elektroliza poprawiła

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 28/07/06, 14:11

Tak, efekt baterii pojawia się właśnie z powodu obecności gazu na elektrodach. Tlen z jednej strony i wodór z drugiej sprawiają, że 2 elektrody stają się ogniwem paliwowym.

Bardzo łatwo to sprawdzić, po prostu umieść rezystor bocznikowy szeregowo na elektrodach i umieść oscylator na jego zaciskach, aby zobaczyć, jak zachowuje się prąd. Następnie równoważymy 1 V na elektrodach: Widzimy szczyt prądu, dowód na to, że zachodzi elektroliza i że wytwarzany jest tlen i wodór. Następnie prąd spada, aż do całkowitego zera. Niewielka ilość gazu, która została wyprodukowana, wystarcza do ustalenia efektu baterii, dlatego napięcie zasilania 1 V nie jest wystarczające, aby prąd mógł dalej krążyć.

Aby więc zwiększyć wydajność elektrolizy, należy obniżyć napięcie zasilania, a tym samym skutecznie wyeliminować lub zredukować efekt baterii. W rzeczywistości możemy zrobić tak, jak mówisz, znaleźć sposób na usunięcie gazu z elektrod lub upewnić się, że zawsze masz tyle samo tlenu i wodoru na 2 elektrodach (w tym przypadku nie ma efektu baterii, ponieważ elektrody mają identyczną konsystencję). To, czego próbowałem z moim doświadczeniem w odwracaniu polaryzacji, i faktycznie możemy krążyć prądem pod wyjątkowo niskim napięciem. Ale problem polega na tym, że przy odwróconej polaryzacji jest tak, jakby doszło do zwarcia elektrod i gaz, który powstał tuż przed, został zużyty!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 28/07/06, 14:15

Jean-do: najlepiej jest poszukać najbliższego sprzedawcy złomu.
Tutaj kupuję stal nierdzewną, około 2 € za kilogram
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/07/06, 17:56

anioł napisał:W latach 80-tych wprowadzono „prostą” metodę wytwarzania wodoru do zasilania silnika samochodowego:

do „wychwytywania” wodoru zastosowano maser + 2 pierścienie wzbudzające + 2 metalowe membrany.
http://www.ovni.ch/~kouros/voiture.htm
: Chichot:


co to jest ten maser?
„przyspiesza rozkład, który jest bardzo powolny przy użyciu 2 elektrod”.
z wodą destylowaną to małe pudełko z membranami wyprodukowanymi w Japonii tworzy i monitoruje rozkład na wodę + wodór.
maser: „wzmocnienie mikrofal przez wymuszoną emisję promieniowania”.

jak to, co elektronika jest nadal kluczowym elementem! ... realizujemy to również dla komórki joe, aby przejść do etapu 3 ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/07/06, 21:46

Przepraszam za lądowanie „jak nowe dziecko” w forum : Od jednego lub dwóch tygodni przeszukuję strony francuskojęzyczne i anglojęzyczne dotyczące elektrolizy w celu przeprowadzenia eksperymentalnego elektrolizera.
Poszedłem więc zobaczyć na moich starych lekcjach i myślę, że zrozumiałem, dlaczego elektrolizer Meyera działa (dobrze) i prawdopodobnie również w Moreau

Ani obskurantyzm, ani pseudonauka, ani ezoteryka.

1) ogniwo Meyera w rzeczywistości stanowi kondensator o pojemności 0,15 μFarada składający się ze ścianek ogniwa i dielektryka o grubości około 1 mm i stosunkowo wysokiej przenikalności dielektrycznej składającej się z wody czysta. (względna przenikalność dielektryczna wody = 80, wytrzymałość dielektryczna 50 do 100 kV na centymetr, rezystywność rzędu gigaomów na metr)
2) Rezystywność kondensatora 0,15 µF przy 1 MHz wynosi około 1 lub 2 omów (co daje nam dobre 10-15 amperów przy 13,8 wolta).

