Pedał maszyny rolnicze

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/11/14, 21:40

W przypadku koła motykowego nie przyczynia się on do wysiłku ani go nie szkodzi ... Służy do regulacji głębokości; nachylone ostrza delikatnie podnoszą glebę, wyciągają chwasty ...

W sytuacjach, o których wspominam, nawet chiński mini-ciągnik nie był dostępny dla najbardziej skromnych odcinków ... i nie chcieliśmy, aby projekt zmonopolizował zamożniejszy (w tym czasie były już importowane) w Namibii)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 25/11/14, 21:47

Ogólnie rzecz biorąc, ciągły ruch ma słabsze skutki (mówię o skali siły ludzkiej), ale mniej marnotrawstwa energii: kopanie jest przydatne, gdy mamy do czynienia ze zwartą glebą lub stałymi chwastami, ciągnięciem lub pchanie pozwala uniknąć niepotrzebnych i „pustych” ruchów, jest bardziej odpowiednie do pracy powierzchownej i powtarzane z regularną częstotliwością.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/11/14, 22:42

Witam Did67

Did67 napisał:Nie, uspokój się ...

Nie powinienem był pisać „gorąco” ...

Uderzyła mnie reakcja Flytoxa, nawet z buźką sygnalizującą, że miał to być humor, w następstwie pomysłu Ahmeda, by wykorzystywać ludzi.


Przepraszam, że cię uderzyłem (również gorąco), chodziło o to, aby nie oczerniać w taki czy inny sposób tych, którzy zarabiają na skorupie siłą ramienia (dosłownie), ale kiedy ja Widziałem maszynę na wideo, od razu uznałem ją za coś bardzo nieefektywnego i zupełnie nie nadającego się do użytku w „krzakach”. Siła wypracowana przez człowieka jest już bardzo mała, a jaka moc użyteczna pozostaje na końcu między przekładnią, łańcuchami, zębatką i innymi bardzo dużymi oponami? Możemy zrobić znacznie lepiej, o wiele prościej i wydajniej, jak jasno określiłeś powyżej. Niewolnictwo sprawia również, że ludzie wierzą, że staramy się im pomóc, zmuszając ich do szukania złych rozwiązań. (dotyczy wszystkich bez wyjątku).

W sytuacji „krzaka” prostota nie ma sobie równych jak na tego rodzaju narzędzie, a najbardziej genialne pomysły zyskują na wartości dopiero po sprawdzeniu sytuacji, w terenie i po pewnym czasie. … Nie widziałem, że zostało to udokumentowane… Trudno mi wpaść w ekstazę z powodu „rzeczy”, którą uważam za źle „przemyślaną”, nawet jeśli przemawia do mnie idea polepszenia losu tych, którzy walczą. ..
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 26/11/14, 11:28

Crabine7 napisał:Dobry wieczór, właśnie zobaczyłem (na Facebooku) „cykl kultowy”, który doprowadził mnie do tego linku http://farmhack.net/tools/culticycle
Maszyna na dłuższą metę wydaje się delikatna, a co z tego typu maszyną?
Czy robimy je we Francji? (proszę link).
...

Witam,

Podobny temat z ekonologii budowy maszyny rolniczej „z ludzkim silnikiem” otworzyłem po wspólnym dniu pracy na ziemi we wspólnym ogrodzie: było nas około dwudziestu ochotników, którzy przybyli, aby pomóc zlewce pole w powierzchnię przed siewem.

Większość z nas przyjechała rowerem i pomyślałem, że sportowe walory tych wolontariuszy mogą być przydatne do pracy na lądzie, zwłaszcza że wielu z nich wyposaża się teraz w rowery elektryczne.

Krótko mówiąc, chodzi o zbudowanie małego podwozia z 3 lub 4 kołami rolniczymi, za którymi zawieszamy narzędzie rolnicze: siewnik, brona, lemiesz, kosiarka itp.

Rowery byłyby zamocowane na tym podwoziu (od 1 do 4 rowerów) dzięki istniejącemu systemowi pozwalającemu na korzystanie z jego motocykla w mieszkaniu, i umożliwiłby przyspieszenie maszyny, ale także obrócenie koła bezwładnościowego, które magazynowało energię aby przywrócić go w najlepszym momencie ...

Pomimo wątpliwości wyrażonych przez niektórych, jestem przekonany, że taka maszyna byłaby skuteczna i dodałaby odrobinę współpracy dostępnej dla wszystkich: niektórzy wolontariusze jeżdżą na rowerze od lat i są w domu. czuć się komfortowo na kierownicy; z drugiej strony zbieranie ziemi ręcznie lub posługiwanie się kosą jest trudniejszym i niewygodnym gestem.

