Kogenerator opalany drewnem i gazyfikator wody

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 18/03/07, 21:05

D. po sprężeniu ten sam gaz można wykorzystać jako paliwo
Twój pojazd.

Przywodzi mi to na myśl cel JL Perriera:
https://www.econologie.com/forums/solaire-je ... 0-170.html
0 x
Xhylit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 23/02/07, 19:20
Lokalizacja: Eupen Belgia




przez Xhylit » 19/03/07, 08:36

witam i dziękuję za tę informację
W dyskusji zwróciłem uwagę na porównanie GPL i H2. Porównanie to powinno mieć szerszy charakter i podkreślać zainteresowanie wykorzystaniem czystego wodoru lub cząsteczki pośredniej, w której wodór jest magazynowany w cząsteczce o innych właściwościach.
Przykład: zwiąż wodór w cząsteczkach metanu, który jest ciekły pod niskim ciśnieniem, co jest bardziej interesujące do przechowywania...
to samo dotyczy biodiesla, etanolu...
To, czego nie widziałem w artykule JL Perriera, to warunki przechowywania i możliwa dzięki temu autonomia.
A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 21/03/07, 00:53

Jeśli chodzi o gazyfikatory, oto 2 linki, które wydają mi się interesujące.

http://www.green-trust.org/woodgas.htm
Które nawet pod poniższym linkiem:
http://members.tripod.com/~highforest/w ... fired.html
Na tej stronie są jeszcze inni.
Jest niestety w języku angielskim, ale tłumacz Google pozwala to zrobić.
znaleźć ponownie, gdy będziemy mieli nieszczęścia do naśladowania.
0 x
Xhylit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 23/02/07, 19:20
Lokalizacja: Eupen Belgia




przez Xhylit » 31/03/07, 10:59

Jednej rzeczy, której nie rozumiem, to zainteresowanie CEA transformacją biomasy. Interesy energetyki jądrowej są przeciwieństwem energii odnawialnej.
Czy możemy to postrzegać jako manewr „polityczny”, mający na celu bycie potężnym aktorem kierującym badaniami i w ten sposób mogącym kierować sektorem energii odnawialnej???
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 14/06/13, 17:44

gaz wodny nie jest projektem futurystycznym: jest to klasyczny proces stosowany w przemyśle przed 1900 rokiem

jeden z najpowszechniejszych sposobów: generator gazu węglowego zasilany naprzemiennie powietrzem i parą

gdy generator gazu jest zasilany suchym powietrzem, częściowe spalanie węgla wytwarza CO i podnosi temperaturę: powoduje to powstanie kiepskiego gazu, ponieważ CO jest rozcieńczany przez azot zawarty w powietrzu

następnie zasilamy generator gazu wyłącznie parą wodną: powstaje gaz składający się wyłącznie z CO i H2, który nazywamy gazem wodnym! bez azotu, ponieważ wchodzi tylko para wodna... w miarę rozkładu pary wodnej pochłania ciepło, gazogenerator ochładza się i po upływie określonego czasu konieczny jest powrót do fazy gaz-powietrze

istniały też urządzenia do wytwarzania gazu wodnego z osobnym paleniskiem do podgrzewania generatora gazu od zewnątrz, tak aby mógł on na stałe pracować na gazie wodnym... ale zarzucono ten proces, gdyż jest mniej wydajny niż naprzemienne działanie wody i powietrza prosty generator gazu

inna zasada stosowana obecnie: gaz mieszany: jest to ten sam generator gazu zasilany mieszaniną powietrza i pary wodnej: odpowiednia mieszanina do stabilizacji temperatury: dlatego ciepło uwalniane podczas spalania C w CO jest wykorzystywane do krakingu woda: dzięki temu gaz mieszany jest bogatszy od gazu ubogiego... a efektywność energetyczna generatora gazu mieszanego jest bardzo dobra
0 x
fredericponcet
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 29/06/11, 10:17




przez fredericponcet » 03/09/13, 09:45

sam17 napisał:Tyle że wydaje mi się, że proces makhoniny wymaga stosunkowo wysokich temperatur.


Wydaje mi się, że węgiel drzewny zanurzony w wodzie nie wydziela ciepła ani gazu. : Mrgreen:

Ups! Przepraszam, wychodzę... :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174