Wybrałeś ekologiczną drukarkę?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/05/13, 17:51

W przypadku zatkanych dysz alternatywny sprzedawca kartridży powiedział mi kiedyś, żebym spróbował gorącej wody.

Oczywiście dla tych zintegrowanych z wkładem, a nie dla głowic drukujących należących do maszyny.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
dap35
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 12/10/10, 09:42
Lokalizacja: 35
x 3




przez dap35 » 02/05/13, 10:06

Halo

Używamy naszej drukarki dość szeroko (półprofesjonalnie) i wreszcie od kilku lat mamy Epson B-310n (techno MicroPiezo), która jest niezawodna, szybka, ekonomiczna, a nawet ma połączenie z siecią Ethernet.
W jakości nie wiem, ale wygląda dobrze (lepiej niż lasery).

Wcześniej mieliśmy HP 920C, który nadal działa, ale o wiele za wolno, oraz laser HP B&W, który lizał tuż po wygaśnięciu gwarancji.

Dap
0 x
Yuril
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 25/05/09, 18:05




przez Yuril » 02/05/13, 13:39

EPSON to marka antyekonologiczna!
Inni nie są pozbawieni spokoju, ale Epson jest najgorszy. (przynajmniej od 2009)

Jeśli tak powiem, robię to świadomie, ponieważ naprawiam lub próbuję naprawić wiele z nich różnych marek.

Wkłady Epson nigdy nie są puste, gdy drukarka poinformuje Cię o tym.
W tak zwanym pustym wkładzie zawsze pozostaje mniej więcej 20% atramentu. (wada chipa Epsona, który nie patrzy na poziom, ale na liczbę wykonanych użyć)
W najnowszych wersjach po 2009 roku (nie znam najnowszych wersji na koniec 2012/2013), zresztą większość nie pozwala już drukować tylko na czarno, jeśli masz pusty nabój kolorowy.
Niektóre modele nawet blokują skaner, gdy chcemy go tylko zeskanować, aby wysłać go e-mailem.

Następnie słynny licznik stron, który po pewnym czasie (często po gwarancji) blokuje drukarkę.
Tutaj wina leży po stronie tacy znajdującej się pod drukarką, która składa się z bufora absorbującego wszystkie wycieki atramentu podczas czyszczenia głowic drukujących. (Również mniej więcej 20% wkładów jest wyrzucanych do tego pojemnika)
Jeśli masz szczęście, zmiana znaczków i zresetowanie licznika jest bezpłatne przez 3 lata, ale tylko w centrum Epson.
Po 3 latach „naprawa” jest zbyt droga.
Epson zmusza więc do wyrzucenia drukarki, która nadal działa.

Cóż, wciąż jest wiele przykładów dla firmy Epson, ale nie chcę pisać powieści ...
Oczywiście wszystkie te problemy napotykasz również w CANON, HP, Brother ... ale jak powiedziałem, z doświadczenia, Epson pozostaje najgorszy.

Z drugiej strony, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem EPSON przed 2009 rokiem, masz oprogramowanie o nazwie SSC Service Utility http://www.libellules.ch/dotclear/index.php?post/2013/01/03/SSC-Service-Utility co pozwala mieć większą kontrolę nad drukarką.
Wykonaj RESET różnych liczników ...

I wreszcie strona oferująca produkty (znaczki, środki czyszczące ...) do kilku marek drukarek, raczej przyjemne, gdy masz zaprogramowaną ochronę przed starzeniem się.
http://www.octoink.co.uk/

EPSON lubimy, kiedy to działa, ale stajemy się Anty, gdy widzimy wymuszenie zmiany drukarki przy najmniejszym komunikacie o błędzie oraz ich politykę antyekonologiczną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/05/13, 14:34

Epson przeszedłem dopiero na 2 lata ... jeszcze nie czas, żeby zobaczyć wszystkie usterki ...

Pozwoliło mi to zobaczyć jakość ich głowic piezoelektrycznych ... ale uważam je za drukarki jednorazowe ... nie gorsze niż jednorazowe głowice drukujące HP

Szczególnie nie kupuję zbyt drogiej drukarki z wifi, graficznym ekranem, albo nie wiem jaki gadżet, który nie ma nic wspólnego z drukarką, która wyląduje w koszu przy pierwszej usterce ... Podoba mi się więc S22 bez skanera mniejszy

droższe modele mają tylko więcej gadżetów, ale dokładnie taki sam mechanizm drukujący

jeśli drukarka ma być używana w sieci, podłączam ją do starego komputera, który pozostanie włączony na stałe i udostępni swoją drukarkę

fakt, że epson nie opróżnia całkowicie wkładów, jest cechą: kiedy dociera pusty i nie chce już pracować, nadal zawiera wystarczającą ilość atramentu, aby nie wyschnąć

ekologiczna drukarka przyszłości powinna mieć 2 wkłady każdego koloru i powinna być w stanie opróżniać pierwszy wkład, aż do ostatniej kropli, gdy drugi jest pełny

ale czy warto zbudować super drukarkę moich marzeń? kiedy kupiłem ostatni epson s22 za 25 euro? tańsze niż wkłady HP?

