Uszczelniona cylindryczna bateria kwasowo-ołowiowa: jak ją zregenerować?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 11/01/15, 06:57

To pokazuje, że pomyliłem się w liczbie 0 dla pojemności baterii.
było raczej 700Oj.

Twój problem z 3 blokami 6 V polega na tym, że standardowe panele mają raczej nominalne napięcie 12 V (które wzrasta do 18 V w obwodzie otwartym lub po podłączeniu do uszkodzonego akumulatora, takiego jak mój). Potrzebne byłoby napięcie nominalne 6 V lub 18 V (aby na początku ładowania osiągnęło ono ~ 9 lub 27 V).
Jeśli oprzemy to na moich danych, będziesz potrzebować ~5W przy 6V (lub ~15W przy 27V)

Jeśli masz to dostępne, możesz spróbować, zachowując szczególną ostrożność (oczywiście nie biorę tego brak odpowiedzialności na temat twoich eksperymentów, mówię tylko to, co zrobiłem ze swojej strony).

Jeśli nie masz takich paneli, ich zakup będzie Cię sporo kosztować...

Jeśli naprawdę chcesz spróbować i wahasz się co do mocy, zamiast tego wybierz niższe moce: ogranicza to niebezpieczeństwo.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Smik.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 31/12/14, 13:58




przez Smik. » 13/01/15, 00:54

bambus napisał:To pokazuje, że pomyliłem się w liczbie 0 dla pojemności baterii.
było raczej 700Oj.

Twój problem z 3 blokami 6 V polega na tym, że standardowe panele mają raczej nominalne napięcie 12 V (które wzrasta do 18 V w obwodzie otwartym lub po podłączeniu do uszkodzonego akumulatora, takiego jak mój). Potrzebne byłoby napięcie nominalne 6 V lub 18 V (aby na początku ładowania osiągnęło ono ~ 9 lub 27 V).
Jeśli oprzemy to na moich danych, będziesz potrzebować ~5W przy 6V (lub ~15W przy 27V)

Jeśli masz to dostępne, możesz spróbować, zachowując szczególną ostrożność (oczywiście nie biorę tego brak odpowiedzialności na temat twoich eksperymentów, mówię tylko to, co zrobiłem ze swojej strony).

Jeśli nie masz takich paneli, ich zakup będzie Cię sporo kosztować...

Jeśli naprawdę chcesz spróbować i wahasz się co do mocy, zamiast tego wybierz niższe moce: ogranicza to niebezpieczeństwo.


Czy byłoby tak samo, gdybym użył wzmacniacza do akumulatora autobusowego? (Styl, który wywołuje szok)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 13/01/15, 09:12

Smik. napisał:Czy byłoby tak samo, gdybym użył wzmacniacza do akumulatora autobusowego? (Styl, który wywołuje szok)

Brak pomysłu...
Nie wiem jak to działa.
Z drugiej strony intuicja podpowiada, że ​​w przypadku tego typu baterii (autobusu) intensywności muszą być ogromne, w porównaniu z małą pojemnością baterii.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Smik.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 31/12/14, 13:58




przez Smik. » 14/01/15, 00:13

bambus napisał:Twój problem z 3 blokami 6 V polega na tym, że standardowe panele mają raczej nominalne napięcie 12 V (które wzrasta do 18 V w obwodzie otwartym lub po podłączeniu do uszkodzonego akumulatora, takiego jak mój). Potrzebne byłoby napięcie nominalne 6 V lub 18 V (aby na początku ładowania osiągnęło ono ~ 9 lub 27 V).
Jeśli oprzemy to na moich danych, będziesz potrzebować ~5W przy 6V (lub ~15W przy 27V)

Jeśli masz to dostępne, możesz spróbować, zachowując szczególną ostrożność (oczywiście nie biorę tego brak odpowiedzialności na temat twoich eksperymentów, mówię tylko to, co zrobiłem ze swojej strony).

Jeśli nie masz takich paneli, ich zakup będzie Cię sporo kosztować...

Jeśli naprawdę chcesz spróbować i wahasz się co do mocy, zamiast tego wybierz niższe moce: ogranicza to niebezpieczeństwo.

Mogę też użyć ładowarki "ręcznie", czyli dać akumulatorowi ładować się na 12v zamiast 6V przez 1 dzień, potem zobaczyć czy przepakowanie się nie nagrzeje i tak dalej przez kilka dni. Co myślisz?
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 14/01/15, 07:26

Smik. napisał:Mogę też użyć ładowarki "ręcznie", czyli dać akumulatorowi ładować się na 12v zamiast 6V przez 1 dzień, potem zobaczyć czy przepakowanie się nie nagrzeje i tak dalej przez kilka dni. Co myślisz?

Należy sprawdzać bardzo regularnie.
Problem, który może się pojawić, polega na tym, że nawet gdy akumulator zacznie się poprawiać, nadal będzie otrzymywać wysokie napięcie, a zatem otrzyma intensywność, która nie jest dla niego odpowiednia.
Jeśli chcesz to zrobić, monitoruj bardzo uważnie za pomocą multimetru i ustaw ładowarkę na najniższą intensywność, aby ograniczyć ryzyko.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Smik.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 31/12/14, 13:58




przez Smik. » 14/01/15, 21:51

bambus napisał:Należy sprawdzać bardzo regularnie.
Problem, który może się pojawić, polega na tym, że nawet gdy akumulator zacznie się poprawiać, nadal będzie otrzymywać wysokie napięcie, a zatem otrzyma intensywność, która nie jest dla niego odpowiednia.
Jeśli chcesz to zrobić, monitoruj bardzo uważnie za pomocą multimetru i ustaw ładowarkę na najniższą intensywność, aby ograniczyć ryzyko.

Odwróciłem bieguny tej baterii na niecałą minutę. O dziwo (moim zdaniem)) igła ładowarki poszła do góry i ustabilizowała się na 4,5V! Następnie zresetowałem prawidłową polaryzację i igła opadła szybko (w przypadku ładowania przy 6 V) lub powoli, jeśli ładuje się przy 12 V.
Ścieżka, którą należy podążać?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 143