Odzyskiwanie danych Ecowatt850 radia błyskawicznych

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Dufresne
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 27/01/15, 22:59

Odzyskiwanie danych Ecowatt850 radia błyskawicznych




przez Dufresne » 28/01/15, 13:44

Witam wszystkich

Chcę mieć możliwość odczytu zużycia energii elektrycznej na różnych urządzeniach.
w tym celu odzyskałem EcoWatt 850, który rejestruje zużycie przechodzące przez mały amperomierz i przesyła te dane do skrzynki, w której można odczytać chwilowe zużycie oraz dane skumulowane i średnie. Oprogramowanie Elink umożliwia odczyt tych danych za pomocą kabla USB.
Po odzyskaniu danych istnieje możliwość zapisania ich w plikach Excel.
Problem polega na tym, że odzyskiwanie danych to po prostu zużycie na godzinę, więc niezbyt precyzyjne.

Chciałbym bezpośrednio pobrać dane z pudełka, przesłuchując je z tą samą częstotliwością, z jaką cęgi przesyłają swoje dane cad co 6 sekund.
Ale jak przesłuchać to pudełko?
Pomyślałem, aby zrobić małe oprogramowanie w VB lub innym, aby przesłuchać to pudełko za pomocą kabla USB

Jeśli masz jakieś wskazówki, a nawet lepiej, właściwą rzecz !!
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123