Belgia: skutki fal GSM telefonów na mrówki!

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/01/15, 19:40

No dokładnie! To jest to co mnie szokuje!!! A dla mnie debata właśnie tam ma miejsce. I nie gdzie indziej.

W przypadku samochodu nadal „akceptujemy” 3 bezpośrednich zgonów rocznie + x tysiące pośrednich zgonów na skutek zanieczyszczeń... Po zaakceptowaniu dziesiątek tysięcy. Oczywiście stanowimy przepisy, aby poprawić pewne rzeczy (normy dotyczące silników itp.). I to jest dobre.

Ale gdzie widziałeś ruch w kierunku zakazu ruchu samochodowego (z wyjątkiem stref dla pieszych)? A jednak zasługuje na refleksję.

W przypadku leków oceniamy na podstawie „korzyści medycznych/skutków ubocznych”… A co by było, gdybyśmy wstrzymali sprzedaż wszystkich leków ze udowodnionym skutkiem ubocznym??? Niewiele by zostało...!!!

W przypadku fal niewiele jest dowodów na wymierne skutki uboczne (podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych na drogach lub skutki uboczne leków). Niektórzy chcieliby zakazać, uzasadniając to tym, że „może istnieć ryzyko, które nie zostało jeszcze jasno określone i dlatego ze względów ostrożności powinno zostać zakazane”…

Powtórzę jeszcze raz: nie przepadam za GSM.

Nie mam nic przeciwko temu, że szeroko informujemy o możliwe ryzyko co miało zostać ujawnione dopiero później. I każdy robi jak chce. W rodzinie możesz zadzwonić do starca! [Piszę to, bo jestem!]

Ale nowa forma obskurantyzmu, polegająca na podejmowaniu kroków w celu zakazu fal radiowych lub gdzie indziej Wi-Fi, na tej podstawie, że może istnieć ryzyko, nawet jeśli nie zostało jasno zidentyfikowane, a tym bardziej zmierzone… Uważam, że graniczymy z Jezusem oraz pomnażanie bolesnych, czyli cudownych połowów. I tam znów jestem Charliem!

Przypominam, że kiedy Eifel budował swoją wieżę, która była tylko kupą złomu o rewolucyjnej konstrukcji, a więc niewyobrażalnej dla zwykłych śmiertelników, odbywały się demonstracje przeciwko niej!

Człowiek taki jest.
0 x

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171