Jednak wiatr! Generator motor elektryczny

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Jednak wiatr! Generator motor elektryczny




przez Grelinette » 27/11/13, 10:29

Lokalna firma specjalizująca się w e-rowerach (ta, która dostarczyła mi silniki w kołach i sterowniki do karetki hybrydowej) właśnie dała mi 5 starych ram e-rowerów z silnikami w kołach 24 V DC.
(albo brak sterownika, albo akumulator albo wiązka zdemontowana, reszta sprawna).

Obraz

Przetestowałem silniki kół, które działają dobrze, i zapytałem ich, czy te silniki kół mogłyby zostać użyte jako generator wiatrowy. Rzeczywiście, potwierdzili mi, że mają coraz więcej zamówień na mocne silniki kołowe VAE do projektów turbin wiatrowych i opowiedzieli mi o projekcie studenckim dotyczącym zaprojektowania osi pionowej turbiny wiatrowej, do którego dostarczyli najbardziej wydajny silnik- koło w swoim katalogu.

Ten studencki projekt otrzymał nagrodę za innowacyjność, biorąc pod uwagę wyjątkową wydajność turbiny wiatrowej zbudowanej...
(Mogę poprosić o więcej informacji, jeśli ktoś jest zainteresowany).


Korzystam z okazji, aby przedstawić wam nowy projekt turbiny wiatrowej, nad którym majstruję.
Nic nowego pod wiatr, ale zrobiłem już małe turbiny wiatrowe (3 i 5 łopat), które obracały się bardzo dobrze, ale nie wytrzymywały wstrząsu przy bardzo silnym wietrze z powodu prędkości obrotowej wirnika, która stała się tak ważna, że ​​łopaty były spadając!

Krótko mówiąc, do regulacji prędkości obrotowej ostrzy wykonałem bardzo prosty układ z małą sprężyną pociągową (od podstawy łóżka) tak, aby siła odśrodkowa mechanicznie i automatycznie zmieniała kąt padania ostrzy.
Przetestuję już ten system na małej plastikowej turbinie wiatrowej.

Obraz

Obraz

Jeśli wyniki małej turbiny wiatrowej będą rozstrzygające, przejdę do większych z tym 5-łopatowym wirnikiem (to noga stołka biurowego).
Obraz Obraz

Wyciąłem już łopaty w rurce pcv, uważając, aby kąt na końcu łopaty wynosił prawie 90° względem osi wiatru.
Obraz

Daje to:
Obraz


Czy możesz mi doradzić, jaki jest początkowy kąt podstawy łopat w stosunku do osi wiatru i które są w półokrągłym kształcie?

Małe pytania pomocnicze: jeśli silnik montowany na kole VAE okaże się wydajny dla małej turbiny wiatrowej, czy sądzisz, że system turbiny wiatrowej (maszt + wirnik z łopatami z systemem mocowania na ramie VAE) jest możliwy?
Na kempingu, jeśli zabierzesz VAE, byłoby interesujące użyć go w nocy jako generatora (bez demontażu), aby uzyskać moc i naładować akumulatory.

Czy możemy łatwo użyć złączy VAE do ładowania zewnętrznych akumulatorów bez dodawania elementów elektronicznych?...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 27/11/13, 10:43

0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 27/11/13, 11:05

Witaj !
Wolałbym to zobaczyć:
Obraz
dobrze wygładzone szlifierką;

w przeciwnym razie spójrz tutaj (kod 18573-22):
http://mon.danstagueule.fr.free.fr/NRJr ... 573-22.pdf
0 x
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 05/12/13, 23:17

witaj grelinetko

najbardziej satysfakcjonujące wyniki przy profilach „pustych” wydają się być ustawione pod kątem 4° na czubku ostrza.

dla prostoty :
ale im bardziej zwiększysz kąt padania na czubku łopaty, tym bardziej zwiększysz siłę nośną, a co za tym idzie moment rozruchowy, a wirnik wystartuje przy słabszym wietrze, ale z drugiej strony im bardziej maksymalna prędkość obrotowa będzie słabsza.

Im bardziej zwiększysz liczbę łopat, tym bardziej wzrośnie ogólna siła nośna, a tym samym moment obrotowy wirnika, ale tym bardziej spadnie jego prędkość obrotowa (przy danej prędkości wiatru).

P= C x V (moc = moment obrotowy x prędkość)

P jest podane przez powierzchnię tarczy wirnika (S = pi x r2)
, jest zatem określony przez średnicę wirnika lub rozpiętość łopatek, a nie przez liczbę łopatek, która określa tylko moment obrotowy wirnika.

nieustalona

voila
0 x
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 05/12/13, 23:31

Re komentarzy
joubliai, twój regulowany system „zmiennego tonu” jest prosty i sprytny!
ale bądź ostrożny, twoje 3 ostrza są mechanicznie niezależne, więc potrzebujesz 3 dokładnie identycznych sprężyn, w przeciwnym razie będziesz miał nierówne wyczucie czasu na 3 obracających się ostrzach, a zatem różne efekty, powodując znaczne wibracje, nawet niszczące ......

w związku z tym sprężyny do kalibracji, a masa i środek ciężkości łopatek identyczne (lub moment M łopatek identyczne)

lub konieczne jest połączenie 3 łopatek za pomocą korbowodów i posiadanie jednej centralnej sprężyny.Ale sprawa się komplikuje!!!
śledzić
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 06/12/13, 10:46

machaon napisał:Re komentarzy
joubliai, twój regulowany system „zmiennego tonu” jest prosty i sprytny!
ale bądź ostrożny, twoje 3 ostrza są mechanicznie niezależne, więc potrzebujesz 3 dokładnie identycznych sprężyn, w przeciwnym razie będziesz miał nierówne wyczucie czasu na 3 obracających się ostrzach, a zatem różne efekty, powodując znaczne wibracje, nawet niszczące ......

w związku z tym sprężyny do kalibracji, a masa i środek ciężkości łopatek identyczne (lub moment M łopatek identyczne)

lub konieczne jest połączenie 3 łopatek za pomocą korbowodów i posiadanie jednej centralnej sprężyny.Ale sprawa się komplikuje!!!
śledzić

Witam jaskółczy ogon i dziękuję za rady i komentarze.