Ten projekt jest aktualny, ale brakuje mi środków.
W tej chwili jestem nadal w fazie badań i odzyskiwania materiałów. Odzyskałem już małą przekładnię samobieżną, która wydaje się interesująca, aby wyposażyć tę maszynę rolniczą w przyszłości oraz różne stare narzędzia rolnicze w przyczepność zwierząt. YAPLUKA!


Edytuj:
Właśnie znalazłem debatę na temat projektu produkcji maszyny rolniczej z ludzką energią (temat, który otworzył również dodatkowy aktywny temat: Siew bezpośredni VS Orka)

https://www.econologie.com/forums/materiels- ... 13225.html

już 8 miesięcy!


... i podam ten interesujący link do kultowy czy wydaje się wystarczająco skuteczny: https://www.youtube.com/watch?v=C4u87VhYFV0
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Marcel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 22/12/04, 15:49
Lokalizacja: 84




przez Marcel » 26/11/14, 13:38

Brak opinii na temat zasady wyciągarki ????
Obraz
Wydaje mi się, że jest ekonomiczny materiałowo i bardzo prosty w technologii. Zmień role, abyś nie zawsze pracował nad tymi samymi grupami mięśni. Możliwość pomnożenia ludzi w przyczepności za pomocą kilku pedałów dla jednej osi. Nawet podwozie może być wykonane z drewna. Nie potrzeba kół. Pozycja ergonomiczna (do poprawy w stosunku do obrazu). Łatwy do zakotwiczenia (możliwy balast) ...
Ale, jak mówi Ahmed, musi istnieć adekwatność między obiektem a pożądanym celem: w zależności od powierzchni, zastosowanego narzędzia, charakteru gleby ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 26/11/14, 15:02

Jeśli chcesz zdobyć moc. Niemal nawet podwojony, wychylasz się z krzesła, zastępujesz go woreczkiem ziemniaków i każesz mu ciągnąć, również wciągarkę.

Przy odrobinie szczęścia wystarczy, aby zoptymalizować moc roboczą, a tym samym ją podwoić.

Lepiej, po dniu pracy możesz spać spokojnie. powinna wcześnie iść spać.
: Chichot:

Nie, ale poważnie, nie jesteśmy już w epoce kamienia łupanego.
Do tego rodzaju prac są zwierzęta pociągowe.
Gorzej dla ciągników, mały ciągnik 35-45 koni mechanicznych. Z olejem do smażenia jest idealny. A olej roślinny jest wszędzie.

Czasami zastanawiam się, czy są tacy, którzy celowo sugerują urojenia. Szczerze mówiąc, czasami czuję się zniechęcony czytaniem niektórych z nich. Aby uwierzyć, że mieszkają w mieście, nigdy nie widzieliśmy, co oznacza internet. Na początek nie najgorsze i uczyniło to ich rzeczywistością. Faceci powinni pomyśleć o wyjściu na zewnątrz. Kultywuj kawałek ziemi i konkretnie wiedz, o czym mówisz. Tylko przestań, nonsens na temat wieczystego ruchu, kultura pól z bobonne na wózku inwalidzkim i inne przysmaki.

Nadal dobrze jest trochę odpuścić. Czytałem ci od miesięcy i zaczynałem się upijać. Powiedzieć to wcześniej forum stosunkowo poważny.
0 x
Marcel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 22/12/04, 15:49
Lokalizacja: 84




przez Marcel » 26/11/14, 17:49

Trochę się zgadzam i wcale się nie zgadzam.
Zadałem ten problem w związku z postawioną kwestią zastosowania w bardzo niekorzystnej sytuacji, odkładając na bok rozwiązania krajów uprzemysłowionych.

Następnie osobiście mam dobry ogród o powierzchni 800 m2, z czego połowa znajduje się na trawniku + sad, a druga na polu warzywnym. Mam mały dyszel. Ale używam go tylko dwa razy w roku. W rezultacie jest nadal rozkładany z powodu suchych uszczelek. Spieprzę to komuś. Wiele razy nie chcę tego wyjmować i kopać. Ale to nie jest bardzo przyjemne, a wraz z nadchodzącym wiekiem coraz mniej pragnę złamać mi plecy. Proste i ergonomiczne rozwiązania zawsze mnie interesują. Drogie i nieporęczne narzędzia mechaniczne nie są odpowiednie dla zarządzanej przeze mnie powierzchni. Jest to szczególnie to, co musisz zobaczyć. Więc nie mieszkam w mieście, nie ekstrapoluję, mówię o swoim codziennym życiu. Nie chcę robić bobonne pracy. Moja żona zasługuje na szacunek.
Olej do smażenia jest tak, ale gdy jest mniej oleju, może być bardziej skomplikowany. A jeśli istnieje sposób, który wolę umieścić w samochodzie, który jest dla mnie bardziej przydatny niż kosiarka.
Mnie też i znacznie częściej zdarza mi się pedałować sportowo, moja słodka też, kiedy robi aquabike, więc opłacanie mojego wydatku energetycznego „w dobrym zdrowiu” nie wydaje mi się totalnym idiotyzmem.
Ale każdy ma swój sposób widzenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/11/14, 18:21

