczenie piekarnika i rolowanie mojej kury.

Wypełnianie/żywicowanie zębów wiąże się z dużo większym ryzykiem.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 24/02/15, 22:20

Chui trochę zaskoczony tą metodą :zaszokować: . Istnieją elementy, które nie lubią ciepła (kondensatory tranzystorowe itp.). Wydaje mi się to trochę barbarzyńskie, może naprawiamy spaw, żeby uszkodzić inne elementy? w przemyśle lutowanie na fali wystawia komponenty na działanie ciepła tylko przez krótki czas, około 8 minut :zaszokować: .

W przypadku piekarnika z płytą kuchenną baw się dobrze, umieszczając w nim termoparę. Pomiędzy temperaturą wskazywaną na przycisku, rzeczywistą zmierzoną temperaturą, szczególnie w zależności od wybranego położenia termopary ...... jest + lub - 50°C : Mrgreen:

W skrócie manipulacja to tak naprawdę operacja ostatniej szansy, że albo śmietnik... Wracając do zanieczyszczenia jeśli wyraźnie przekroczyliśmy temperaturę topnienia "cyny" mogło mu to ujść na sucho.depozyt więcej.. .... wszędzie w piekarniku ... w takiej ilości, że trzeba izolować piekarnik, kuchenkę, kuchnię, a nawet mieszkanie (fundamentaliści posuną się aż do zamknięcia dzielnicy...) : Mrgreen: AMHA, jeśli wizualna strona mapy się nie zmieniła, osad wygląda jak codzienne zanieczyszczenie, gdy mieszkasz w pobliżu miejsca rzemiosła, centrum zbiórki odpadów itp. Nic, co zabija od razu : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939




przez gegyx » 25/02/15, 14:01

Powiedziano mi, że to przejście o 190° ma na celu przekształcenie „suchej mikrospawy”, powodując awarię.
W rzeczywistości musiał być kontakt (cynowy) po wyprodukowaniu i podczas użytkowania. Następnie, w wyniku utleniania spowodowanego korozyjnym produktem (żywicą czy kwasem?), drobny mostek cynowy zostaje przekształcony i przestaje przewodzić.
To „umiarkowane” ciepło nie topi cyny, ale przekształca to „utlenianie” w odrzut lub inny produkt (?), który ponownie przewodzi prąd.
To przywraca kartę elektroniczną do działania na kilka miesięcy lub na stałe.

Ale na karcie, jeśli z biegiem czasu wystąpiła mikrowada, w tym samym czasie powinny pojawić się inne.
Czyli naprawa losowa krótkotrwała lub skuteczna na dłuższą metę.

Można to zrobić za pomocą opalarki powietrznej, przesuwając ją po 2 stronach karty elektronicznej

Edytować / http://forum.hardware.fr/hfr/Hardware/M ... 5216_1.htm
0 x
JLB29P
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 19/06/09, 15:41
Lokalizacja: Brest

Pieczona płyta główna




przez JLB29P » 03/10/15, 14:51

w tej temperaturze jest bardzo mało podzespołów zdolnych do wydzielania szkodliwych gazów, chyba że są uszkodzone, a jeśli karta po takim zabiegu działa, to znaczy, że były dobre.
O ile karta nie pochodzi sprzed 2002 roku (a nawet wtedy, bo Japończycy często stosowali w informatyce dyrektywy RoHS przed Europejczykami) nie może zawierać ołowiu; aw tej temperaturze ołów nie topi się.

Dodatkowo najbardziej szkodliwe są strippery, a po lutowaniu płytki są czyszczone podczas ich produkcji!

O wiele bardziej bałabym się zjeść bryłki odgrzane w mikrofalówce...
0 x
Mają dość duże ambicje, aby nie stracić z oczu w ich realizacji.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120