Ce forum czy to forum wolności wypowiedzi?

filozoficzne debaty i firm.

Ce forum czy to forum wolności wypowiedzi?

Sondaż wygasł 17 / 11 / 15, 03: 33

Bardzo duża swoboda wypowiedzi.
7
28%
Wielka swoboda wypowiedzi
7
28%
Średnia wolność wypowiedzi
7
28%
Niska swoboda wypowiedzi
0
przy braku głosów
Bardzo niska swoboda wypowiedzi
4
16%
 
Wszystkich głosów: 25
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 26/02/13, 08:57

...i brawa za upuszczenie granatów podczas ryczenia: „Tu nie ma spokoju, chcę pokoju!” : Lol:

«Wolność wypowiedzi», czego nie robimy w Twoim imieniu...!

Andrzej: jeśli twój zwykły werset, posuwa się nawet tak daleko, że szokuje „małe ręce» że jesteśmy, to dobrze, że masz problem z „com”, prawda? Często przyjeżdżasz buldożerem w rodzinnym ogrodzie na odwrót, aby nie być zaskoczonym późniejszymi szkodami.

:P
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 26/02/13, 10:20

Witam,

Cóż, André, tak, poczułem się zaniepokojony, może niesłusznie lub słusznie, wyciągam wnioski dotyczące mojego własnego życia, podobnie jak duża część z nas.
W mojej odpowiedzi zobacz w tym przypadku przykład tego, co może się zdarzyć, gdy poczynimy zbyt mało wyraźne skróty, gdzieś w temacie, który zasługuje na szersze potraktowanie, aby niekoniecznie zszokować tych, którzy mogliby błędnie odpowiadać temat...

Do tego opisu określiłbym się w tym przypadku jako zbyt nieprecyzyjny (lub zbyt szeroki, czyli prawie taki sam), co zostało poprawione w Twojej kolejnej wiadomości.
Przy okazji dziękuję za rozjaśnienie myśli...

Denis wyraził swoją opinię, jeśli wyrażanie własnej koncepcji rzeczy jest tym, co wypuszcza parę, to rzeczywiście ja wypuszczam parę :) ... nananananère heuu lol ... tutaj też jest dobry przykład na to, że ten, który dajesz, jeśli pójdziesz w innym kierunku, zdezerterujesz, ale wrócisz tylko, żeby to powiedzieć? gdzie jest konstruktywny pogląd?
podczas mojej interwencji poczułem się wzruszony, jak wielu musiało to zrobić (słusznie lub nie, z mniej lub bardziej intensywną głębią), co szczególnie odkrywcze uznalibyście za szczególnie odkrywcze, gdy ktoś wyraża swoje myśli w sposób dla niego specyficzny, ale przez innych niekoniecznie rozumieją we właściwy sposób, ponieważ nie używają tego samego języka i/lub tej samej formy myślenia... nienawiść, konflikt, to bardzo duże słowa, nie możemy nie wszyscy się zgadzać przez cały czas, inaczej byśmy tego nie robili nawet dyskutuj dalej, jeśli wiesz, co mam na myśli....

(aby zamknąć temat mojej odpowiedzi) Ja też nie jestem podatny :) ...)

Krótko mówiąc, wolność wypowiedzi i wolność forum może to po prostu dać szansę tym, którzy niekoniecznie ją mają, na wyrażenie siebie, wymianę, zrozumienie zarówno na drodze błędu, jak i prób i/lub wyjaśnień innych, których nazwałbym mądrzejszymi...

A między nami André ma dla mnie tę pozycję „mądrego”, stąd zasięg jego palca, gdy dotyka… Bo o czym niewątpliwie niektórzy zapomnieli, to to, że od pewnego momentu osoba, która staje się gdzieś „referentem” w jakiejś dziedzinie, musi także zwracaj szczególną uwagę na znaczenie tego, co mówi, aby nie wywołać nieporozumień (choć czasem to dobrze, bo pozwala też na inne wyjaśnienie ;) ) ...

