Inteligentne siatki

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 03/12/13, 21:51

Ahmed napisał:...dobrym planem byłoby zmniejszenie znaczenia tych szczytów, zamiast dotowania ich przez użytkownika bez zmiany czegokolwiek.

Kompletnie się zgadzam ! Jak zatem możemy pomóc w lepszym rozdzieleniu naszych potrzeb? Wiemy już, że włączenie pralki w nocy wyeliminuje szczyty, ale jeśli jest tam także podgrzewacz wody (elektryczny) i pojazd (elektryczny), będziesz musiał je zaplanować! Stąd mój mały problem!
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/12/13, 23:37

1) co to jest „ładowarka serwisowa”?

2) rzeczywiście jest to źle postawiony problem: po co ogrzewać energią elektryczną? Robić kawę na prąd, gdy chcesz być na wyspie?
Przede wszystkim wyjaśnijmy kwestię zużycia energii elektrycznej, zobaczmy, co możemy zrobić z fotowoltaiką fotowoltaiczną, a następnie rozważmy GE w dużych wartościach szczytowych (np. dla pralki, która na przykład w moim przypadku rzadko przekracza 30°)

To tu, bo ogrzewanie mocą 6 X 450 W, trzeba to zrobić!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 04/12/13, 10:19

Przepraszam za treść tego działu. Oprócz kilku uzasadnionych próśb o wyjaśnienia, istnieją przede wszystkim poważne rozważania na temat powodu użycia takiego a takiego urządzenia, nic, co posuwa Schmilblick.

Powiedziałem to, wziąłem liczby i problem od przyjaciela i nawet nie próbowałem patrzeć na naturę liczb. Dostrzegłem jedynie problem niemożności natychmiastowego rozwiązania (każdy konsumuje, co chce, kiedy chce, możliwe „rozwiązanie” w świecie, w którym energia jest nieskończona i gdzie wielkość sieci energetycznej jest dostosowana do wszystkich potrzeb).

Jednak chwila zastanowienia pokazuje, że tego typu problemy możemy rozwiązać wprowadzając arbitra...

Możemy także pomyśleć o problemie, dzwoniąc do xx, yy, zz itp., różnych konsumentów: jeśli ktoś pomoże mi znaleźć rozwiązanie, będę w pełni usatysfakcjonowany (nawet jeśli osobiście zakazuję ogrzewania elektrycznego!!!).
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 04/12/13, 10:35

jeśli chcesz zautomatyzować zrzucanie obciążenia, istnieje kilka możliwych logik.
najprościej jest wykryć indywidualne moce każdej „gałęzi” zrzucania obciążenia. W skrajnym przypadku możesz mieć gałąź inną niż urządzenie, co poprawia „wygładzanie”.
następnie określasz kolejność priorytetów gałęzi
następnie, gdy odgałęzienie żąda prądu, a całkowity prąd przekracza prąd maksymalny, system odciąża obciążenie, odcinając odgałęzienie o najniższym priorytecie.
aby ponownie uruchomić gałęzie, prąd musi spaść o wystarczającą wartość, aby zapewnić „miejsce” na ponowne uruchomienie danej gałęzi.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 04/12/13, 10:54

Dirk Pitt napisał:jeśli chcesz zautomatyzować zrzucanie obciążenia, istnieje kilka możliwych logik.
najprościej jest wykryć indywidualne moce każdej „gałęzi” zrzucania obciążenia. W skrajnym przypadku możesz mieć gałąź inną niż urządzenie, co poprawia „wygładzanie”.
następnie określasz kolejność priorytetów gałęzi
następnie, gdy odgałęzienie żąda prądu, a całkowity prąd przekracza prąd maksymalny, system odciąża obciążenie, odcinając odgałęzienie o najniższym priorytecie.
aby ponownie uruchomić gałęzie, prąd musi spaść o wystarczającą wartość, aby zapewnić „miejsce” na ponowne uruchomienie danej gałęzi.

Dzięki Dirk, to ciekawe rozwiązanie i zamierzam spróbować (mam nadzieję, że starczy mi czasu!!) je wymodelować: mały symulator nie powinien być zbyt skomplikowany w wykonaniu.
Myślę, że będziemy musieli także ustalić priorytet czasowy, ponieważ niektórych konsumentów można aresztować na krótkie okresy bez większych problemów.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 04/12/13, 11:15

Pierre-Yves napisał:Myślę, że będziemy musieli także ustalić priorytet czasowy, ponieważ niektórych konsumentów można aresztować na krótkie okresy bez większych problemów.
Absolutnie.
Konieczne jest określenie priorytetu dla każdego konsumenta i zarządzanie przestojami każdej osoby.

Należy również pamiętać, że aby było to skuteczne, konieczne jest zmierzenie rzeczywistego zużycia każdego urządzenia lub gałęzi: nie ma sensu rozładowywać lodówki lub zamrażarki, dopóki termostat nie pozwala na to.

Idealnie byłoby, gdybyśmy wzięli pod uwagę inne informacje, na przykład moglibyśmy zmierzyć temperaturę w zamrażarce i nadać jej absolutny priorytet, jeśli przekroczy ona określoną wartość (na przykład -15°), ale koszt oprzyrządowania szybko stanie się wygórowany :?


Problem jest bardzo podobny do rozkładu czasu procesora w komputerze.
Myślę, że warto się uczyć algorytmy planowania znany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/12/13, 11:54

Pierre Yves powiedział:

nic, co sprawi, że Schmilblick pójdzie do przodu.