1) Do waszych ogrodów, w naszych klimatach, zapraszam do przeczytania tego:

https://www.econologie.com/forums/post279520.html#279520

Uprawa jest po prostu bezużyteczna i całkowicie szkodliwa!

W suchym klimacie, odkąd eksperymentowałem, inaczej jest produkować „biomasę” do pokrycia ziemi!

2) Za „kraje południowe”, jak mówią, aby nie denerwować biednych, w tych biednych krajach są biedni i bogaci ...

Biedni w tych biednych krajach są naprawdę biedni. Tak biedni, że nie są w stanie utrzymać zwierząt pociągowych ... Nie mówię o zakupie traktora ... Wydaje się, że kilku uciekło.

Chciałbym przypomnieć, że ten wątek rozpoczął się od dyskusji dotyczącej Burkina Faso:

Maszyna na dłuższą metę wydaje się delikatna, a co z tego typu maszyną?
Czy robimy je we Francji? (proszę link).
Jestem bardzo zainteresowany Burkina Faso, aby dać ujście naszym kowalom



Przepraszam, że wrócę do tego, jeśli jeszcze niektórym to umyka: nazwanie go „niepoważnym” [nie mówię o zdjęciu hippisów poniżej] przez ludzi, których rozumowanie wydaje się być takie: „oni nie nie ma chleba, biedni ??? Bądźmy poważni: musimy im tylko sprzedać bułeczki! ” [jeśli mogę z grubsza sparafrazować słynną królową] ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 26/11/14, 19:15

Dzięki, zrobił, dla odpowiedniej aktualizacji.

Niektóre rośliny akceptują uprawę w trudnych warunkach (jatrofa i na pewno wiele innych ...) i mogą zapewnić pokrycie gleby.

Brf również działa, ale należy go rozumieć bardziej pod względem wkładu organicznego, gdy występuje termit: gałęzie są zakopane i zmniejszone bez potrzeby niszczenia!

Krótko mówiąc, możliwe są rozwiązania, pod warunkiem, że wyjdziemy z założonych pomysłów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 26/11/14, 19:18

Did67 napisał:2) Za „kraje południowe”, jak mówią, aby nie denerwować biednych, w tych biednych krajach są biedni i bogaci ...

Biedni w tych biednych krajach są naprawdę biedni. Tak biedni, że nie są w stanie utrzymać zwierząt pociągowych ... Nie mówię o zakupie traktora ... Wydaje się, że kilku uciekło.

Chciałbym przypomnieć, że ten wątek rozpoczął się od dyskusji dotyczącej Burkina Faso:

Maszyna na dłuższą metę wydaje się delikatna, a co z tego typu maszyną?
Czy robimy je we Francji? (proszę link).
Jestem bardzo zainteresowany Burkina Faso, aby dać ujście naszym kowalom



Przepraszam, że wrócę do tego, jeśli jeszcze niektórym to umyka: nazwanie go „niepoważnym” [nie mówię o zdjęciu hippisów poniżej] przez ludzi, których rozumowanie wydaje się być takie: „oni nie nie ma chleba, biedni ??? Bądźmy poważni: musimy im tylko sprzedać bułeczki! ” [jeśli mogę z grubsza sparafrazować słynną królową] ...


Mówiąc o biednych ludziach od biednych, aby naprawić rząd wielkości nędzy. Dzieje się tak w Burundi w latach 2011–2013. Moja córka przeprowadza (humanitarną) ankietę z Batois (najbardziej wydziedziczoną mniejszością) i spotyka kobietę-matkę z dużej rodziny, która wyjaśnia jej życie w Burundi (Naprawdę za mało, żeby to zrobić zazdrosny :zmarszczyć brwi: :| ) Itd ....

Minęło kilka miesięcy bez wiadomości, a potem znów się spotykają. Burundyjczykowi trudno jest powiedzieć, że wszystko idzie dobrze ... w międzyczasie straciła 2 dzieci z malarią ...ponieważ nie mogła znaleźć około 2 EUR na dziecko na leczenie, które mogło je uratować. Kiedy dotarło trzecie dziecko tej kobiety, bardzo zjednoczona wioska spotkała się i zapisali się na leczenie, najwyraźniej dziecko uciekło.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 183