Podnieść maksymalna prędkość na autostradzie

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/06/06, 17:01

Econology napisał:[...] Musielibyśmy znaleźć prawdziwy zakręt... Wiem, że już taki widziałem, ale w takim razie gdzie????[...]
Wydaje mi się, że w magazynie „Le Moniteur Automobile” są tacy, jeśli ktoś jest czytelnikiem…
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 06/06/06, 17:09

Hej, coś mi tu przychodzi do głowy: jeśli zestawimy następujące elementy od końca (co, jak sądzę, nikt nie będzie kwestionował):
    * Ludzie to zwierzęta prowadzące tryb dzienny, a ich standardowy schemat snu powoduje, że śpią w nocy.
    * Istoty ludzkie nie są nyctalopami (ale nie, to nie jest obraza, doskonale szanuję Twoje „lope” : Lol: , jest to francuskie określenie zwierzęcia, które widzi w nocy).
    * Reflektory samochodowe, choć z roku na rok są coraz lepsze, daleko im do zapewnienia tak dużej ilości światła, jak nasza stara, dobra gwiazda słoneczna.
    * Różnorodne stworzenia wędrujące po drogach zazwyczaj wychodzą częściej w nocy niż w ciągu dnia.

...No cóż, wszystko to razem wzięte, można by pomyśleć, że miałoby to sens NIŻEJ maksymalna prędkość w nocy. NIE ? Co myślisz ?

Myśląc o tym, jedynym logicznym argumentem, jaki widzę przeciwko temu, jest to, że ogólnie rzecz biorąc, w nocy jest mniejszy ruch.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 06/06/06, 17:12

Drwal napisał:Niektóre linki do zrozumienia, że ​​nie można w sposób racjonalny ogłosić, że zużywają mniej 160 km / h przy prędkościach (autostrada) Dolny ...
(Wszystkie pozostałe warunki są równe)

powitanie

10 lat temu jeździłem z silnikiem zoptymalizowanym pod 21txi i na autostradzie spalałem najmniej od 160 do 180. Przy 130 9.8/10l do 170 8.9 a9.3 l i aby przekroczyć 10l musiałem zapoznać się z 200 z drugiej strony, że paliło, po prostu myślę, że był to reżim o najlepszej wydajności silnika.
@+
Ps: Dlatego przestałem pracować, miałem tylko jedną uwagę : Evil:
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 06/06/06, 17:16

Zac napisał:10 lat temu jeździłem z silnikiem zoptymalizowanym pod 21txi i na autostradzie spalałem najmniej od 160 do 180.


Nie chcąc być prozelitą i z czystej ciekawości: czy na Reunion są autostrady?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 06/06/06, 17:28

nie, chodziłem między Bretanią a południem Włoch 2–3 razy w miesiącu.
tutaj jest spersonalizować Pas szybkiego ruchu zatłoczony przez 12 godzin dziennie (z 5 automatycznymi radarami) zanim dojdziesz do 150, musisz zahamować, żeby zobaczyć radar, więc jeżdżę na 90, jak wszyscy inni!
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Knut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/04/06, 01:53
Lokalizacja: Normandia




przez Knut » 08/06/06, 23:45

Przez kilka lat szkoliłem starszych techników i dość dobrze znam fizykę. U mnie wszystko w porządku...

Mówilibyśmy o silnikach elektrycznych o sprawności 85%, zgodziłbym się na Twoje wzory, do zastosowań praktycznych.

Okazuje się, że sprawność silnika cieplnego jest na tyle katastrofalna, że ​​na jednej ze swoich maszyn faktycznie odnotowuję jego najbardziej opłacalne zużycie, przy 160... nie ustabilizowanym, nie jeżdżę na regulatorze, tylko na bezwładność.. przeregulowanie... bezwładność... przekroczenie... i tak dalej. Bezwładność w Lh jetronic, to nie tylko wstrzyknięta kropla kokosa.

Tak to widzę, na jednym ponad 300.00 500.000 km, na poprzednim XNUMX XNUMX km i tak samo, i zabawnie czytam komentarze... osób, które jeżdżą dopóki mają na dupie komputer .

Przy niskich obrotach w tym konkretnym modelu (245 GLT) 2300 cmXNUMX jest za duże, za trudne w prowadzeniu, a zużycie paliwa nie spada... to wszystko, co widzę.

W każdym razie to dobrze, ówczesne VOLV-y były pojazdami długodystansowymi, przeznaczonymi do podróżowania po autostradach, a już na pewno nie do krótkich podróży miejskich.

Technologia musiała ewoluować, bo silnik 850-tki, z absolutnie tym samym elektronicznym wtryskiem, daje mi bardzo umiarkowane spalanie na niskich obrotach.... gdzie się śmiertelnie nudzę!

Ale małe miejskie auto na autostradzie, nawet 130, grozi przedawkowaniem, a w każdym razie nie dokończeniem dnia.

Istnieją narzędzia do każdego zastosowania.


Tak czy inaczej 9/10l jak na takie zbiorniki, wcale nie uważam, że jest źle.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 09/06/06, 12:11

Oto link umożliwiający „bezpośrednią” ocenę mocy niezbędnej do poruszania się pojazdu do przodu.

Część na dole menu „WYMAGANIA MOCY POJAZDU”.

Oczywiście to wciąż teoria, ale pozwala na łatwą zabawę parametrami...

http://www.engr.colostate.edu/%7Eallan/ ... age8f.html
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/06/06, 12:53

Targol napisał:Hej, coś mi tu przychodzi do głowy: jeśli zestawimy następujące elementy od końca (co, jak sądzę, nikt nie będzie kwestionował):
    * Ludzie to zwierzęta prowadzące tryb dzienny, a ich standardowy schemat snu powoduje, że śpią w nocy.
    * Istoty ludzkie nie są nyctalopami (ale nie, to nie jest obraza, doskonale szanuję Twoje „lope” : Lol: , jest to francuskie określenie zwierzęcia, które widzi w nocy).
    * Reflektory samochodowe, choć z roku na rok są coraz lepsze, daleko im do zapewnienia tak dużej ilości światła, jak nasza stara, dobra gwiazda słoneczna.
    * Różnorodne stworzenia wędrujące po drogach zazwyczaj wychodzą częściej w nocy niż w ciągu dnia.
...No cóż, wszystko to razem wzięte, można by pomyśleć, że miałoby to sens NIŻEJ maksymalna prędkość w nocy. NIE ? Co myślisz ?

Myśląc o tym, jedynym logicznym argumentem, jaki widzę przeciwko temu, jest to, że ogólnie rzecz biorąc, w nocy jest mniejszy ruch.


Nikt nic o tym nie myśli?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 09/06/06, 13:22

Cóż, naprawdę nie wiem, co o tym myśleć… w zasadzie się zgadzam, ale tutaj jest noc = mniejsza kontrola = znacznie mniej przestrzegane ograniczenia prędkości = martwy pomysł… :|
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136