Minimalna wysokość sufitu podwieszanego dla wpuszczanych punktów LED

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
macspyre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/04/14, 20:52

Minimalna wysokość sufitu podwieszanego dla wpuszczanych punktów LED




przez macspyre » 28/04/14, 23:00

Witam wszystkich.

W ramach projektu remontu mojego przyszłego domu szukam rozwiązań oświetleniowych opartych na punktach wpuszczanych (żarówki tutaj https://www.econologie.com/shop/ampoules-led-c-90 )

Mieszkanie jest dwupoziomowe z widocznymi belkami stropowymi, którego wysokość na piętrze jest ograniczona do 1.95 m pod belką i 2.20 m pod sufitem.

Obecny sufit to podwieszany sufit z płyt kartonowo-gipsowych przyklejony do górnej kondygnacji, którego grubość wynosi 6 cm.

Pomysł polegałby na wykonaniu drugiego sufitu podwieszanego pod istniejącym, zaizolowanym wełną mineralną, w którym miejsca byłyby zagłębione, starając się maksymalnie ograniczyć wysokość.

Mógłbym o tym poczytać forum na tematy sięgające 2011 r., że diody LED były wymagane w taki sam sposób, jak spoty halogenowe do wentylacji, aby uniknąć przegrzania.
Głupio wierzyłem, że diody się nie nagrzewają. Przepraszam :-)

Czy znasz wysokość szczeliny niezbędnej między sufitami podwieszanymi, a jeśli tak, to czy w celu jej zamknięcia można byłoby wykonać otwory otwornicą w stropie ze styropianu, aby odzyskać 6 cm?

Poza tym widziałem wyjątkowo płaskie spoty LED (tzw. Slim) wyposażone w zewnętrzny zasilacz i wymagające jedynie 35 mm próżni na suficie.
Czy to nowość na 2014 rok, która spełniłaby moje potrzeby, czy odurza?

Z góry dziękuję za światła! : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/04/14, 13:20

Witaj tutaj!

Tak, żarówka LED również się nagrzewa, zwłaszcza na poziomie diod (y).

Zasadniczo musimy rozproszyć 10 razy mniej kalorii ... ale musimy je wszystkie rozproszyć, jeśli nie przegrzanie, z ryzykiem, które może to wywołać. Na przykład ten model zużywa 3.4 W dla odpowiednika halogenowego 35 W: https://www.econologie.com/shop/ampoules-led-c-90

Dobre rozpraszanie zapewni wydłużoną żywotność żarówki.

Aby więc nie ryzykować, zamontowałbym żarówki ledowe jak żarówki halogenowe. Nadmierna utrata ciepła na reflektorach, która znacznie zmieni bilans ogrzewania.

Dla halogenu norma podaje, jak sądzę (do sprawdzenia), że ma on średnicę rzędu 1 cm (a więc otwór 60 mm) i około 10 cm głębokości. Uważam, że izolacja pionowa (nawet po XNUMX cm) jest zabroniona nawet w przypadku halogenów ... zwłaszcza w przypadku podłogi drewnianej. Do weryfikacji lub potwierdzenia przez inne opinie ...

Z drugiej strony, czy na pewno chcesz mieć wbudowaną wersję? Widoczne miejsca pozwoliłyby na doskonałą izolację sufitu podwieszanego i byłyby łatwiejsze do zainstalowania. Pozwala to również na lepszą orientację plam, a tym samym mniej punktów świetlnych ... a zatem mniej inwestycji.

W przeciwnym razie w twoim przypadku byłoby również rozwiązanie taśmy ledowe które stały się bardzo przystępne cenowo i które mogą dać ładny efekt na belkach. Oto model 5m / 1000 Lm, w którym znajduje się sklep forums mniej niż 30 € za 17W led: https://www.econologie.com/shop/ruban-f ... p-532.html Możemy teraz nawet ustawić ściemniacz: https://www.econologie.com/shop/variate ... p-534.html

Tyle mojej opinii ...

ps: aby poznać liczbę żarówek, możesz spojrzeć na liczby tutaj zalecane-obliczenie-mocy-oświetlenia-liczby-żarówek-t10868.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 02 / 15, 12: 44, 2 edytowany raz.
0 x
macspyre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/04/14, 20:52




przez macspyre » 29/04/14, 17:15

Dziękuję za te odpowiedzi Christophe.

Kontynuowałem czytanie wielu twoich tematów forum. To bardzo wzbogaca! Niezła inicjatywa :-)
W szczególności Twój test porównawczy halogenów, diod fluorescencyjnych i SMD.

Jeśli dobrze rozumiem i jeśli nic się nie zmieniło od czasu napisania Twojego artykułu, to czy żarówki SMD nagrzewają się najmniej dla równoważnego oświetlenia? Wyczytałem, że te diody LED mają tę szczególną cechę ogrzewania niż inne typy diod LED.

A jeśli chodzi o kąt plamki, to kiedy mówi 120 °, czy to naprawdę 120 ° przy pełnej mocy?
Wszędzie widzę, że kąt często wynosi około 30-45 ° max. Jestem zdumiony taką różnicą.


