Gdybyś mógł mnie oświecić ...

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Damien Z
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 31/12/13, 15:15

Gdybyś mógł mnie oświecić ...




przez Damien Z » 31/12/13, 15:29

Voila, historia, w której trochę mnie oświecasz na jakiś temat.

Szukałem lamp Philipsa, bo chcę jakieś kupić.

Trafiłem na stronę, która oferuje wiele różnych lamp, ale szukam lamp o raczej ciepłym, a nie zimnym świetle. A które, gdy je wyrzucę, nadają się do recyklingu tak łatwo, jak to tylko możliwe.

Oto strona: xxxx

Nagle dotarłem na stronę, miałem wątpliwości i próbowałem zrozumieć, ale myślę, że najlepiej jest zapytać i skoro forum wydaje się aktywny ...

Proszę bardzo, z góry dziękuję za odpowiedzi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 31/12/13, 16:22

Jeśli chodzi o ciepłe światło, weź żarówki, których temperatura barwowa (stopnie Kelvina) jest mniejsza niż 3000.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Damien Z
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 31/12/13, 15:15




przez Damien Z » 31/12/13, 16:41

Ok, ale czy ktoś może mi podać podział różnych lamp, które Philips ma na stronie?

Na przykład różnica między świetlówką a innymi lampami ...? Wiem, że to może być ekstremalne pytanie, ale do tego czasu żarówka pozostawała dla mnie żarówką ... teraz chcę być tak ekologiczny, jak to tylko możliwe, zaczynając od codziennej konsumpcji :)
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 31/12/13, 17:38

Osobiście mam trochę dość świetlówek kompaktowych, które nie wytrzymują tak długo, jak powinny. Od tego czasu wymieniłem żarówki halogenowe, które zużywają więcej, ale są tańsze w zakupie, są mniej zanieczyszczające: fale elektromagnetyczne, rtęć ... ciepło rzekomo tracone jest odzyskiwane przez cały okres ogrzewania domu.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2973




przez Ahmed » 31/12/13, 18:12

To na pewno Damien Z, że jeśli chcesz oszczędzać energię, to nie tyle w dziedzinie oświetlenia musisz myśleć i działać najbardziej ...

Pozostając jednak w temacie, moim zdaniem należy faworyzować żywotność żarówek i to niekoniecznie zależy od trybu pracy, a raczej od jakości (lub jej braku!) Żarówek, podzespołów i dbałości o montaż .

Potrzebujesz także oświetlenia dostosowanego do zastosowania: rozproszone lub kierunkowe, chwilowe lub nie ...

Zajrzyj do sklepu z życzliwym inicjatorem tego forumznajdziesz wiele wyjaśnień: https://www.econologie.com/shop/
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124