można więcej zyskać na zapobieganiu starzeniu się dzięki droższemu i bardziej problematycznemu wyposażeniu: pralka, lodówka, ogrzewanie, samochód!

komputery z niższej półki mają tak niską cenę, że można znieść usterki ... ale uwaga, to się zmieni, gdy Chińczycy skończą pracę za miskę ryżu, ceny pójdą w górę i warto będzie rozpocząć produkcję jeszcze raz
0 x
Yuril
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 25/05/09, 18:05




przez Yuril » 02/05/13, 15:12

Na pewno drukarka ma 25 €, więc nie przejmujemy się.
Ale kiedy drukarka kosztuje 300 €, ludzie kupują ją myśląc, że mają ją przez co najmniej 5 lat, a drukarka jest „nieużywana” po 2 lub 3 latach z powodu pełnego bufora.
Mówię HS, ponieważ tak mówi pomoc techniczna firmy Epson, gdy mówisz im o swoim problemie, podczas gdy samodzielna zmiana stempla kosztuje 10 €, ale potem problem z drukarką jest zawsze blokowany z powodu licznika.
Ostatecznie to Ty musisz udać się do firmy Epson i zapłacić za kod odblokowujący, czy są sprytni? nie, po prostu biorą konsumenta za dojną krowę.

komputery z niższej półki mają tak niską cenę, że można znieść usterki ... ale uwaga, to się zmieni, gdy Chińczycy skończą pracę za miskę ryżu, ceny pójdą w górę i warto będzie rozpocząć produkcję jeszcze raz

Widzisz, wolałbym zapłacić droższą drukarkę, gdybym wiedział, że nie ma wbudowanych chipów specjalnie zaprojektowanych do planowanego starzenia się i możliwości wykonania podstawowej naprawy przez użytkownika.

Po tym, jak zgodzę się z tobą chatelot, lepiej wpisać dobrą tanią drukarkę, żebyśmy się nie rozczarowali, kiedy puści. ^^
0 x
dap35
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 12/10/10, 09:42
Lokalizacja: 35
x 3




przez dap35 » 02/05/13, 22:03

Miałem też klasycznego Epsona ze znanymi PB zatkanych dysz, ale drukarka o której mówię to seria pro i nie w tej samej cenie. Mamy go od ponad 3 lat (B300) i nie martw się, jest bardziej ekonomiczny niż laser, który mieliśmy wcześniej. To tylko świadectwo mojego doświadczenia. Nie znam ekologicznego kosztu takiej drukarki, ale w zasadzie jest to solidna drukarka, która musi wytrzymać długo.

Skierowany jest do osób, które muszą (niestety) dużo drukować. Spójrz na porównania i testy, a zobaczysz, że jego koszt w przeliczeniu na stronę jest interesujący.
W przeciwnym razie co byś poradził Yurilowi? Bardziej konstruktywne byłoby zaproponowanie czegoś innego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/05/13, 22:46

Dobra, trochę arytmetyki.

120 euro za 2 lata drukarki, czyli 5 euro miesięcznie. w porządku

Pakiet kolorowych wkładów + nb co 3 miesiące lub nawet mniej, co daje budżet 600 euro na 2 lata.

Nie ma zdjęcia: musisz pracować z budżetem atramentu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Yuril
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 25/05/09, 18:05




przez Yuril » 02/05/13, 23:25

@ Dap35, tak naprawdę nie kupuję porady, kupowanie drukarki to jak wybór menu a la carte w restauracji, wszystko zależy od tego, jak jest używane, ale zgadzam się z @elephant, dziś bardziej zależy to na budżecie atramentu poziom, który musisz zobaczyć, gdy używasz go osobiście (około 100 stron miesięcznie).

Osobiście mam HP, który ma 10 lat, trochę powolny w porównaniu z tym, co robi dzisiaj, ale nadal działa. Nie miałem z tym jeszcze problemu, tuszu nawet nie wyschłem, raz zostawiłem go na 4 miesiące bez użycia i wznowiłem od razu bez mrugnięcia okiem. ^^

Nie polecam HP bardziej niż Epson, Canon czy żadna inna marka ...
Każdy z nich ma co najmniej jeden bardzo dobry model i jeden bardzo zły
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/05/13, 17:07

Zasadniczo musisz pracować w 2 etapach:

- wybierz jeden lub więcej modeli, które pasują do tego, co chcesz robić (trader nie potrzebuje tego samego modelu co entuzjasta fotografii)
- obejrzyj alternatywnych dostawców atramentów i wkładów, aby zobaczyć, jaki sos będziemy jeść
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134