Nieprawda i nie fałsz!

1) tego typu problem należy uwzględnić w badaniu wstępnym. Energia elektryczna spoza sieci jest droga. Więc równie dobrze możesz najpierw zastanowić się, jak się bez tego obejść. Pozwala to uniknąć dużych wydatków spowodowanych zbyt dużą instalacją.

2) dlaczego mielibyśmy wykonywać pracę biur projektowych za darmo?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 04/12/13, 11:54

Gaston napisał:Problem jest bardzo podobny do rozkładu czasu procesora w komputerze.
Myślę, że warto się uczyć algorytmy planowania znany.

Cholera ! Ale oczywiście, że tak!! Rzeczywiście, możemy pomyśleć o podziale czasu procesora: procesor stanowi zasób ograniczony i nie może zadowolić wszystkich jednocześnie. Każdy proces przejmuje zatem kontrolę na określony czas, z częstotliwością zależną od jego priorytetu.
Myślałem o algorytmach optymalizacji z ograniczeniami, które wydają mi się nieco bardziej złożone, ale przyjrzę się bliżej algorytmom planowania.

PY
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 04/12/13, 13:52

Problem wygładzania i zrzucania obciążenia jest interesujący, przynajmniej dla mnie.

Mieszkam w małym domu, którego obwód elektryczny, bardzo stary, jest raczej słabo wykonany: po pierwsze, dopływ jest trójfazowy, a fazy z biegiem lat nie są już zrównoważone (dodanie różnych urządzeń i urozmaiceń: grzejniki elektryczne, cumulusy , pralka, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy itp.).

Zimą, gdy na jednej z faz znajduje się jednocześnie kilka urządzeń elektrycznych, wszystko się wyłącza!

Najpierw musimy dokonać wyboru w sprawie urządzeń, które chcemy opuścić, ale często dajemy się oszukać, gdy na przykład podłączamy odkurzacz, gdy pracuje pralka lub gdy cumulus się nagrzewa, lub gdy „jest dodatkowy grzejnik, który ma zaczął się z powodu zimna lub jeśli ktoś brał prysznic...

Inteligentny system mógłby zarządzać tym zestawem maszyn elektrycznych według priorytetów lub przynajmniej ostrzegać nas o braku równowagi między mocą a zużyciem.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/12/13, 14:13

Na poziomie indywidualnym problem można szybko rozwiązać za pomocą małych skrzynek zwanych zrzutem obciążenia...

Gdy pobór mocy w domu przekroczy moc subskrybowaną, wcześniej zdefiniowane urządzenia zostaną tymczasowo odcięte, bez ich zadziałania.

Zobacz na przykład: http://www.hager.fr/professionnels/prod ... /18565.htm

Zarządzanie „inteligentną siecią” to coś zupełnie innego!!!

Obecnie dostawca musi być w stanie zapewnić sumę wszystkich indywidualnych uprawnień w danym obszarze, dla bezpieczeństwa, nawet jeśli na służbie pracuje niewiele osób! W okolicy, w której znajduje się 100 domów o mocy 9 kW każdy, linia dostarczająca energię elektryczną musi zapewniać moc 900 kW.

I to właśnie „statystyczne” zarządzanie sumą zmiennych potrzeb jest problemem, jeśli chcemy stworzyć „inteligentną sieć”.

Wiedząc, że w elektryce jak przekroczymy limity to „podskakuje”!!! Nawet jeśli szansa wystąpienia zdarzenia była niewielka, jest to „ryzyko”, którego dostawca nie podejmuje!

Nie jest to tylko kwestia „oprogramowania”: chodzi o to, jak zbliżyć podaż (lub produkcję) do „popytu” na danym obszarze (na przykład w sąsiedztwie), jak odroczyć jedno lub drugie (wiedząc, że w gospodarce liberalnej „klienci” nie znoszą „zamawiania”).

Oprócz „oprogramowania” chodzi tu moim zdaniem o „ofertę cenową”, która stanowi zachętę + „informację zwrotną” w czasie rzeczywistym (np. cena w „czerwonej strefie”, ale także „światło ostrzegawcze” = „Strefa uwagi” czerwona , będzie cię to kosztować więcej”...

To samo tyczy się producentów. Projekt stacji metanizacji/kogeneracji, w który jestem zaangażowany, opisałem w innym miejscu. Obecnie stawka jest stała przez cały dzień, przez cały rok. Łatwo byłoby sobie wyobrazić, że zbiorniki na biometan będą dwukrotnie większe, że zamiast jednego będziemy mieć dwa generatory, za bardzo niską cenę dodatkową. Umożliwiłoby to wyłączenie wszystkiego w środku nocy lub w słoneczny dzień, gdy zapotrzebowanie jest niewielkie, i podjęcie cięższej pracy nad kogeneracją w okresach szczytowego zapotrzebowania. Za niewielką dopłatę w wysokości około 10% transakcja była opłacalna dla producenta. Tam bez rozróżnienia nie jesteśmy zainteresowani, więc wstrzykujemy 24 godziny na dobę!

[Co więcej, prowadzimy szeroko zakrojone badania, aby dowiedzieć się, jak magazynować energię słoneczną, nie dostrzegając, że biometan jest naturalnie energią, którą można magazynować!!! Domyśl!]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165