Czasami te drobne odpowiedzi (udzielane przez mniej wtajemniczonych) na pewne tematy pozostają same, bez interwencji tych, którzy wiedzą więcej lub lepiej… dlaczego więc? i czy może nam pomóc? powinniśmy poczekać na odpowiedź, czy spróbować zrobić z tym, co mamy.
Prawdą jest, że niektóre nadużycia bez włożenia w to rąk, więc w rzeczywistości nie mogą daleko zajść.
To oznacza, że ​​gdy reakcja niedoświadczonej osoby (która molestuje) może wywołać reakcję również osoby doświadczonej, która nie może zostawić takiej rzeczy (z własnych powodów;)) w państwie i dlatego odpowiada wtedy, że na początku może nie mieć zrobiłem to, choćby dlatego, że obiekt podnosi się i staje się łatwo widoczny ....

ale to jak w życiu: kto zawsze robił i mówił to, co powinien lub powinien był robić? Znam w tym przypadku tylko jedną osobę, jest to Dzwoneczek ;) (ralalal cóż, nie, nie jest idealna... to kujon) ....

Jak powiedział obamot spychacz i ogród nie pasują dobrze...

A jednak wolność wypowiedzi, bo o to właśnie chodzi, a nie tylko o wolność ;) ...to przestrzeń między nami, która pozwala na pewien potencjał ruchu (fizycznego lub psychicznego)
... I powiedzmy, że przestrzeń prawdziwej wolności to miejsce, w którym będą przebywać ludzie wszelkiego rodzaju, mający dobre intencje lub nie.... Nie możemy stygmatyzować ludzi tylko z powodu małego wycinka życia i ryzykować, że więcej szkody niż pożytku (dla tych, którym zależy)...

potrzeba wszystkiego, aby stworzyć świat
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/02/13, 10:34

bidouille23 napisał:tak, zapomniałem, że w domu jest nie 2:31, ale 01:31 rano, kiedy pisałem poprzednią wiadomość, a w przypadku tej jest 01:40 ;)...


To wina czasu zimowego forum ustawiono na czas UTC GMT...

Można to poprawić w swoim profilu, wpisując GMT+1 zamiast GMT+2

Co do reszty, wiadomość André nie wydała mi się bolesna, powiedział po prostu, że każdy robi, co może (a nie to, co chce) na forum...

Dennis napisał:Potępiam spadek konstruktywnej, wynalazczej i eksperymentalnej jakości tego forum


Tak, zgadzam się, ale to obowiązuje wszędzie dzisiejsze społeczeństwo: staje się przeciętne (przeciętny kryzys… kolejna piękna gra słów à la Chrichri lol) na wszystkich poziomach!

Straciliśmy wiele mądrości, wymiany, wiedzy i entuzjazmu w ciągu 10 lat
zwłaszcza od początku kryzysu (spójrzcie, kiedy ważne tematy techniczne pochodzą z…cqfd!).

Sieć jest całkowicie zepsuta przez sieci społecznościowe, które monopolizują miliony godzin dziennie. Tam jedynym celem jest otworzyć usta tak szeroko, jak to możliwe, aby zostać zauważonym... a użytkownik, który marnuje czas na FB, jest stracony dla reszty sieci...

Wizyty w ekonologii (i myślę, że to samo w przypadku wszystkich innych niezależnych stron) uległy stagnacji od 2008 roku, kiedy FB eksplodował we Francji… to nie jest wskazówka, to dowód…

Siedzę na FB od kilku miesięcy i chyba już tu zaglądam..Za jakiś czas o tym napiszę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 26/02/13, 12:00

Nie chodzi tylko o sieci społecznościowe, są też media:

http://exergue.over-blog.com/article-le ... 91484.html

i bardziej kompletny link
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 26/02/13, 12:10

Ponieważ jest już osiem zamazanych stron, mogę w końcu powiedzieć, że głosowałem za maksymalną oceną, dotyczącą poczucia, jakie już miałem, wolności słowa w tej forum.

