Co by było, gdybym sam położył 20 m² PV zamiast płytek?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Robob
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 912
Rejestracja: 12/04/13, 14:28
x 1253

Co by było, gdybym sam położył 20 m² PV zamiast płytek?




przez Robob » 12/04/13, 15:58

Bonjour à tous,

nowy w forum, szybko pogubiłem się w bogactwie zebranych tu informacji.

Więc z kilkoma pojęciami, które udało mi się przyswoić tu i tam, dzielę się z wami moim projektem:

Remontuję stary dom (1850 rok) od 2 lat. Jestem dobrą złotą rączką i absolutnie wszystko robię sam.
Muszę całkowicie przerobić dach 60m20 budynku gospodarczego, szkielet i pokrycie. jedno ze zboczy jest skierowane na południe i zadaję sobie pytanie, czy zainstalować tam XNUMXM² PV bez umowy EDF.

- moje zużycie energii elektrycznej wynosi 7000 kWh rocznie, ogrzewanie nie jest wliczone (gaz).
- Obliczyłem, że 20m² PV zapewniłoby mi około 2000 kWh rocznie, ale mam wątpliwości co do moich obliczeń (35% nachylenie, na południe, Val d'Oise). Myślę, że to też zależy od rodzaju paneli.
- Wiem, że jest problem z magazynowaniem: chciałbym przechowywać i konsumować całą moją produkcję. Wiele projektów czy nowych patentów, ale mało rozwiązań poza bateriami. Wolałbym „mechaniczne” rozwiązanie do przechowywania (energia potencjalna grawitacji, sprężony gaz), ale wydaje się, że nie ma konkretnych rozwiązań komercyjnych na skalę indywidualnego budownictwa mieszkaniowego.
- jakiej rentowności można się spodziewać po przechowywaniu? Produkuję 2000 kWh, przechowuję ze średnią rentownością 50% (liczba losowa, ile to jest z bateriami słonecznymi?), dlatego oszczędzam 1000 kWh na moim rachunku za 7000 kWh? 1000 kWh na moim rachunku EDF, które musi stanowić około 200 euro rocznie, czy to wszystko jest naprawdę przydatne?
- Jakie istnieją rozwiązania „sprzężenia” z siecią, zainstalowane przeze mnie, aby użytkowanie było przejrzyste?
-Jeśli chodzi o przechowywanie, czy powinienem ukierunkować swój projekt, aby móc dostosować go do przyszłych rozwiązań, o których wszyscy mówią (wodór, sprężony gaz, nano karbotruk, fotosynteza, kwas mrówkowy :płakać: ) ale na co jeszcze czekamy? Zasadniczo włożyć baterie, czekając na lepsze, ale zachować możliwość zintegrowania innego trybu przechowywania?
0 x
Fakir
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 192
Rejestracja: 07/05/07, 12:34
x 5




przez Fakir » 12/04/13, 16:31

Jeśli będziesz magazynować swoją produkcję energii elektrycznej, nigdy nie będzie to opłacalne.
Obecnie jedynym rozwiązaniem jest bateria, jest zbyt droga!

Zrób swój plan i sprzedaj wszystko EDF!
0 x
Robob
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 912
Rejestracja: 12/04/13, 14:28
x 1253




przez Robob » 12/04/13, 19:33

Sprzedać firmie EDF, zrozumiałem, że nie jest to możliwe, wykonując pracę samodzielnie.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/04/13, 20:01

Witaj Robob,
Twoja produkcja przypomina zużycie elektrycznego podgrzewacza wody. (ponad rok)
Więc mój pomysł polega na częściowym podgrzaniu podgrzewacza wody w prosty sposób. (to tylko rezystor)
Ale to nie jest takie proste; Zauważyłem już na przykład, że moje panele dochodzą do 400 woltów ...
A latem produkcja może być za duża.
Czy na sali jest specjalista? : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/04/13, 21:31

można zrobić obliczenia z pompą i zbiornikiem na wodę na wieży lub sprężonym powietrzem, ale to strata czasu zawsze dużo droższe niż zwykłe baterie

baterie są drogie, ale nie ma nic lepszego

magazynowanie energii poprzez pompowanie wody jest opłacalne, gdy wykorzystuje się wysokość gór, a mała zapora tworzy ogromny zbiornik wodny

zawsze mówimy, że baterie nie są opłacalne… potrzebujesz dużo, gdy chcesz być autonomiczny, ale nie potrzebujesz tak wiele, gdy chcesz po prostu przechowywać słońce w ciągu dnia, aby korzystać z niego w nocy

ktoś, kto ma średni pobór mocy 300W i chce mieć pewność, że w ciągu 24 godzin zużyje to, co słońce robi w 6 godzin, może zainstalować fotowoltaikę o mocy 1,2 kWp

