Z maszyny vs ITER

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 28/06/06, 19:22

bardzo interesująca ta maszyna Z ...

Nadal zadaję sobie kilka pytań dotyczących możliwości wykorzystania uwolnionej energii ...
ma postać promieni rentgenowskich i ciepła?
jak uzyskać energię z impulsu rentgenowskiego?
jak przechowywać tę energię (lub wygładzić szczyt) uwolnioną w tak krótkim czasie?
iz jakimi stratami?

zrobienie bomby nie stanowi większego problemu, ale do użytku cywilnego trzeba ją konwertować i regulować.

ponadto nie jestem zbyt dobrze zaznajomiony ze skutkami ekspozycji na wysokie dawki energetyzujących promieni (mówię o ekspozycji materiałów, bez narażenia ludzi, których skutki są znane ...), ale jeśli polega na napromieniowaniu materiałów i ich degradacji lub, co gorsza, uczynieniu ich radioaktywnymi, nie jest to idealne rozwiązanie ...

i ile kosztuje wyprodukowanie instalacji, która wymaga takich mocy zapłonu, a także produkcji celów?

jeśli ktoś ma odpowiedzi lub hipotezy odpowiadające na te pytania ....

Pollux
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 28/06/06, 21:42

Cześć pollux,

euuuuhh, myślę, że twoje pytania, powinny być zadawane bezpośrednio do laboratorium badawczego iw języku angielskim proszę. Jeśli masz odpowiedzi, wszyscy słyszę.
Poza tym, w miarę prezentowania doświadczenia, pojawia się błąd, że wynik wyszedł ...

Inna sprawa, jest coś dziwnego? Biorąc pod uwagę, że Sandia jest sklasyfikowany w obronie, jak wciąż można uzyskać dostęp do podsumowania doświadczenia ??????????????????????

Dla Bucherona,

w mojej genialnej kulturze, jeśli się nie mylę (możesz mnie poprawić)
Wszystkie materiały, które mamy na ziemi, są w rzeczywistości gwiazdami ........
więc jeśli uda nam się odtworzyć proces gwiazd, „robimy to, co chcemy” :) elektron, neutron, pozyton i wodór są dodawane do helu przez dodanie informacji o tablicy Mendeliewa

To sprawia, że ​​uzasadnione „ITER” lub raczej wyrażenie: dopóki nie próbowaliśmy, nie możemy powiedzieć, że to nie działa.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 28/06/06, 22:03

freddau napisał:Inna sprawa, jest coś dziwnego? Biorąc pod uwagę, że Sandia jest sklasyfikowany w obronie, jak wciąż można uzyskać dostęp do podsumowania doświadczenia ??????????????????????


http://video.google.com/videoplay?docid ... hange+2+vf

(po francusku)

[HS] Odkąd to widziałem (+ wszystkie inne gov usa inx) Jestem podejrzliwy wobec WSZYSTKICH trujących ... przepraszam wymówek pochodzących zza Atlantyku ... [/ HS]
0 x
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 28/06/06, 23:36

Pollux, wszystkie twoje pytania zostaną podniesione (przynajmniej te, o których tu wspomniałeś), jeśli zechcesz przeczytać artykuły jpp.

Ekonologia, która sugeruje, że nie jest odurzająca, polega na tym, że Sandia opublikowała swoje wyniki w czasie, gdy nikt nie myślał, że można by użyć fuzji. Nie było więc potrzeby alarmowania wojska i polityków w tym czasie.

O ile mi wiadomo, JPP był pierwszym, który wydedukował tę możliwość (czyste połączenie) i wykonał szerokie echo. I za przeszukiwanie sieci w górę iw dół nikt nie wątpi, że jest to możliwe przez nieznaczne zmodyfikowanie doświadczenia Sandii (mówię o opiniach tych, którzy wydają się mieć pewną wiedzę na ten temat)
Debata nie jest już zatem „Czy reakcja syntezy jądrowej jest możliwa z maszyną Z, ale czy możemy produkować energię za pomocą urządzenia impulsowego, cofając się do pewnego rodzaju cnotliwego cyklu impulsów zapętlających? ,

osobiście nie wątpię, że zostanie to osiągnięte szybko, ponieważ jest to klasyczny problem inżynieryjny, który może wymagać już istniejących rozwiązań. Poza tym JPP prezentuje na swojej stronie kilka możliwych sposobów.
Krótko mówiąc, nie chodzi o odkrywanie na nowo koła, ale o znalezienie wskazówek technicznych, aby dojść do syntezy własnej.

I to jest całkowite przeciwieństwo ITER. Chciałbym, aby było dla was jasne (tak jak dla mnie), że istnieje góra problemów do rozwiązania, która wciąż wymaga wielu badań, pieniędzy i czasu.
Co więcej, ludzie, których to dotyczy, przyznają się do tego na pół słowa, gdy wyprzedzają okres oczekiwania na 20 do lat 50, zanim będą mogli wyprodukować cokolwiek.
Mówiąc prostym językiem, oznacza to, że nie mają pojęcia, jak znaleźć te rozwiązania i że stawiają na przyszłość.
W rzeczywistości z ITER mamy ogromną grę budowlaną (kupioną po cenach złota), która nie zawiera zbyt wiele, wciąż jest wiele do zrobienia. Z maszyną z-ma się plany własnej fuzji, ale brakuje jej woli jej wdrożenia.

Znajdź błąd ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/06/06, 14:26

Bah ... w każdym razie, jeśli maszyna Z może osiągnąć eksperymentalnie kontrolowaną fuzję w stosunkowo krótkim czasie (15 do 20 lat), logiczne wydaje się przewidzenie, że ITER nie przetrwa, prawda?

Szkoda, oprócz ... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 30/06/06, 19:20

Cóż, nadal będziemy mieli korzyści ekonomiczne podczas tych lat 15-20. i moglibyśmy również zbudować naszą maszynę Z dodatkowo.
: Idea: ultra szybka opalenizna! dla skóry w Iter-city, dla kości w Z-mieście!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 30/06/06, 20:56

Econology napisał:[HS] Odkąd to widziałem (+ wszystkie inne gov usa inx) Jestem podejrzliwy wobec WSZYSTKICH trujących ... przepraszam wymówek pochodzących zza Atlantyku ... [/ HS]

Być może rząd USA chciałby, abyśmy uwierzyli, że jest upajający ... Teraz, gdy kot wyszedł z torby (podobno romans z maszyną Z), jak to zrobić wraca?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 30/06/06, 22:00

Zwabić go myszką?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 30/06/06, 23:36

są oczywiście szanse, że to ....
To powiedziawszy, straciliśmy pieniądze na wąchanie samolotów i innych gagów, więc możemy powtórzyć doświadczenie, by sprawdzić, czasami nie. Zwłaszcza, że ​​na początku nie byliśmy związani :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 01/07/06, 10:05

Drwal napisał:Zwabić go myszką?

Przebrany za oszustwo?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139