W tej ankiecie była zabawna pułapka, bo trzeba było nie wziąć pod uwagę faktu – poza delikatnym problemem etycznym – że niektórzy regularnie starają się nałożyć innym kaganiec, aby utrudnić im swobodę wypowiedzi, z zazdrości, braku swobody komunikacji, nawet obrażając ich lub cokolwiek innego: ponieważ nie jest to faktem ani winą forum jako media. Zatem chyba nikt nie zdawał sobie sprawy, że „poczucie wolności wypowiedzi” było niemal wyłącznie zasługą aktorów/autorów wątków i postów: czyli Was i mnie.

W istocie forum to tylko medium, nic więcej, wszystko inne to tylko mentalne projekcje, które mamy na ten temat.

Więc o godz forum jako taki, pod tym względem nie ma absolutnie nic do zarzucenia!

Niech ci, którzy głosowali z czystej chęci lub w obliczu opinii innych, podniosą palce! : Mrgreen: : Chichot:

Gegyx: szczerze, na co głosowałeś w tym wątku?
Ostatnio edytowane przez Obamot 26 / 02 / 13, 12: 32, 1 edytowany raz.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 26/02/13, 12:29

ponownie,

na razie to był tylko komentarz, a nie problem ;) ...

Co do reszty, wiadomość André nie wydała mi się bolesna, powiedział po prostu, że każdy robi, co może (a nie to, co chce) na forum...


wszystko zależy od indywidualnej interpretacji każdego człowieka ;)...


Czy naprawdę sądzisz, że jeśli sprawy przybiorą taki obrót, będzie to wina Facebooka i innych sieci społecznościowych?

Niektórzy uczestnicy rzeczywiście muszą jeść i marnują czas, ale są też tacy, którzy i tak nie patrzyliby dalej niż na czubek nosa… osobiście pytam ludzi, których wiem, jak przez większość czasu korzystają z Internetu odpowiedź brzmi: „tak, to prawda, że ​​nie używam Internetu do nauki i rozumienia”, niezależnie od tego, czy jestem młody, czy stary… proporcja jest bardziej w stronę niepraktycznego wykorzystania, a bardziej w stronę odwracania uwagi…

W takim razie właściwie dochodzimy do tego samego punktu...
i rzeczywiście w tego typu sieci można powiedzieć ważne rzeczy bez zwracania uwagi przez kogokolwiek, gdy masowo zareagują na zdjęcie tyłka....

Czy to kryzys, czy społeczeństwo popycha nas do konsumpcji bez myślenia, a jeśli dodamy do tego komentarze nt forum które mogą być wręcz kruche, nawet nieobecne lub nawet błędnie zinterpretowane, nie oznacza to, że chcesz cokolwiek opublikować, jeśli ma to nastąpić z powodu popełnionych błędów...
To nie motywuje...


Absolutnie nie mówię o ludziach zagubionych, którzy walczą sami ze sobą choćby poprzez psucie tematów...

Fb wpadłem w to tydzień temu i cóż, zamieszczam posty, gdy są ciekawe tematy i żeby wysłać wiadomości, ale wiem, że jeśli chcesz wysłać wiadomość, to nie krzycząc, że to działa, tylko zamieszczając posty na tablicy innych ;) ... co też sprowadza się do pokrzyczenia gdzieś, ze względu na powtórzenie przekazu, ale w spokoju ;) ...

Podsumowując, zgadzam się, że nadszedł czas, aby wyznaczyć sobie granice, aby móc jak najlepiej wyjaśnić to, co robimy, a tym samym w sposób techniczny i praktyczny wymienić się rzeczywistością… niektórzy wolą technikę mentalną, a inni manual, inne oba ;) ...
Włączam się w swoje odbicie i przede wszystkim będę starał się je wziąć dla siebie, oczywiście inaczej nie jest to nic warte...