będzie potrzebował baterii 300W x 24H = 1,2kW x 6h = 7,2 kWh

7200 Wh / 40 Wh/kg = 180 kg baterii

z taką baterią pozwoli ci zużyć wszystko, co wytwarza słońce ... dlatego zmniejsz rachunki za prąd ... niestety przynosi tylko normalną cenę energii elektrycznej

ta ilość baterii nie jest ogromna, ale ucierpi z powodu zbyt szybkiego ładowania i rozładowywania .... aby działała długo, musisz umieścić jeszcze większy

biorąc pod uwagę cenę akumulatorów i ograniczony efekt jaki daje to lepiej zapłacić za fotowoltaikę zamontowaną przez fachowca z gwarancją sprzedaży do edf
0 x
Fakir
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 192
Rejestracja: 07/05/07, 12:34
x 5




przez Fakir » 12/04/13, 22:01

robob napisał:Sprzedać firmie EDF, zrozumiałem, że nie jest to możliwe, wykonując pracę samodzielnie.

Nie, samodzielna konstrukcja jest dozwolona, ​​ale Consuel jest surowszy!
0 x
Robob
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 912
Rejestracja: 12/04/13, 14:28
x 1253




przez Robob » 13/04/13, 10:19

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi,

akumulatory umożliwiają przechowywanie przez dość krótkie okresy, jak sądzę: nie ma sposobu na przechowanie produkcji letniej na zimę, nawet przy przeciętnych plonach?

Stąd zainteresowanie rozwiązaniem transformacji mechanicznej: początkowo myślałem o zamontowaniu ładunku, ale cięższego od wody (beton?). Jeśli wydajność jest przeciętna, nie ma strat w czasie.

Jaki ciężar musiałbyś wspiąć się na wysokość, powiedzmy 10 m, aby móc wygenerować 1000 kWh? dałoby to wyobrażenie o wielkości możliwej konstrukcji : Mrgreen: . Pozostaje kwestia systemu przekształcania tej energii grawitacji w elektryczność: z wodą jest prościej, to turbina, ale ze stałym obciążeniem, zębatkami?

Te pytania musiały już zostać rozwiązane: jeśli masz jakieś linki...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/04/13, 12:52

masz wszystko, czego potrzebujesz, aby to obliczyć

wat można nazwać niutonometrem na sekundę

więc 1000 kWh = 1000 000 Wh

musisz pomnożyć przez 3600, aby uzyskać Ws zwane dżulami


1000 000 3600 Wh x 3 = 600 000 000 XNUMX J
= 3 600 000 000 Ws
= 3 600 000 000 (Nm/s)s
= 3 600 000 000 Nm

więc to proste musisz podnieść 3 600 000 000 N z 1 m

lub 360 000 000 N z 10 m
więc 360 000 000 N / 9,81 = 36 700 000 kg
więc 36 700 ton podniesiono na 10 m

z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi na poziomie 40Wh/kg byłoby to konieczne
1000 kWh / 40 Wh/kg = 25 000 kg

kiedy tam jesteśmy, widzimy, że bateria zawiera energię potrzebną do podniesienia własnego ciężaru 14 680 m
0 x
Fakir
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 192
Rejestracja: 07/05/07, 12:34
x 5




przez Fakir » 13/04/13, 15:09

robob napisał:
Jaki ciężar musiałbyś wspiąć się na wysokość, powiedzmy 10 m, aby móc wygenerować 1000 kWh? dałoby to wyobrażenie o wielkości możliwej konstrukcji : Mrgreen: . Pozostaje kwestia systemu przekształcania tej energii grawitacji w elektryczność: z wodą jest prościej, to turbina, ale ze stałym obciążeniem, zębatkami?

Te pytania musiały już zostać rozwiązane: jeśli masz jakieś linki...

Wyobraź sobie szeroko rozpowszechnione urządzenie, takie jak… samochód.
Na małym litrze benzyny można zajść bardzo daleko i bardzo wysoko...
Benzyna iw mniejszym stopniu akumulatory mają bardzo wysoką energię właściwą.

Stosowane przez EDF rozwiązania do magazynowania energii elektrycznej w energii grawitacyjnej istnieją w kilku zaporach wodnych.
0 x
Robob
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 912
Rejestracja: 12/04/13, 14:28
x 1253




przez Robob » 13/04/13, 15:34

Ok, myślałem, że to utopia, stąd ta buźka. Ale nie miałem pojęcia o wadze i nie do tego stopnia: jest znaczna :zaszokować: .

A ze sprężonym gazem, jaką objętość by to zajęło? Zakładając, że istniejące opatentowane rozwiązania są dystrybuowane komercyjnie...
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97