A priori przeżywaj elektrolizę czystej wody pod wysoką częstotliwością, która uwalnia nas od elektrolitu i poważnie upraszcza konserwację urządzenia. (Szczerze mówiąc, chlorator ze stali nierdzewnej, który ma kilka godzin pracy, to szczerze mówiąc i za cenę platyny: czy kiedykolwiek zdałeś sobie sprawę, że pokrycie 33 cm² platyny w 30 µm wymaga cm21 metalu lub XNUMX gramów!)

Moim zdaniem jest to dalekie od teorii częstotliwości rezonansowej wody. (Może istnieć, ale jeszcze nas tam nie ma)

Tak, ale konieczne będzie również krążenie pęcherzyków w celu wydobycia gazu!

Cóż, u Meyera jest to bardzo proste: ściany kondensatora przyciągają się nawzajem: komórka zachowuje się jak przetwornik ultradźwiękowy pod wpływem impulsów THT. Powyżej pewnego napięcia powoduje zwarcie kondensatora i wraca do zera. Pod wysokim napięciem zaangażowane siły są dość gwałtowne. Nie wiem, jak Moreau to robi, może włożył do swojego urządzenia przetwornik ultradźwiękowy, chyba że użyje jaźni działającej jako autotransformator.

Cięcie napięcia jest teraz bardzo proste dzięki tranzystorom mocy Mosfet, których wydajność jest marzeniem dla tych, którzy znali pierwsze tranzystory w latach 60. Kontrolę tranzystorów mocy należy powierzyć bardziej nowoczesnym obwodom niż 555 lub 556, których szczyt osiąga przy 200 kHz. Możesz zrobić bardzo prosty multiwibrator za pomocą 4093, kondensatora i rezystora. (i dlaczego nie programowalny obwód, jak sugeruje etykieta ASIC, która pojawia się na zdjęciach urządzenia Moreau)

Przyłączam się do teorii Moreau, kiedy mówi, że kontroluje ucieczkę termiczną, co można zrobić dość łatwo, zmniejszając częstotliwość, gdy prąd staje się zbyt wysoki, na przykład po zanieczyszczeniu elektrolitu dielektryka. Uważam jednak, że elektrolizer musi być wyposażony w klixon bezpieczeństwa (jak w zmywarkach i pralkach) oraz membranę zrywającą i/lub wyłącznik ciśnieniowy. Zawory zwrotne też wydają mi się przydatne.

To, czego jeszcze nie udało mi się ustalić, to to, czy bardziej interesujące jest umieszczenie ogniw równolegle, zwiększenie pojemności (kondensatora) zespołu i odpowiednie zmniejszenie częstotliwości roboczej lub ustawienie ich szeregowo, aby uzyskać najlepszą wydajność elektrolizy / straty w dżulach uzyskane podczas elektrolizy między 1,23 V a 1,47 V.



Nie jestem również bardzo przekonany tym 1,23 V, ponieważ w testach przeprowadzonych pod czystym prądem stałym z elektrolitem (2 do 28% NaOH), dostaję tylko bąbelki z 2,2 , 2,3 - XNUMX V.

Teraz pozostaje znaleźć prosty i niezawodny sposób, aby zapobiec sondom Lambda z… bren.

Egzotyczny obwód Meyera przez alternator wydaje mi się bezużyteczny i mógłby zostać zastąpiony dławikami wysokiej częstotliwości, jeśli wysokie napięcie jest niezbędne (co nie uważam, w przeciwnym razie urządzenie Moreau nie działałoby)

Okej, teraz zamknij nowego faceta, starzy faceci, co myślisz o mojej prozie?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 29/07/06, 11:14

jonule napisał:
anioł napisał:W latach 80-tych wprowadzono „prostą” metodę wytwarzania wodoru do zasilania silnika samochodowego:

do „wychwytywania” wodoru zastosowano maser + 2 pierścienie wzbudzające + 2 metalowe membrany.
http://www.ovni.ch/~kouros/voiture.htm
: Chichot:


co to jest ten maser?
„przyspiesza rozkład, który jest bardzo powolny przy użyciu 2 elektrod”.
z wodą destylowaną to małe pudełko z membranami wyprodukowanymi w Japonii tworzy i monitoruje rozkład na wodę + wodór.
maser: „wzmocnienie mikrofal przez wymuszoną emisję promieniowania”.