(to zawsze jest wina kogoś lub czegoś, jeśli dobrze wyglądasz, ale czy jest to najlepszy sposób na znalezienie rozwiązania, niż wysłanie problemu gdzie indziej? To pytanie otwarte, na które każdy może sam sobie odpowiedzieć, bez pisania tego... )
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/02/13, 18:02

Halo
bidouille23 napisał:
Podsumowując, zgadzam się, że nadszedł czas, aby wyznaczyć sobie granice, aby móc jak najlepiej wyjaśnić to, co robimy, a tym samym w sposób techniczny i praktyczny wymienić się rzeczywistością… niektórzy wolą technikę mentalną, a inni manual, inne oba ;) ...


+1

Zadałem sobie to samo pytanie, patrz odpowiadanie tylko na pytania techniczne, temat, który znam i który mnie interesuje, a unikam odpowiadania na inne tematy. Jak wiadomo, biegamy forum szeroki zakres tematów z konieczności czasami kusi, aby odpowiedzieć lub po prostu wyrazić swoją opinię, ale czasami budzi to na tyle kontrowersje, że wmawiam sobie, że kwestie techniczne, eksperymenty lub realizacja pozostaną w centrum moich zainteresowań w tej kwestii forum , ponadto na forums samolot lub inne, zamieszczam głównie w dziale technicznym. Czasami po prostu ozdobione zdjęciami, często słyszę to określenie (sprawia, że ​​marzysz), a mimo to publikujemy posty nie po to, abyś śnił, czy chciałeś, czy żeby nadać sobie jakiekolwiek znaczenie, ani też po to, by afiszować się swoimi rzeczami materialnymi (kiedy wybierasz się do pracy). aby opuścić tę ziemię, opuścimy ją nago, zrozumiałem, że kiedy poszedłem na jego prośbę, przed śmiercią, wyrzucić nad rzekę prochy jednego z moich przyjaciół pilotów. Jesteśmy tylko smugą kurzu. )
Kiedy mężczyzna zbliża się do kresu swojego życia, staje się wybiórczy w kwestii swojego harmonogramu zajęć i tematów, które go interesują, nie ma już czasu na to, by gubić się w długich dyskusjach z kogutami i udowadniać co by nie było otaczającym go osobom, stara się robić, co może, i przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie otaczającym go osobom, jednocześnie ucząc się czegoś każdego dnia poprzez wymiany, czy to na forumslub gdzie indziej.
Dzień bez nauki to dzień stracony.
Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory forums są dobrym narzędziem komunikacji w skali międzynarodowej, można się od nich wiele nauczyć, choć trzeba zachować selektywność.
Ostatnio szukałem szczegółów na temat inteligentnych modułów zapłonowych Bosh, dowiedziałem się o technologii opracowanej przez Motorolę przejętą przez Bosha, natknąłem się na forum , po przeczytaniu kilku postów z łatwością znajdziemy tych, którzy udzielają konstruktywnych odpowiedzi i tych, którzy psują posty.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 26/02/13, 18:15

Andre napisał:[...] po przeczytaniu kilku postów łatwo jest znaleźć tych, którzy udzielają konstruktywnych odpowiedzi i takich, którzy zgniotą posty [...]

Śmiało, podawajcie nazwiska, może być ciekawie.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/02/13, 20:08

Halo
Obamot napisał:
Andre napisał:[...] po przeczytaniu kilku postów łatwo jest znaleźć tych, którzy udzielają konstruktywnych odpowiedzi i takich, którzy zgniotą posty [...]

Śmiało, podawajcie nazwiska, może być ciekawie.


Na haczyku wiszą kapelusze, jeśli znajdziesz taki, który sięga Ci do ucha, weź go..

Ciekawy? obrzydliwy i poniżający tego rodzaju mentalność czasów 39-45....
W moim wykształceniu i mentalności drwali, nie denuncjujemy i niczego nie zgłaszamy, problemy rozwiązujemy między sobą, a nie na placu publicznym.

Ale za klawiaturą, w anonimowości, czasami kryje się zabawna osoba, która twarzą w twarz byłaby dyskretna..
Był czas wysokich kapeluszy, gdzie poczucie honoru miało znaczenie, nawet narażając życie.