Myślałem o połączeniu z korbowodami, ale już mam zamiar wypróbować system tak jak jest. Docelowo dodam urządzenie, aby wszystkie ostrza poruszały się jednocześnie pod tym samym kątem. Myślałem po prostu o dodaniu płytki z przodu wirnika z wydłużonymi ukośnymi otworami, które łączą ze sobą ostrza, tak jak poniżej:

Mała prędkość, łopaty blisko osi wirnika --------------------------- Duża prędkość, łopaty daleko od osi wirnika
Na czerwono na rysunku widzimy kołki zamocowane na rurkach łopatek, które powinny regulować jednoczesną odległość łopatek.
Obraz
Dzięki sile odśrodkowej łopatki odsuwają się od osi, a łącząca je między nimi okrągła płytka „powinna” ujednolicić ruch.

Nie mogę się doczekać, aby przetestować ten system, ponieważ 2 procesy regulacji prędkości wydają mi się komplementarne:
1) kąt padania zmian zmniejsza prędkość
2) ostrza oddalają się od osi, prędkość obrotowa jest dalej zmniejszana

Myślę (mam nadzieję), że turbina wiatrowa zmniejszy i ustabilizuje swoją prędkość w zależności od wiatru...

Aby poprawić całość, planuję mieć możliwość ręcznej regulacji podstawowego nachylenia ostrzy: dodam lub odejmę mały kąt w zależności od wydajności lub pożądanego zastosowania (wytwarzanie prądu => prędkość szybka, pompowanie wody = > mała prędkość).

Na koniec wypróbuję też nowy system: ponieważ wirnik turbiny wiatrowej jest wykonany z wpinanej osi koła buggy (patrz zdjęcie), zamierzam zrobić sobie 4 wirniki z różną liczbą łopatek (2, 3, 5, n blady), i które będzie mi łatwo naprawić zgodnie z użyciem.
Bardzo ciekawie zapowiadają się również testy prędkości, wrażliwości na wiatr i momentu obrotowego.
Obraz

Następnie musisz znaleźć sposób na przeniesienie napędu do generatora (24-woltowy silnik koła VAE). Myślałem o zastosowaniu prostego paska z kołami pasowymi: jedno na wirniku, drugie na osi koła silnikowego (przekładnia do pompy).
Rozmiar każdego koła pasowego pozwoli również na regulacje.
Mój weekend zapowiada się na majsterkowanie Obraz Obraz ,
i pełen niespodzianek Obraz, zwłaszcza, że ​​w tej chwili jest dużo wiatru.
Ciąg dalszy nastąpi ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/12/13, 16:10

noga wózka?
oś koła wózka?

jesteś super! =)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 06/12/13, 16:38

jonule napisał:noga wózka?
oś koła wózka?
jesteś super! =)

Dziękujemy!
po prostu trudniej jest teraz pchać wózek dziecięcy, który nie ma już kół… ale wkrótce wózek będzie hybrydowy jak wózek : Chichot:

...i żeby uzupełnić listę użytych przedmiotów egzotycznych:
- sprężyny trakcyjne w tubusach łopat pochodzą ze starej wiatrówki
- masztem elektrowni wiatrowej będzie latarnia uliczna (wysokość 6 m!)
- regenerator prądu, silnik koła roweru elektrycznego
- ostrza są w rurce pcv
- koła pasowe transmisyjne pochodzą z maszyny do ważenia
- Itp. ..

To nie jest recykling! : Mrgreen:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 17/12/13, 10:32

Oto mała turbina wiatrowa, którą zainstalowałem, aby przetestować system pod kątem zmiany orientacji łopat.
Obraz

Czekam teraz na wiatr, który podniesie się z silnymi podmuchami, aby zobaczyć, jak zachowuje się przy silnym wietrze.


Wracając do tematu: użycie silnika koła VAE, ta strona wyjaśnia dokładnie, jak zrobić turbinę wiatrową o pionowej osi z kołami rowerowymi i rurami z PVC. Wydaje się to dość proste do wdrożenia z silnikami kół VAE.
Obraz

To ciekawe małe wewnętrzne ostrza, których krzywizny są odwrócone w porównaniu do zewnętrznych ostrzy. Czy przynosi realne korzyści?
(Szczegółowa konstrukcja tutaj: http://mon.danstagueule.fr.free.fr/NRJr ... horiz.html )

Kolejny montaż z tą zasadą:
ObrazObraz

Jest też taka turbina wiatrowa z ciekawym profilem łopat, która wydaje się prosta w wykonaniu:
Obraz

Kiedy zaczynasz wyszukiwanie w Internecie od „pionowej turbiny wiatrowej”, liczba różnych modeli jest niewiarygodna. Niektóre są bardzo zaskakujące!

( https://www.google.fr/search?q=eolienne ... 24&bih=614 )

Zaskakujące, że nie dokonaliśmy jeszcze porównania wydajności tych różnych profili, w szczególności najczęściej reprodukowanych!...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 17/12/13, 10:40

Witryna do zobaczenia, szczególnie wideo na końcu strony (1mn):
http://burogu.makotoworkshop.org/index. ... nne/page/2
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113