Konwerter DC-AC12v 150 W do cyrkulatora kotła na drewno

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

Konwerter DC-AC12v 150 W do cyrkulatora kotła na drewno




przez Lapin » 18/02/15, 18:51

Kupiłem konwerter DC-AC12v 150 W na 300 W 50 Hz do obsługi cyrkulatora mojego kotła na drewno. W mojej wiosce zagubionej w głębi belgijskich Ardenów regularnie zdarzają się przerwy w dostawie prądu, które trwają od 5 minut do 4 godzin. Ale kiedy kocioł jest pełen buku i następuje przerwa w dostawie prądu, następuje panika. Należy usunąć całe rozpalone drewno, aby uniknąć przegrzania kotła.

Kupiłem więc ten konwerter. Właśnie próbowałem. Dla lampy LED 6W nie ma problemu, dla termostatu różnicowego też jest w porządku. Ale kiedy podłączam cyrkulator, wydaje dziwny dźwięk, wydaje się, że działa. wówczas konwerter odcina sok po 2-3 sekundach. i zaczyna się od nowa.
Kontrolka konwertera w żadnym momencie nie wskazuje na przeciążenie lub problem z akumulatorem. Więc nie zrozumiałem problemu.
Cyrkulator działa przy napięciu 230 V przy prądzie 0 A, 25 A i 0.35 A. niezależnie od wybranej mocy, wynik jest taki sam.

Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/02/15, 20:51

cyrkulator ma bardzo zły cos Phi.
ponadto prąd rozruchowy jest dość wysoki.
Przetworniki low-end (sygnał kwadratowy i niesinusoidalny) mają duże problemy z obracaniem silnika.
Działają poprawnie tylko w przypadku obciążeń rezystancyjnych lub urządzeń z zasilaczem impulsowym przypominającym komputer przenośny lub innym.
jedynym rozwiązaniem jest zakup konwertera sinusoidalnego z dobrym marginesem mocy.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/02/15, 22:16

Tak, to nie jest kwestia cos phi, ale raczej rodzaju sygnału: silnik w ogóle nie lubi pseudosinusów...

Potrzebujesz czystego przetwornika sinusoidalnego do wszystkiego, co dotyczy silnika... 3 do 4 razy droższego niż przetworniki pseudosinusoidalne.

Być może istnieje sposób na złagodzenie sygnału pseudonimu w przypadku dużego mieszkania? lub inny montaż?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 19/02/15, 00:22

Może to być wyjaśnienie, wskazano w instrukcji użytkownika zmodyfikowaną sinusoidalną falę wyjściową.

Mimo to nie rozwiązuje to mojego problemu. :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 19/02/15, 00:28

No cóż, trzeba po prostu kupić czystą zatokę...

Albo lepiej: zastanowimy się, jak wygładzić tę kwadratową sinusoidę razem?

Un Filtr dolnoprzepustowy odpowiedni rozmiar powinien załatwić sprawę... prawda? I nie będzie kosztować więcej niż kilka (dziesiątek?) euro na komponenty...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 19/02/15, 01:41

Niestety nie znam się na elektronice. Stąd mój apel do zespołu.

I powtarzam sobie, że inni mogą spotkać się z tym problemem.

Bo posiadanie kotła na drewno jest świetne, dopóki jest moc, ale gdy jest go więcej, jest to ruina.
Oczywiście jest termosyfon. Co próbowałem zrobić stosując przewody o średnicy 28 mm, ale ze względów ekonomicznych nie mogłem zastosować większych. To oczywiście nie wystarczy. Miedź nie jest naprawdę tania.
Dodatkowo, gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu, w kranie nie ma już wody. We wsi jest pompa wspomagająca, która zaopatruje nas w wodę, a kiedy nie ma już soku, nie ma już wody do schłodzenia bojlera.
Wreszcie nadal jesteśmy uzależnieni od reaktora jądrowego do ogrzewania.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/02/15, 09:01

lub prościej: umieść cyrkulator 12 V
znajdziemy je w sprzęt solarny.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 19/02/15, 09:04

400€ za pompę 22W? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Potem dziwimy się, że ekologia wciąż ma wizerunek „drogiego”… co ludzi odstrasza?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 19/02/15, 11:46

Taka może być cena ekologii.

Ekologia jest droga! Coś o tym wiem, w moim mieście jest mnóstwo ekologów, którzy przyjeżdżają z miasta i rujnują nam życie na wsi.

Ale cóż, odbiegam od tematu.
Jeśli dobrze rozumiem, powinienem był wziąć przetwornik czystej fali sinusoidalnej.

Jest to uciążliwe, na opakowaniu mogliby wskazać, że nie nadaje się do silników.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 19/02/15, 11:57

Królik napisał:Jest to uciążliwe, na opakowaniu mogliby wskazać, że nie nadaje się do silników.
Poza tym czy silnik rzeczywiście jest podłączony bezpośrednio do 220V? :?

W kącie nie kryje się żadne elektroniczne sterowanie :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 269