jak to, co elektronika jest nadal kluczowym elementem! ... realizujemy to również dla komórki joe, aby przejść do etapu 3 ;-)


to prawda, że ​​znam tę stronę od dawna z tym systemem, ale tak naprawdę nie rozumiem systemu, aw Internecie jest bardzo niewiele innych szczegółów.

Poza tym prawie nikt nie umie używać lasera z Meyerem więc maser w tym układzie...

może być tak, że ten system jest prostszy niż Meyer, ale… moim zdaniem za mało szczegółów, aby wielu mogło być zainteresowanych.
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 29/07/06, 11:30

do słonia

witam was mała nowa.

Jesteś tutaj mile widziany.

Twoja proza ​​jest interesująca zwłaszcza dlatego, że przynosi nowy punkt widzenia, nową wizję systemu Meyera.

Cóż, to prawda, że ​​​​tutaj trochę dryfujemy w porównaniu z oryginalnymi postami nlc, ponieważ omawialiśmy tam ulepszoną klasyczną elektrolizę, ale wszystko jest względne, ponieważ według Ciebie metoda Meyera nie jest tak egzotyczna.

W każdym razie nie zamierzam sprawdzać wszystkich twoich twierdzeń (fizycznych), ponieważ jesteś bardziej bystry ode mnie.

Niemniej jednak twoja analiza działania komórki Meyera jest interesująca. Nigdy nie wyobrażałem sobie tego w ten sposób.
Zgadzam się też z Tobą co do tego, że trzeba umieć pozbyć się alternatora...

Z drugiej strony, o ile mi wiadomo, Moreau nigdy nie powiedział, że odtworzył system Meyera, a raczej swój własny system z kilku innych systemów (patentów) i licznych testów. (może być w stanie potwierdzić, bywa od czasu do czasu).

W każdym razie miło jest podzielić się z nami swoimi przemyśleniami. Jestem przekonany, że elektroliza z wyjątkową wydajnością jest możliwa (Meyer, Kanarev, Puharich...)

@+
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

były ekonomista, nowy eksperymentator




przez Capt_Maloche » 29/07/06, 12:28

Uff! Właśnie dotarłem do 66 stron, gratulacje za testy i linki;

Samo sprawdzenie, czy „rozszczepienie wody przez HF” zajęło mi 1/4 godziny
http://www.ecosustainablevillage.com/us_patents.htm
rzeczywiście było oszustwem.

Używam mojej karty dźwiękowej jako generatora częstotliwości i wejścia mikrofonowego dla oscyloskopu; Analizator czasu rzeczywistego (RTA); na wyjściu audio podłączyłem wzmacniacz hi-fi, który pozwala mi na wyjście 60V poniżej 2A max.

Obraz

Obraz

Obraz

Program w postaci pliku ZIP jest dostępny pod adresem
https://www.econologie.com/forums/public2/Ca ... 12.zip.jpg

Polecam ten mały program, który pozwala na edycję kształtu sygnału,
z drugiej strony, biorąc pod uwagę zniekształcenie sygnału odczytywanego przez "oscillo", muszę nie mieć świetnej karty dźwiękowej, więc musiałem umieścić diodę zatrzymującą sygnały ujemne.

Dobrze, to bezpośrednio wynik: koniecznie nie działa tak, jak wskazano; chodziło tylko o potwierdzenie

przy 5 V i 0,5 A dostaję niefortunne bąbelki na wszystkich częstotliwościach i tylko wtedy, gdy dodam trochę kwasu chlorowodorowego.