Aby odpowiedzieć na Twoje pytania

Chodzi o to, aby całe mieszkanie oświetlać wyłącznie zagłębionymi punktami.
Kwestia rodzaju żarówki staje się zagadką ze względu na wszystkie ograniczenia techniczne i zgodność z normami.

Dlaczego wpuszczany? Ponieważ uważam, że jest to znacznie bardziej zintegrowane z naszym mieszkaniem (mówiąc estetycznie) niż reflektory lub lampy sufitowe, a ponieważ przerabiamy całą sieć elektryczną, a ta ostatnia przechodzi przez sufit, nowy sufit podwieszany musi być zamontowany ze wszystkich stron. Sposoby . Więc niestety nie zmieni to zbytnio mojego budżetu :-(

Nie przeszkadza mi to w planowaniu montażu regulowanych reflektorów wpuszczanych w miejscach, aby trochę pobawić się oświetleniem pośrednim.



Jeśli chodzi o tasiemki led, to zaskakuje mnie Wasza propozycja, o której przyznaję nawet nie przeszła mi przez myśl, dlatego uważam ten produkt za nastrojowe oświetlenie.

Dlatego wznawiam Twój artykuł na temat konwersji lumenów na luksy w celu obliczenia liczby żarówek (to również na tej stronie znalazłem Twoją witrynę. Dzięki Google!)

Na przykład moja łazienka o powierzchni 11,4m2:
720 lm * 11,4m2 = 8208 lm

W przypadku żarówki Elix SMD (pobór mocy 3.4 W) dałoby to
8208/240 lm = 34 W lub 10 reflektorów

W przypadku elastycznej taśmy 300 led (moc 3.4 W / m) daje to zatem 10 mb.

Czy to jest to ?


Jeśli tak, to zasługuje na refleksję, nie wyobrażałem sobie takiego rozwiązania ...


Dziękujemy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/04/14, 20:04

macspyre napisał:A jeśli chodzi o kąt plamki, to kiedy mówi 120 °, czy to naprawdę 120 ° przy pełnej mocy?
Wszędzie widzę, że kąt często wynosi około 30-45 ° max. Jestem zdumiony taką różnicą.


Wersje smd 2014 są multililowane (ogólnie trochę wypukłe), co pozwala im tak szeroki kąt. Nie ma prawie żadnej różnicy kątów w porównaniu z konwencjonalnym halogenem

macspyre napisał:Aby odpowiedzieć na Twoje pytania

Chodzi o to, aby całe mieszkanie oświetlać wyłącznie zagłębionymi punktami.
Kwestia rodzaju żarówki staje się zagadką ze względu na wszystkie ograniczenia techniczne i zgodność z normami.


GU10 LED SMD to teraz dobry wybór ...

macspyre napisał:Nie przeszkadza mi to w planowaniu montażu regulowanych reflektorów wpuszczanych w miejscach, aby trochę pobawić się oświetleniem pośrednim.


Ach tak, musisz wybrać orientowalny, ale wpuszczony nigdy nie będzie miał takiej samej orientacji, jak klasyczne miejsce ...

macspyre napisał:Jeśli chodzi o tasiemki led, to zaskakuje mnie Wasza propozycja, o której przyznaję nawet nie przeszła mi przez myśl, dlatego uważam ten produkt za nastrojowe oświetlenie.


Tak było na początku, teraz możemy za jego pomocą stworzyć "użyteczne" oświetlenie, oczywiście pomieszczenie musi być odpowiednie, ponieważ oświetlenie jest tym samym bardziej rozproszone!

macspyre napisał:Dlatego wznawiam Twój artykuł na temat konwersji lumenów na luksy w celu obliczenia liczby żarówek (to również na tej stronie znalazłem Twoją witrynę. Dzięki Google!)

Na przykład moja łazienka o powierzchni 11,4m2:
720 lm * 11,4m2 = 8208 lm

W przypadku żarówki Elix SMD (pobór mocy 3.4 W) dałoby to
8208/240 lm = 34 W lub 10 reflektorów

W przypadku elastycznej taśmy 300 led (moc 3.4 W / m) daje to zatem 10 mb.

Czy to jest to ?


A więc podsumujmy: zalecane 720 luksów to już bardzo duża skala, ponieważ na 11,4 m² wymagałoby to nie 10, ale 34 spotów! Dla mnie to więcej niż wystarczająco!

200 Lux w łazience to więcej niż potrzeba, czyli około dziesięciu reflektorów 240 lm na 11m².

Potem sprawa jest subiektywna: kolor oświetlenia również odgrywa rolę!

macspyre napisał:Jeśli tak, to zasługuje na refleksję, nie wyobrażałem sobie takiego rozwiązania ...

Dziękujemy!


Tak, musimy teraz zobaczyć, jak zintegrować taśmę, aby uzyskać bardzo stałe oświetlenie.

Przykład: na szafce łazienkowej (powiedzmy o szerokości 1.2 m, 2m² oświetlenia przy 200 Lx = 400 Lm lub 4m liniowej do zainstalowania) należy wykonać 3 (= 3.6 m) przejścia, aby uzyskać wystarczającą moc oświetlenia.

Możesz go mieć w zimnym korytarzu (światło słoneczne): https://www.econologie.com/shop/ruban-fl ... p-531.html wiele osób woli białe oświetlenie w łazience ...
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 140