Jest to temat, który przedstawiłeś i nie ma w nim nic technicznego, co mogłoby mnie zmotywować, i zastanawiam się, dlaczego nadal się nim bawię. Widzę, że nadchodzisz. więc nie mam zamiaru rozpoczynać z Tobą dialogu, który niewiele mnie nauczy na interesujące mnie tematy. (do tego istnieją forums w ich ramach pozostaje elektronika specjalistyczna, zdjęcia, ogród, samochody, samoloty czy dyskusje.)
Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia na temat ewolucji tej sytuacji forum , czy dobrze, czy nie dobrze...

André
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 26/02/13, 21:35

dobry wieczór,

André:

Zadałem sobie to samo pytanie, patrz odpowiadanie tylko na pytania techniczne, temat, który znam i który mnie interesuje, a unikam odpowiadania na inne tematy. Jak wiadomo, biegamy forum szeroki zakres tematów z konieczności czasami kusi, aby odpowiedzieć lub po prostu wyrazić swoją opinię, ale czasami budzi to na tyle kontrowersje, że wmawiam sobie, że sprawy techniczne, eksperymenty czy realizacja pozostaną w centrum moich zainteresowań w tej kwestii forum ...
Ostatnio szukałem szczegółów na temat inteligentnych modułów zapłonowych Bosh, dowiedziałem się o technologii opracowanej przez Motorolę przejętą przez Bosha, natknąłem się na forum , po przeczytaniu kilku postów z łatwością znajdziemy tych, którzy udzielają konstruktywnych odpowiedzi i tych, którzy psują posty.


+1 z bonusem ;) ....

dlatego to, co wczoraj powiedziałeś, poruszyło mnie.... mądrość przychodzi z wiekiem, jak się wydaje, po tym tekście to fakt, a nie wiara... Mam tylko jedno do powiedzenia, chciałbym, abyśmy wszyscy byli w połowie tego w Twoim wieku...

Reakcja, którą przeżyłam, jest też echem tego, co sobie gdzieś regularnie wyrzucam, ale też o tym zapominam i daję się złapać w tę starą, złą stronę, która wypływa z głębin wewnętrznego zwątpienia w siebie... .

Elektrowstrząs czasami jest zbawienny ;) ....na początku niezbyt przyjemny, ale zbawienny, gdy poświęcisz czas na przemyślenie tego, nie przymykając oka i nie dając się ponieść "wściekłości", "irytacji", "poczuciu własnej wartości" czy jakimkolwiek innym inny kwalifikator.

Jeszcze bardziej jestem z Tobą, jeśli chodzi o wykorzystanie czasu naszego życia... 365 dni w teorii powinno być przynajmniej 365 lekcjami... Prawdopodobnie jestem zbyt skłonny do dzielenia się tym, skąd przyszedłem „zrozumieć” (w każdym razie to, co myślę, że zrozumiałem), ale często o wiele za szybko… ponieważ zrozumiałem tylko część systemu i w związku z tym nie jestem w stanie wyjaśnić tylko jednego końca, co powoduje, że wszystko inne staje się niespójne…

Prawdą jest, że na ten temat forum Tematyka jest rozległa i w efekcie trzeba znaleźć własną granicę, jak to się mówi, i dlatego nauczyć się milczeć, aby pozwolić sobie na zrozumienie....

Dziękuję za to wyjaśnienie, które pozwala mi zsyntetyzować myśl, która mnie otaczała, nie będąc w stanie wyrazić jej w sposób logiczny i zrozumiały.

Mam małą uwagę dotyczącą obamota, ale nie chcę się wypowiadać w jego miejscu, przewiduję w jego ostatniej wypowiedzi zwykły żart, prośbę, która kłuje… niekoniecznie wypowiedziana w odpowiednim momencie…


Coluche, aby powiedzieć: „kochajcie się, jeśli to możliwe” : Mrgreen:

Ps: miłość własna jest ważna... mycie się przed seksem zawsze było moją dewizą ;) : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 263