Nawiasem mówiąc, słynna częstotliwość rezonansowa wody, która ma być zastosowana do zespołu odpowiadającego kamertonowi, wynosiłaby 42800 Hz, Jean de Pimpol, 78-letni Francuz, przetestowałby to z powodzeniem.

Różne harmoniczne testowane przez Dana Danfortha, byłego kontakt z Meyerem, to:
8 Hz
14 372
14 476
15 517
21 715
28 752
35 840
47 920
71 881
43 430
143 762

Określa, że ​​minimalne napięcie musi wynosić 1500 V

Testowałem częstotliwości do 20 kHz na pojedynczej celi 6x11 cm z różnymi kształtami sygnału i przy napięciach 400 V, nic więcej niż napięcie stałe. 1500V może?

Ale moja karta dźwiękowa nie może próbkować więcej niż 20 Khz
Myślę, że montaż zaproponowany przez słonia może być rozwiązaniem do eksperymentowania z tymi napięciami

Nie mogłem odtworzyć schematu Meyera na poziomie obwodu pompowania ładunku, nie poświęciłem czasu na stworzenie cewek o wskazanej liczbie zwojów.

Nie jestem wystarczająco kompetentny w elektronice, ale jeśli jestem inżynierem elektronikiem forum mógł przeanalizować podstawowy diagram Meyera i potwierdzić, że pompowanie jest możliwe, będę mu wdzięczny.

Cześć

Pascal
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Wpraw wodę w wibracje




przez Capt_Maloche » 29/07/06, 12:31

PS

Jeśli rzeczywiście jest to rezonans, dlaczego po prostu nie „wibrować” wody za pomocą systemu mechanicznego? oprócz elektrolizy

Zasada działania myjek ultradźwiękowych

Pascal
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
tof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 10/11/04, 23:21
Lokalizacja: Paris RP południe




przez tof » 29/07/06, 15:35

Jeszcze w temacie małych pęcherzyków, które nie ulatniają się wystarczająco z elektrod, nikt (NLC ?) testowane tylko z tym, co jest sugerowane w post na MHD ?
Tam znajdujemy w szczególności link. Nie przeczytałem wszystkiego (byłem mocno spóźniony z planem, który starałem się nadrobić na czytaniu forum ekonologii!!, spędziłem tam noc i prawie mi się udało. Gratulacje dla Christophe'a i wszystkich innych!)
Mogłoby być la rozwiązanie!!, prawda?

A+

tof
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/07/06, 22:06

cóż, znowu muszę mieć splątane pędzle, naciskając przycisk „qy'y'y nie powinno”

da capo, jak mówią w muzyce.

w kpt. Maloche

dziękuję za wykonanie testów, ale nie trzaskaj swoim pięknym wzmacniaczem, włóż szeregowo bezpiecznik 1,5 A.

testy z 2 miedzianymi rurkami w butelce Evian nie działają niezależnie od częstotliwości: niewystarczająca pojemność.

pojemność kondensatora jest bezpośrednio związana z powierzchnią okładek i jakością dielektryka oraz odwrotnie do odległości między powyższymi okładkami.

rezystancja (impedancja) między tymi twornikami maleje wraz z częstotliwością, dlatego: kondensator 100 µFarad przewodzi prąd o stosunkowo niskiej częstotliwości (tak dzieje się we wzmacniaczach i przedwzmacniaczach LF), z drugiej strony w VHF kondensator o wartości kilku pF będzie zachowywał się praktycznie jak zwarcie.

dlatego ogniwo Meyera poniżej 1 MHz będzie miało rezystancję od 1 do 2 omów.

twój kondensator jest za mały i może twoje płytki są zbyt daleko od siebie

twoja częstotliwość jest 50 razy za niska, do danych, które przekazujesz, obliczam 212 omów, więc mniej niż 50 mA

Wstrząsy wysokonapięciowe wywołują efekt mechaniczny, ale pozostaje to do zbadania, częstotliwość, której należy użyć, wynosi około 45 kHz, aby uniknąć cierpienia zwierząt domowych
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104